PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734957}
6,2 46 385
ocen
6,2 10 1 46385
7,0 36
ocen krytyków
Steve Jobs
powrót do forum filmu Steve Jobs

Kate Winslet jako Joanna Hoffman która jest córką reżysera Jerzego Hoffmana.

Joanna Hoffman jedyna kobieta znalazła się w pięcioosobowym zespole, który skonstruował osobisty komputer Macintosh.

ocenił(a) film na 6
kamisia1989

Ciekawe czy w filmie są jakieś polskie akcenty?

ocenił(a) film na 8
Bestia

Polska jest kilka razy wspomniana :)

ocenił(a) film na 6
konstar18

O to fajnie. Pozdro

konstar18

Pewnie w jakichś żarcikach o Polaczkach, polish jokes...

ocenił(a) film na 5
MusztardaSaperska

w ogóle nie ma żartów o Polaczkach. muszę cię rozczarować. nie każdy podąża słabymi stereotypami.

ocenił(a) film na 6
Yga

W sumie jest, ale nie śmiejący się z Polaków, tylko z tego, że dla Amerykanó Polska to jak Arktyka(bo chyba z Arktyką córka Jobsa pomyliła Polskę jak moiła o umiejscowieniu jej na mapie cyz coś takiego)

ocenił(a) film na 6
Waginny_Aborto

Ja zauważyłem tylko jedno wspomnienie o korzeniach Joanny, gdy ta mówi "wiesz, moja babcia zawsze...". Niestety Jobs jej szybko przerywa zdaniem "mam to w dupie"

MusztardaSaperska

Polska ostatnio jest wspominana przez naród wybrany dosyć często i Hollywood widocznie naszą ojczyznę odkrywa na nowo.
Mam wrażenie że widzą tu ziemię obiecaną.
Na nasze (Polaków) nieszczęście, fałszują historię, ale to nie pierwszy i nie ostatni raz.
Sory za offa.
A co do filmu, to jeszcze nie widziałem, ale idę.

ocenił(a) film na 7
konstar18

Gdzie jest Poslska wspomniana? Bo nie zauważyłam. Wschodnia Europa jest...

ocenił(a) film na 8
alicjadsd

Polska - w sensie narodowość Polska pani Hoffmann (obok Ormiańskiej bodajże) jest wymieniona. Już nie pamiętam w jakim kontekście (raz chyba akcentu, inny chyba a propo zimnej wojny)

alicjadsd

1984 - Joanna pyta Lisę, czy wie, gdzie leży Polska i ona jej odpowiada.

ocenił(a) film na 6
Bestia

Jest wspomniane że bohaterka jest Polką. I to nawet w takim pozytywnym znaczeniu :-) co jest miłe.
Jedyne co razi to polski akcent, który jest wspomniany w filmie i podobno u niej słychać... ale tak naprawdę go brak.
Winslet nie bardzo sobie z tym poradziła, bo chociaż kaleczy delikatnie niektóre wyrazy to do charakterystycznego polskiego akcentu jest jej daleko :-) Ale rola zagrana bardzo dobrze :-)

ocenił(a) film na 3
PaulaP_B

Moim zdaniem jakby robiła "polski akcent", który aktorom zawsze wychodzi po prostu jak typowy "akcent z wschodniej europy" byłoby gorzej, i dla filmu i dla odbioru filmu w Polsce.

ocenił(a) film na 6
barney_w_spodnicy

Może i masz rację, bo zawsze jak amerykanie próbują zrobić polski akcent w filmie to im wychodzi ruski akcent :-)

ocenił(a) film na 8
PaulaP_B

Bo angielski z ust przeciętnego mieszkańca Europy Wschodniej brzmi podobnie, i nieważne czy to Polak, Rosjanin czy Łotysz.

ocenił(a) film na 6
kamisia1989

W filmie mówią, że jest szefem marketingu Apple, a nie konstruktorką komputerów...

kamilartur

Jeśli oglądasz serial "Halt & Catch Fire", to wiesz, że konstruowanie urządzenia i tworzenie produktu to dwie odrębne kwestie :-) Joanna Hoffman była takim żeńskim odpowiednikiem Joego MacMillana: miała wizję, pomysł na produkt, jego wygląd, jego odbiorcę. Nie jest informatykiem, studiowała fizykę i antropologię, a czterem panom z Apple na tyle podobała się jej wizja, że zaproponowali jej wejście do teamu.

ocenił(a) film na 8
ACCb

Porównanie z "Halt and Catch Fire" bardzo trafne. Świetny serial, szkoda, że tak mało osób ogląda go w Polsce.

ocenił(a) film na 6
kamisia1989

W ogóle charakteryzacja Winslet w tym filmie to mistrzostwo (sama rola też). Gdy zobaczyłem Hoffman w latach 80., a potem w latach 90., początkowo nawet nie zorientowałem się, że to jest ta sama osoba. Mimo, że Winslet jest mi dobrze znana i widziałem z jej udziałem wiele produkcji.

ocenił(a) film na 7
Lumpi

Golden Globe winner.

Artur_Raven

Oscar winner :D

ocenił(a) film na 9
bierdus

Trzymam kciuki - fantastyczna rola!

kamisia1989

poczatkowo jobsa mial zagrac jeames mcavory

ocenił(a) film na 6
kamisia1989

No właśnie... była w elitarnej piątce. W filmie została jednak przedstawiona jako, ktoś w rodzaju asystentki, czy wręcz przybocznej w stylu "przynieś, wynieś pozamiataj". I tak, kolejno sprowadza Jobsowi kolejnych dyskutantów, załatwia marynarkę i doradza w sprawach osobistych.

kamisia1989

Nie szefową marketingu Apple tylko szefową marketingu konkretnego projektu, tj. komputera MacIntosh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones