PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680220}

Strefa nagości

Nude Area
4,8 2 011
ocen
4,8 10 1 2011
6,6 12
ocen krytyków
Strefa nagości
powrót do forum filmu Strefa nagości

Gra na emocjach?

ocenił(a) film na 4

Poprzez brak dialogów, film miał na celu zagrać nam na emocjach, wymusić skupienie nie na słowach, lecz gestach i czynach. Sceny były zbyt długie, w niektórych nie widziałam sensu, a muzyka średnio dograna. Wydaje mi się, że skoro nie ma dialogów, to chociaż muzyka powinna wzbudzać jakiekolwiek emocje. Niestety to nie zadziałało.
Trudno spotkać nastolatki (15-latki), które zachowują się jak wyrafinowane, dojrzałe kobiety (mam na myśli scenę z restauracji, gdzie Holenderka wyglądała i zachowywała się wręcz karykaturalnie).
Według mnie całokształt jest trochę przerysowany, a hiperbolizacja pewnych zachowań wychodziła poza granice rzeczywistości, oczywiście nie w tym lepszym znaczeniu.

ocenił(a) film na 2
yagoodowa

Ja bym powiedział, że film zmusza do myślenia - bo jeśli zamiast myśleć, widz skupi się na obrazie, umrze z nudów.

ocenił(a) film na 4
doliwaq

Próbowałam myśleć, jak najbardziej. Z tym że nie do końca jestem pewna czy jestem za głupia na ten film czy po prostu on nie przekazał mi nic, nad czym mogłabym się głębiej zastanowić.

ocenił(a) film na 4
yagoodowa

Zgadzam się. Lubię ascetyczne kino, lubię filmy Antoniak, ale to jest po prostu niewypał. Sama historia z opisu mnie zainteresowała, domyślałam się czegoś symbolicznego, minimalistycznego i subtelnego, ale reżyserka przesadziła. Tak, jak powiedziałaś - nie wiem, czy niedobrana, ale w każdym razie nużąca muzyka, brak dialogów, wątków, czy bohaterów pobocznych, w zasadzie afabularność, brak chronologii i rozdziału między tym, co rojeniami bohaterki/bohaterek (stąd to przerysowanie, o którym wspominasz, moim zdaniem to po prostu fantazja, wygląda na to, że Naomi), to już za dużo, bo film robi się po prostu nudny i do niczego nie zmierza. Jedynie to symboliczne ścięcie włosów przez Muzułmankę, dla której to one są tą tytułową sferą nagości, a zarazem wyraźnym fetyszem Naomi, mnie ujęło. Moim zdaniem więc film miał potencjał, ale się nie udał.

ocenił(a) film na 3
yagoodowa

To film z rodzaju tych, w których bohaterka patrzy w milczeniu trzy minuty na list leżący na stole, zanim go otworzy, po czym i tak go nie otwiera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones