PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324810}
6,9 118 271
ocen
6,9 10 1 118271
6,7 21
ocen krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Co muszę zobaczyć?

ocenił(a) film na 8

Może ktoś by mógł mi powiedzieć co powinnam zobaczyć żeby móc obejrzeć te dwa nowe filmy
Star Trek? Chciałabym po prostu poznać uniwersum na tyle żeby komfortowo czuć się przez
ekranem. Mam wrażenie, że świat Star Trek to coś kultowego, coś co po prostu trzeba znać. Nie
wiem jednak od czego zacząć. Jakiś artykuł dla nowicjuszy? Albo który z seriali uniwersum
powinnam obejrzeć, czy które ze starszych filmów?

Dziękuję z góry za pomoc. ;)

Lostara

Teoretycznie nic, bo to rebooty, ale Gniew Khana warto zobaczyć przed kontynuacją.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

A praktycznie? Która seria jest ciekawa? Albo, który film TRZEBA zobaczyć? Dzięki za podpowiedź. ;)

Lostara

Nie ma filmu który trzeba zobaczyć, bo to rebooty czyli historia leci od nowa.

Możesz zobaczyć oryginalny serial Star Trek. To ta sama załoga. Następne seriale mają nową załogę i są z dużym odstępem czasowym od oryginału.
Z filmów możesz zobaczyć filmy od 1 do 6 bo są z tą samą załogą. W 7 jest już załoga Picarda (czyli nowa), ale jest zamknięty wątek Kirka.
Jak mówiłem polecam Gniew Khana, bo wątki z niego są chyba kopiowane w 2 Star Treku Abramsa (jeszcze nie widziałem, a więc nie wiem, ale przeciwnik jest ten sam).

ocenił(a) film na 9
neo_angin

piszesz bzdury.
ST Abramsa to tak naprawdę kontynuacja.

Kupszczyn

Alternatywna rzeczywistość. Zresztą w STID powielają sceny z GK.

ocenił(a) film na 9
neo_angin

Ale kontynuacja, w końcu jest Spock z oryginalnego treka

Kupszczyn

I co z tego. W STID też jest zresztą.

ocenił(a) film na 9
neo_angin

to, ze lepiej najpierw znać oryginalna serię

neo_angin

CZemu akurat gniew?

robokob

Bo "Into the darkness" to jego quasi-remake. Kopiuje wiele scen itp.

ocenił(a) film na 9
Lostara

lepiej obejrzeć gniew khana i w poszukiwaniu spocka przed tym

użytkownik usunięty
Kupszczyn

Aha, a jeszcze lepiej wcześniej obejrzeć Star Worsy.

użytkownik usunięty
Kupszczyn

albo Star Whores.

ocenił(a) film na 9

10/10

Lostara

Przed Star Trekiem z 2009 roku nic nie musisz zobaczyć. Przed Into Darkness lepiej żebyś obejrzała poprzednią część, ale nie jest to konieczne.

ocenił(a) film na 1
Lostara

Nic. Filmy Abramsa poza nazwą nie mają nic wspólnego ze Star Trekiem, jak obejrzysz oryginał to ciężko Ci będzie oglądać reeboty.
A potem jak Cię najdzie chęć na normalnego Star Treka to polecam oryginalną serię i Następne Pokolenie.

Lostara

Powiem Ci tak: jeśli nie chcesz zagłębiać się w oryginalną, starą serię Star Treka, po prostu zacznij od tego filmu. STra Trek z roku 2009 i 2013 to nowa seria. Nie musisz znać niczego by do tego podejść. Wszystko jest od nowa i inaczej. Podobno. Ja osobiście zaczynałam od tej nowej serii bo nie miałam zwyczajnie czasu zagłębiać się w starą, a akurat w kinie w 2009 to grali. I cholernie mi się podobało. Ale mój ex chciał wyć do nieba po wyjściu z kina. Był skłonny napisać mi niekończący się referat o tym dlaczego nowa seria jest do du.py i czemu powinnam jednak obejrzeć starą itp. To nie była odosobniona opinia ponieważ moja przyjaciółka również twierdzi, ze stara wersja lepsza i nie mogła znieść tej nowej, ale za to ci, którzy starej nie znają dobrze bawili się na seansie jak ja. Więc nie oglądaj starej wersji jeśli zamierzasz obejrzeć nową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones