PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34021}
5,5 36 041
ocen
5,5 10 1 36041
3,1 9
ocen krytyków
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
powrót do forum filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem

Jedna z najgorszych lektur . W ogóle nie pojmuję ich zachowania ,słów i toku myślenia. To jest po prostu B E Z N A D Z I E J N E!

ocenił(a) film na 9
diana303

Film wbrew opinii naprawdę świetny.

ocenił(a) film na 8
diana303

Stara baśń to świetna książka... przykro się robi czytając takie komentarze niedouczonych dzieci. nie chodzi o preferencje literackie - w takim wypadku bym zrozumiała, ale ty po prostu chyba nie czytasz niczego poza gazetami czy komiksami. sory jeśli obraziłam, ale tak wynika z wypowiedzi... po pierwsze piszesz "jedna z najgorszych lektur" - sugeruje młody wiek i to, że czytasz raczej pod przymusem niż z własnej woli. "W ogóle nie pojmuję ich zachowania ,słów i toku myślenia" - totalna ignorancja!
co do filmu to nie jest wybitny ani nawet bardzo dobry, ale ja go lubię właśnie z racji sympatii do książki. generalnie polecam.

ocenił(a) film na 6
marajka

Ja jeszcze tej lektury nie miałem, ale faktycznie wnioskując po wypowiedzi diany oraz wystawionych przez nią ocenach można się domyślić co z niej za niedorozwój.
A film na prawdę dobry, lecz niedoceniony. Jestem jego fanem od dziecka.
Jeszcze jak nie miałem kompa, ale DVD tak to ojciec mi go dał w prezencie i go po kilka razy w tygodniu oglądałem :)

diana303

Film obejrzałam ,całkiem fajny.
Wiem ,że większość pomyśli ,że jestem głupia i tak dalej ,bo tak oceniam to ,,arcydzieło" ,ale serio... ta lektura jest okropna dla 6 klasy! Archaiczny język ,dziwne postacie i jeszcze do tego dochodzą długie i nic nie wnoszące do powieści opisy.
I źle! Ja bardzo lubię czytać książki. W ogóle nie czytam gazet ani nic takiego. Strasznie lubię książki i chyba jedyna w szkole. Tylko ,że książki ,które czytam są współczesne bardziej i nie muszę zaglądać do słownika by zrozumieć o co chodzi. Za to strasznie uwielbiam ,,Ten Obcy " i czytałam kilka razy. Owszem ,lektury czytam pod przymusem ,ale to dlatego ,bo są stare ,za stare dla mnie. Po prostu NIENAWIDZĘ czytać starych książek ,w których nic nie rozumiem. Mogą być według mnie tego tyl\pu lektury ,ale niech będą bardziej współczesne.
Załamałam się w tej książce przy trzecim rozdziale tak jak w audiobook'u i teraz mam okropnie w szkole -trudno .

Co do filmu ,bardzo mi się podobał i to był ratunek dla mnie ,żebym wiedziała cokolwiek o tej lekturze.

ocenił(a) film na 8
diana303

Gdybyś czytała dużo książek, wiedziałabyś, że spacje stawia się po znaku interpunkcyjnym, a nie przed. ;)

diana303

To ładnie, że czytasz książki. Domyślam się, że jesteś młodą osobą i prawdopodobnie dlatego najlepiej rozumiesz współczesność. Ale jest trochę nie w porządku w stosunku do mało zrozumiałych rzeczy (archaiczny język, inny sposób myślenia itd) wyrywać się z określeniem : "beznadziejne". To określenie można stosować do książek, filmów itp gdy się je rozumie, ale nie akceptuje!

ocenił(a) film na 8
gmk

mądra odpowiedź :)

ocenił(a) film na 5
MeMarie

Kiedyś jak zasiadłem do owej książki to było ciężko, ponieważ jest ciekawa no ale opisy czasami zabijają ducha tej książki. Ale chyba to już zależy kto co lubi, do starych książek nic nie mam a nawet je wolę bardziej bo można naprawdę poczuć historię w nich jak i autora tak i powieści. Pozdrawiam, kiedyś znowu spróbuję przeczytać Starą Baśń zobaczymy może wtedy stanie się jedną z ulubionych.

ocenił(a) film na 8
pawell190

Mi jeszcze nawet w ręce nie wpadła książka. Mało tego, dopiero na FW dowiedziałam się, że ona w ogóle jest.
A co do opisów trochę masz rację, nie do wszystkich książek "pasuje". Chociaż...generalnie większość monotonnych opisów męczy. Takie fragmenty przeskakuję i jest cacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones