Film

The Silver Brumby

1993 1 godz. 33 min.
7,0 879
ocen społeczności
7,0 10 1 879
858
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
Mieszkająca w sercu australijskiego buszu kobieta opowiada córce legendę ogiera, który przez całe życie toczył walkę o przetrwanie.

Adaptacja znanej powieści Elyne Mitchell pod tym samym tytułem. Nocą, podczas szalejącej burzy, chcąc dodać nieco otuchy kilkunastoletniej córce Indi, matka opowiada historię pięknego, dzikiego rumaka Thowra. Od samego początku wiadomo było, że wyrośnie na wspaniałego ogiera. Urodzony z urodziwej klaczy Bell-Bell już jako źrebięAdaptacja znanej powieści Elyne Mitchell pod tym samym tytułem. Nocą, podczas szalejącej burzy, chcąc dodać nieco otuchy kilkunastoletniej córce Indi, matka opowiada historię pięknego, dzikiego rumaka Thowra. Od samego początku wiadomo było, że wyrośnie na wspaniałego ogiera. Urodzony z urodziwej klaczy Bell-Bell już jako źrebię zachwycał unikatową kremową maścią, a jego grzywa i ogon w świetle księżyca wyglądały jakby utkane ze srebra. Zanim jednak Thowra stał się królem dzikich, kochających wolność rumaków, musiał przejść twardą szkołę życia.

studio
Australian Film Finance Corporation (AFFC) / Film Victoria / Media World
inne tytuły
The Silver Stallion: King of the Wild Brumbies
Więcej...
Film nakręcono w Dinner Plain, Bindi i w okolicach góry Mount Hotham (Australia).
Wolność dla koni
1923 ocenił(a) film  na 
Wśród wielu gatunków fauny, które pojawiły się na ekranie, dwóch przedstawicieli świata zwierząt dostało się na pierwszy plan, stając się głównymi bohaterami filmów. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 50%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Warto

  Intrusa ocenił(a) film na

  Jak widać nie trzeba słów, by przekazać coś ważnegoa- wystarczy sam obraz, muzyka. Mnie film podobal się, bo nie był przesycony amerykańskim stylem. Był prosty ale treściwy, momentami smutny i wzruszający, ale wart pooglądania .

 • bieg konia

  bubu84 ocenił(a) film na

  90 % filmu to kadr konika, ktory po ziemi fika. Dla znawców koni może i fajny, ale dla kinomanów raczej ciężka pozycja. 5/10

 • Cytaty, wypowiedzi bohaterów oraz sceny warte przemyślenia i zapamiętania.

  PiotrekGit ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Leci co jakiś czas na tele5

   Mirsh

   międszy inmi dzisiaj. Dla fanek Rusela Crowe pozycja obowiązkowa:D

   • Szukam...

    olvis

    pamiętam, że kiedy byłam mała oglądałam ten film w telewizji i bardzo mi się podobał. Niedawno próbowałam go gdzieś znaleźć, ale nigdzie go nie ma, w żadnej wypozyczalni ani nic. Może zna ktos adres torrenta do tego, jesli jest, bo ja nic nie moglam znalezc?

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.