Scary Movie 4

1 godz. 23 min.
5,9 85 189
ocen
5,9 10 85189
3 082
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":4}
{"type":"film","id":107694,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Scary+Movie+4-2006-107694/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Straszny film 4
 • zegan333 ocenił(a) ten film na: 5

  Zdecydowanie najgorsza czesc

 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 4

  zegan333 4 część jest taką w której za mało parodjują Klątwe czy Piłę tylko Wojnę światów

 • WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 6

  zegan333 3 i 5 było słabsze :/

 • zegan333 ocenił(a) ten film na: 5

  WTTW_FILM Dlaczego tak uważasz że 3 jest słabasza???

 • WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 6

  zegan333 Miło moim zdaniem gorsze momenty + jest już tak utłuczone przez telewizję że szkoda gadać.

 • zegan333 ocenił(a) ten film na: 5

  WTTW_FILM Wiadomo jest dużo filmów które są co roku puszczane przez tV po kilka razy jednak największe wrażanie jest za pierwszym razem i po seansie 3 miałem niedosyt z 1 i 2 jednak jak dla mnie jest lepsza od 4 i 5

 • WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 6

  zegan333 Spoko, to twoje zdanie, zgodzę się do lepszości od 5, od 5 wszystko było lepsze.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 6

  zegan333 Ja pie****olę, amerykańskie poczucie humoru. Nie dałem rady obejrzeć żadnej części.

 • Zack_fw ocenił(a) ten film na: 1

  Wczoraj niestety obejrzałem w TVP. Nie wiem z czego tu się śmiać. Z chmur uformowanych w tyłek strzelający piorunami? Z wykręcania rąk Oprze czy może z tego że prezydent martwi się kaczuszką z bajki a atak kosmitów go nie przeraża? Dno. Pierwsze części mnie bawiły, oglądałem je jako nastolatek. Wydaje mi się że jednak nie były aż tak głupie. I niech nikt nie pisze mi że film nie zasługuje na ocenę 1 którą wystawiłem. Też tak uważam ale to najniższa możliwa ocena, bo dałbym 0. Można pisać o niezłych efektach, ale całość drażni i irytuje dramatycznie niskim poziomem intelektualnym. Już dawno zauważyłem że amerykańskie komedie to głównie śmianie się z pierdów, rozwolnienia i wymiotowania. Ile można... Ze strasznym filmem jest trochę jak z "O dwóch takich co poszli w miasto" albo "Boski żigolo" Pierwsza część była całkiem niezła, a później to już odcinanie kuponów bez stylu.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 1

  Zack_fw Mnie chyba podobne poczucie humoru nie bawi, albo jestem ponurakiem. :D Ale pierwsze części Akademii Policyjnej lubiłem, czy na przykład Nagą Broń, ale ten film mnie po prostu irytuje, zamiast śmieszyć.

 • zegan333 ocenił(a) ten film na: 5

  6 część może będzie za pare latek

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 5

  zegan333 Może lepiej nie. ;)

 • PMRock ocenił(a) ten film na: 6

  Zack_fw Zdajesz sobie sprawę, że seria "Straszny Film" to parodia ? Jeśli nie wiesz do czego nawiązuje parodia to dziwne by Ciebie to śmieszyło.

 • zegan333 Z Charliem Sheenem była dobea scena jak zwierzaka próbował zabić.

 • zegan333 Zacznijmy od tego, że to nie jest wyrafinowany dramat psychologiczny czy inne kino moralnego niepokoju. "Straszny Film" miał być prostą i prostacką komedią do obejrzenia w wolne popołudnie w towarzystwie znajomych, nie ma więc sensu oceniać tego filmu tą samą miarą co ambitniejsze produkcje.

  Część czwarta jest po trójce najlepszą częścią serii. Osoba, którą raziły (w każdym znaczeniu tego słowa) pioruny z chmur w kształcie pośladków, nie widziała prawdopodobnie pierwszych dwóch odsłon. Tam nagromadzenie odpychających żartów o seksie i ludzkich wydzielinach przekracza wszelkie normy. Zwłaszcza dwójka jest odrażająca na niespotykaną skalę i nigdy nie powinna była być wyemitowana w publicznej telewizji nawet po ostrej cenzurze scen, a niestety tak się stało. I to bez cenzury.

  Nad czwórką pracowało trio Zucker/Abrahams/Proft, a więc ekipa m.in. od "Nagiej Broni" i innych klasycznych parodii hollywoodzkich produkcji. Widać to na każdym kroku - sprzeczka Toma z Marvinem przy liczeniu do 3 podczas próby wejścia do samochodu, rozmowa "po japońsku" Cindy z chłopcem czy szereg innych gagów to styl dobrze nam znany z "Nagiej Broni", "Hot Shotsów", "Top Secret" czy "Ści(ą)ganego".

  Prymitywne żarty o pierdzeniu i seksie są, ale jest ich niewiele. Można by było je śmiało wyciąć bez dużego uszczerbku na długości filmu. Możliwe, że konwencja obrazu albo producenci narzucali takie rozwiązania. Zresztą, po kloacznych dwóch pierwszych częściach nie trzeba było się nawet zbytnio starać, bo widownia "Strasznego Filmu" jest, ujmijmy to, mniej zniuansowana niż fani Franka Drebina czy Toppera Harleya.

  Zucker, Abrahams i Proft zarzucili kilka odgrzewanych pomysłów i bez specjalnego wysiłku ucywilizowali tę serię. Nie twierdzę, że czwórka jest genialna. Po prostu jest przyzwoita jak na niskie standardy pierwszej i drugiej części.

  Ach, tak, była jeszcze piąta część. Faktycznie, to była klapa. Zucker i Proft pisali scenariusz, ale nie reżyserowali jej i m.in. przez to (choć zapewne nie tylko z tego powodu) film obniżył loty. Tylko tyle z niego zapamiętałem, że nic nie zapamiętałem i że wrzutki z nieudanych scen na napisach końcowych trwały 10 minut, żeby sztucznie wydłużyć ten nudny film.

 • Zajmoks Dodam jeszcze, że scena z prezydentem i kaczuszką to zgrabne nawiązanie do sytuacji z 11 września 2001, kiedy prezydent G. W. Bush dowiedział się o zamachu na jedną z wież w trakcie wizyty w przedszkolu i jej nie przerwał. Wygłupy Toma pod koniec filmu parodiują zachowanie Toma Hanksa podczas występu w programie Oprah.

 • Zajmoks To była parodia Toma Cruisa. Oryginał tutaj https://www.youtube.com/watch?v=znsXA2aTXCE

 • Zajmoks Toma Cruisa, nie Hanksa, rzecz jasna.

 • kryslav ocenił(a) ten film na: 9

  zegan333 A dla mnie dwójka i czwórka to najlepsze części.

 • 13manchester ocenił(a) ten film na: 6

  zegan333 Być może słabizna jak napisałeś ale napisałeś/aś to 9 lat temu i na tle dzisiejszych
  gniotów ta komedia jest tak głupia, że aż śmieszna - nawet się kilka razy zaśmiałem 6/10 w pełni zasłużone