film

Stare chłopaki

Old Boys
2018
1h 30m
6,0 719
ocen
6,0 10 1 719
Życie niezbyt popularnego ucznia szkoły z internatem wywraca się do góry nogami za sprawą przyjazdu córki jednego z nauczycieli. więcej mniej
Stare chłopaki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Główny bohater, Amberson (Alex Lawther), jest klasowym kujonem i obiektem niewybrednych kpin kolegów, ale jego życie gwałtownie się odmienia wraz z pojawieniem się niepokornej i czarującej córki nowego nauczyciela francuskiego. W przypływie nagłych uczuć jednak chłopak postanawia pomóc popularnemu koledze, sportowej szkolnej gwieździe,Główny bohater, Amberson (Alex Lawther), jest klasowym kujonem i obiektem niewybrednych kpin kolegów, ale jego życie gwałtownie się odmienia wraz z pojawieniem się niepokornej i czarującej córki nowego nauczyciela francuskiego. W przypływie nagłych uczuć jednak chłopak postanawia pomóc popularnemu koledze, sportowej szkolnej gwieździe, zdobyć serce dziewczyny. W ten sposób rozpoczyna się urocza, choć pokrętna miłosna gra, a listy pisane przez Ambersona do niczego nieświadomej Agnes z dnia na dzień odsłonią przed nim niewygodną prawdę o jego emocjach.

studio
BFI Film Fund / Film i Väst (koprodukcja) / Film4 / więcej
tytuł oryg.
Old Boys
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Doskonały film

ocenił(a) film na 8

Witam. Czytając streszczenie filmu miałem nieodparte wrażenie, że obejrzę brytyjską wersję American Pie albo Po prostu chłopak. Niemniej jednak zdecydowałem się na popołudniowe kino. I powiem szczerz. NIE ŻAŁUJĘ!!!!
Film nie ma nic wspólnego z ww tytułami. Jest świetną opowieścią o ludziach, rodzącej się miłości...

ale z nieco bardziej pozytywnym zakończeniem.

Żałosny film, w którym znęcanie się nad słabszym uczniem i poniżanie go jest okraszone wesołą muzyczką i zabawnym, familijnym klimatem. Twórcy mieli chyba nierówno pod sufitem propagując takie zachowania i czyniąc je najnormalniejszymi na świecie.
Pomijając powyższe, ani to ciekawe, ani zabawne. Do przeciętności...

Obejrzałem próbnie dla porównania z innymi opowieściami osadzonymi w szkołach z internatem dla chłopców.

Niestety warstwa komediowa zawodzi, całość jest na poziomie kółka teatralnego jakie mogło by działać w takiej szkole. Niby to miało być odniesienie do "Cyrano de Bergerac" a jest na poziomie bidula czy wręcz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones