Caroline Goodall 

Caroline Cruice Goodall

6,9
4 023 oceny gry aktorskiej
Caroline Goodall
Caroline Goodall (urodziła sie w Anglii, jej rodzice pochodzą z Australii) jest znaną w świecie aktorką, która występowała w kilku filmach, które okupowały szczyty box-offis'ów ostatnich 15 lat takich jak "Lista Schindlera", "Hook", "Cliffhanger", "Disclosure", "White Squall" i "Pamiętnik księżniczki".

Ukończyła of Bristol University. W czasie studiów miała przyjemność pracować ze sławnymi scenarzystami takimi jak Jeremy Brock (Mrs. Brown). Caroline odpowiedzialna była za scenariusz do adaptacji sztuki Ruperta Thomsona "Dreams Of Leaving" dla HKM Films.

Była członkiem of The Royal Shakespeare Company oraz National Theatre of Great Britain i bardzo często pojawiała się na deskach teatralnych zanim została zauważona przez Spielberga i wybrana do jednej z ról w jego obrazie pt. "Hook" w 1991. Od tamtego czasu bierze ona udział w projektach dla kina i TV w Stanach, Kanadzie, Europie i Australii, zachowując jednocześnie równowagę miedzy kinem niezależnym a produkcjami wielkich studiów filmowych czy pojawiania się na małym ekranie. Została nominowana w 1990 w Kategorii Najlepszej Aktorki przez Australijski Instytut Filmowy za rolę w filmie "Cassidy" oraz ponownie w 1995 za film "Hotel Sorento". Dostała także nominacje za rolę w "A Difficult Woman", który to serial zdobył nagrodę na New York Festival w 1998.

Poślubiła Nicola Pecorini, z którym ma dwójkę dzieci: Gemma i Leone. Jest siostrą producentki Victoria Goodall, która jest żoną aktora i reżysera Dallasa Campbella.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 listopada 1959

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Derek Hoxby (10.02.1990 - 1993, rozwód); 2. Nicola Pecorini (od 17.09.1994), 2 dzieci: Gemma i Leone
Ma młodszą siostrę Victorię Goodall.
W 1981 roku ukończyła licencjackie studia na wydziale dramatu i filologii angielskiej na University of Bristol w Bristol (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zarówno w Białej Królowej jak i w Białej Księżniczce, jako jedyna aktorka powtarza się w obsadzie obu seriali w tej samej postaci.

jako uzbrojona i bezlitosna terrorystka, dodatkowo chwaliła się, (by zachować swoją kobiecość) że piecze wyborne ciasta...
:)

zagrala w kilku znaczacych w biznesie filmowym filmach, ktore nie koniecznie byly jakimis wybitnymi dzielami, no moze poza Lista Schindlera, ale najlepiej jej wychodza te paskudne suki, jak w "Na krawedzi". Niezla tam byla i niezle skonczyla!

Jestem w szoku, że tylko jedna osoba wypowiedziała się do tej pory na temat Caroline Goodall. Być może nie zagrała ona w wielu wybitnych filmach, ale z pewnością jest godna uwagi. Rolami w "Na krawędzi" i "Sztormie" pokazała, że potrafi być wszechstronna - mało który aktor sprawdza się zarówno w rolach pozytywnych, jak...

więcej

zagrała panią prezydent.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones