PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753355}

Sprzymierzeni

Allied
6,8 59 532
oceny
6,8 10 1 59532
5,7 18
ocen krytyków
Sprzymierzeni
powrót do forum filmu Sprzymierzeni
AssEater

typowo, dlatego nie znosze trailerow, na codzien staram sie unikac lub ogladac tak z pol roku przed premiera, zeby potem zdazyc zapomniec, a w kinie dostajemy nimi prosto w twarz :/

tix666

A ja w kinie wyciągam tablet i przez całe reklamy i trailery czytam sobie jakąś książkę lub surfuję po internecie.

k0curek

Z kolei ja gdy idę do kina to wchodzę na sale 20 minut po rozpoczęciu seansu.. Przykładowo film na 17:15 to wchodzę o 17:35. Pomijam w ten sposób reklamy, które nigdy nie są krótsze niż 22 minuty.

ocenił(a) film na 8
tix666

Do tej pory uwielbiałem oglądać zwiastuny ale ten trailer zepsuł całą przyjemność oglądania :/ następnym razem na reklamach odpalam kome i nie patrze na ekran

ocenił(a) film na 6
macko901023

Co to jest "kome"? Najlepiej się spóźniać na film do kina (czyli przychodzić na sam film, bez reklam i zwiastunów).

Teenzet

Kome czyli komórkę.

ocenił(a) film na 6
AssEater

Nie dość, że zdradza on pół filmu to jeszcze do tego sugeruje szybsze tempo i więcej akcji niż jest w rzeczywistości. Wątku szpiegowskiego jest tam niewiele, fabuła skupia się na historii miłosnej głównych bohaterów. Nie mówię, że jest źle, to naprawdę ładnie nakręcony film, po prostu idąc do kina spodziewałem się czegoś innego.

PS: Czy naprawdę już w czasach II wojny światowej mieli okulary przeciwsłoneczne takie jak w scenach na pustyni?

ocenił(a) film na 7
mario_ka

To w sumie jeszcze gorzej, bo im dłużej poznajemy postaci i ich romans, tym taki twist jak z trailera wydaje się bardziej szokujący xD

mario_ka

Czy okazuje się w filmie czy główna bohaterka jest tym szpiegiem czy nie? Proszę Cię powiedz mi ;)

ocenił(a) film na 6
iwii_3

Na koniec już wiadomo czy jest szpiegiem, czy została bezpodstawnie oskarżona ale to jest ostatnie 15 minut filmu, uwierz, że lepiej tego nie wiedzieć i być do końca w niepewności, jeśli chcesz czerpać jakąkolwiek przyjemność z seansu. Trailer wystarczająco zaspojlerował ;)

mario_ka

Po prostu nie chciałam pójść do kina i wyjść z niewiedzą. Cokolwiek się okaże to ok, byle tylko było tak albo nie - bez niedomówień :) Dziękuję :)

ocenił(a) film na 7
iwii_3

Radzę iść do kina.
IMHO film łączy sporo gatunków bardzo sprawnie.

ocenił(a) film na 5
Numer_44

A dla mnie marne. Ani to film szpiegowski, ani thriller, ani dramat. ;-(. Akcja wlecze sie, kilka kuriozalnych i niepotrzebnych scen (poród, burza piaskowa!), druga połowa filmu też naciągana.

ocenił(a) film na 5
mario_ka

Mało tego, zostawili otwarte okno w samochodzie podczas pustynnej burzy, zamkneli je dopiero kiedy do niego wrócili...

ocenił(a) film na 6
mario_ka

Zgadzam się z opinią mario_ka. Ponad to Brad był w tym filmie taki przygaszony, chyba jego problemy osobiste nie dawały mu spokoju i nie mógł się w pełni skupić na odgrywaniu swojej postaci. Zamiast niego powinni obsadzić kogoś innego w tej roli, choć bardzo go lubię. Między nim a Marion nie było chemii jak dla mnie. Do niej nie ma się co przyczepić, potrzebowała jedynie innego partnera na ekranie.
Film nie wywołał we mnie żadnych emocji, ot typowy amerykański, momentami zbyt ckliwy, romans z elementami akcji.

mario_ka

Tak

ocenił(a) film na 8
mario_ka

film obejrzę dopiero dzisiaj więc nie wiem jakie mieli okulary, ale zostały one wynalezione dosyć długo przed wojną. Nie chcę się mylić, ale czytałem kiedyś że pierwszy raz użyto ich w sądzie, aby sędzia wydając wyrok i podczas procesu był"ślepy" i nie patrzał na żadną ze stron ;)

ocenił(a) film na 5
AssEater

a jak oceniasz sam film?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Nie widzialem

ocenił(a) film na 7
nawieczor

7/10

ocenił(a) film na 6
AssEater

Ja zwiastunu nie oglądałam, ale film mnie nie zachwycił. A niestety nie tego spodziewałam się po takiej obsadzie, no i reżyserze. Pierwsza połowa nudna, przewidywalna i w ogóle daremna. Potem tempo ruszyło i już było o wiele lepiej. Ale szału nie ma . Myślę, że ten film mógł mieć większy potencjał. A tak tylko mocno naciągane 6. Ps. Jedyne co jest w nim dobre, to fakt że wybranie akurat tego tytułu może być idealnym kompromisem dla pary- w końcu szpiegowski romans zobowiązuje :)

ocenił(a) film na 8
AssEater

Zgadza się, wyjątkowo beznadziejna zapowiedź, olbrzymi spojler, przez to widz już na wstępie wiedział praktycznie prawie wszystko, co się wydarzy. Zniszczona przyjemność oglądania filmu.

ocenił(a) film na 8
AssEater

To prawda, przegięli z trailerem

ocenił(a) film na 8
AssEater

Dlatego ja do kina chodze zawsze 20 minut pozniej. Jak filn jest o 18.40 to wchodze o 19 i idealnie omijam wszystkie reklamy.

ocenił(a) film na 7
kbrozowska

Często jedt to głupi sposób, bo reklamy czasem mają 15 minut, chociażby w cc, a w multi 20, ale też często mogą być dłużej albo krócej.
Sam wchodzę 10 minut po, żeby jeszcze ułożyć się na miejscu i nie przeszkadzać innym przy rozpoczęciu seansu

ocenił(a) film na 7
AssEater

Jak się spóźnia to się siada tam gdzie wolne!

ocenił(a) film na 7
Gyp

JA SIE SPÓSIA, TU SI SIDY TYM DZI WULNY

ocenił(a) film na 8
AssEater

Też mnie to uderzyło. Choć sam film bardzo mi się podoba.

AssEater

dlatego nie ogladam, tez nie ogladaj to nie bedzie spoilerow

ocenił(a) film na 6
AssEater

To mi przypomina Polsatowski trailer filmu "Okup".

"Zdesperowany ojciec postanawia zagrać va baśnie, wyznacza nagrodę za głowę porywacza"

ocenił(a) film na 6
Mooman

Va banque - autokorekta wrrrr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones