PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9817}
6,0 3 151
ocen
6,0 10 1 3151
3,5 4
oceny krytyków
Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza
powrót do forum filmu Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza

Oczywiście nie jest to poziom eroici, ale to wciąż kawał mocnego kina. Początkowy lekko satyryczny portret Polski lat 90 szybko przeistacza się w dosłowny polityczny horror. Dzidziuś Górkiewicz, staje się ofiarą tortur psychicznych, fałszu i fanatyzmu polskiego piekiełka. Mali żałośni ludzie uwikłani w swoje żałosne pretensje egzorcyzmują historię dla swoich prywatnych interesów. Pod koniec musiałem zrobić sobie przerwę, bo atmosfera była zbyt gęsta, a skojarzenia z obecną sytuacją polityczną zbyt bliskie i bolesne.

Wostock

Po polsku "Eroiki".
Pozdrowienia z piekiełka.

ocenił(a) film na 9
Wostock

Zgadzam się. Film jest bardzo dobry. Edward Dziewoński świetnie w nim zagrał. Podobał mi się w filmie też Janusz Gajos, Marek Kondrat i Leonard Pietraszak. Kawał dobrego kina. Chętnie obejrzałbym teraz takie filmy jak ten.

ocenił(a) film na 7
Wostock

Pierwszy raz film widziałem w latach 90' zeszłego stulecia i wówczas nie zrobił na mnie dobrego wrażenia,a miałem "podbudowę" bo w latach 70'widziałem Eroikę.Dojrzawszy wiekiem i filmowym doświadczeniem sięgnąłem po film ponownie parę dni temu i zmieniłem o nim zdanie...jest dobry,więc podniosłem jego ocenę z 6na 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones