Alex Lawther 

Alexander Jonathan Lawther

8,4
11 255 ocen gry aktorskiej
Alex Lawther
Alexander Jonathan Lawther przyszedł na świat 4 maja 1995 roku w angielskim mieście Petersfield. Jest angielskiego i irlandzkiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z bratem, Cameronem i siostrą Ellie w rodzinie prawników. W 2009 roku współpracował z klubem teatralnym w Churcher's College, gdzie napisał i wyreżyserował sztukę "Rejected Fairytales", a niedługo potem wcielił się w postać Ratty'ego w przedstawieniu "The Wind in the Willows". W międzyczasie wystąpił w krótkometrażowym filmie - "The Fear", którego producentem był jego starszy brat. Wkrótce dołączył do grupy teatralnej, National Youth Theatre. Występował na deskach teatrów: Chichester Minerva Theatre, Harold Pinter Theatre i Hampstead Theatre, w licznych sztukach, jak: "South Downs", "Fault Lines", "Crushed Shells and Mud" oraz "The Glass Supper".

Po zakończeniu szkoły średniej, planował rozpocząć studia na wydziale historii w King's College w Londynie, jednak zrezygnował z dalszej edukacji, aby zająć się zawodowo aktorstwem. W 2014 roku dołączył do obsady nagrodzonego Oscarem dramatu - "Gra tajemnic". Za rolę młodego Alana Turinga został uhonorowany nagrodą ALFS Award oraz nominacją do Best British Newcomer. Niedługo potem wyleciał do Langwedocji, we Francji, aby zagrać w produkcji "Pożegnanie". Za ten występ otrzymał wyróżnienie, w kategorii najlepszy aktor na festiwalu Dublin International Film. Podczas pracy na planie przeszedł intensywne szkolenie we wstrzymywaniu powietrza pod wodą, aby dobrze nakręcić sceny.

Krótko po powrocie do Wielkiej Brytanii, udał się na przesłuchanie do serialu komediowego - "The End of the F***ing World". Ostatecznie produkcja została zakończona po dwóch sezonach, a niedługo później został zaangażowany do nieanglojęzycznego thrillera w reżyserii Régisa Roinsarda - "Kod Dedala". W celu przygotowania się do roli, nauczył się w miesiąc języka francuskiego. Ponadto w pojawił się w teledysku do piosenki "The Key to Life on Earth" Declana McKenny'ego.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 maja 1995

miejsce urodzenia: Petersfield, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 171 cm

Ma starszego brata Camerona i starszą siostrę Ellie.
W 2020 roku wystąpił w teledysku do piosenki "The Key to Life on Earth" Declana McKenny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones