PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238547}
7,9 580
ocen
7,9 10 1 580
Style Wars
powrót do forum filmu Style Wars

chociaz uzasadnic ja troche ktos by mogl... bo ja nie potrafie
5/10 to gora moim zdaniem!

kamik0

To bezkonkurencyjny film o tej tematyce.
Lepiej sie nie dało tego pokazać.
To jedyna dycha jaką dalem kiedykolwiek..

ocenił(a) film na 10
kamik0

Wiem, stary komentarz, ale tak na przyszłość.
Dla każdego szanującego się writera, bądź osoby interesującej się graffiti ten film jest pozycją obowiązkową!
Potem oglądać Men in black, Unlike U, Banksy'ego itp.

kamik0

Yyy... To tak jak byś był katolikiem i mówił "eee, nudna ta Biblia, 5/10". ;] Tego się nie ocenia pod względem artystycznym. To jest po prostu kawał historii. Podobnie jest z "Wild Style". Nie jest to film rewelacyjny pod względem artystycznym, natomiast jest to film, który uchwycił coś, co już nigdy nie wróci.

Aes

no historii ale to co wołoszańskiego też oglądasz i dajesz 10/10? ja nie rozumiem czym ten film się wyróżnia pośród innych tego typu, co w nim takiego szczególnego jest czego nie wiem?

kamik0

To, że praktycznie jest to jedyny taki film, pokazujący to w takim prawdziwym, surowym stanie. Poza tym ja nie oceniłem tego filmu na 10/10. Nie dałem mu żadnej noty, choć w moim sercu zajmuje wyjątkowe miejsce.

Aes

spoko :)

Aes

Ten film chyba może podobać się tylko czarnym bandytom i fanom kultury hip hopowej. Dla normalnego czlowieka opowiada on o łajdakach, którzy niszczą mienie publiczne rysyjąc jakieś bazgroły i uważają się za twórców sztuki xD

Moondog

Z całą pewnością nie jest to film dla wszystkich. Jedni znajdą tam tylko to, co znalazłeś Ty i co widzi tzw. "normalna" część społeczeństwa - bandytyzm i destrukcję. a drudzy coś zupełnie innego - pasję oraz kawał historii, zarówno samego zjawiska pokazanego w swojej pierwotnej, nieco prymitywnej formie, jak i tej zwykłej, ludzkiej.

ocenił(a) film na 8
Moondog

i narkomanom jeszcze się podoba, nie zapominaj o narkomanach

stonedfish

Prawda. Narkomani to zazwyczja też umysłowy plebs, więc i im się może podobać ten film.

ocenił(a) film na 9
Moondog

Z "umysłowym plebsem" bardziej kojarzą mi się symbole typu "xD" na końcu komentarza niż narkotyki, bo w końcu Coleridge, Burroughs, u nas Witkacy etc.
Bez obrazy, ale naprawdę "xD" działa na mnie jak płachta na byka albo graffiti na ciebie.

pan_dziejaszek

Specjalnie używam właśnie takiego znaczka by powkurzać plebs. Witkacy nie nadużywał narkotyków akurat, tylko wspomagał się nimi przez krótki okres by pozyskać nowe wizje w swoim (notabene kiepskim) malarstwie.

ocenił(a) film na 9
Moondog

Jasne, a ćpuny specjalnie ćpają żeby powkurzać plebs.

pan_dziejaszek

Nie, ćpuny to akurat plebs, więc sam się nie wkurza. Chociaż trudno powiedzieć, co debilowi chodzi po głowie.

ocenił(a) film na 9
Moondog

Chciałbym być takim plebsem jak Samuel Taylor Coleridge.

pan_dziejaszek

Dlatego wszyscy musimy ćpać, bo ponad 200 lat temu żył jeden dobry ćpun ho ho :-)

ocenił(a) film na 9
Moondog

W którym miejscu to napisałem?

pan_dziejaszek

Usprawiedliwiasz ćpuństwo tanią demagogią.

ocenił(a) film na 9
Moondog

W którym miejscu napisałem, że wszyscy musimy ćpać?
W którym miejscu usprawiedliwiam ćpuństwo?
Proszę o konkretny cytat.

Ty sam chyba musisz coś brać, skoro widzisz w mych postach treści, których nie ma.

pan_dziejaszek

Jesteś bandytą i skończysz zamknięty w ośrodku poprawczym.

Moondog

Wypraszam sobie. Ja jestem dobrym ćpunem i nadal żyję.

kangur_msc_CM

W świetle prawa jestem pewnie też "bandytą". A w oczach wielu plebsem. Zresztą Moondog nie udawaj świętego, torrenty są jak jointy - dla przestępców. Takich jak my. A filmy takie jak "thankskilling" - dla plebsu. Takiego jak my. I dobrze nam z tym chyba, nie?

kangur_msc_CM

Thankskilling to meta-kino akurat, czwarta gęstość, człowieku.

Moondog

Whatever. Wiesz co ogólnie mam na myśli :p

kangur_msc_CM

Wiem, że w maju jest ostateczna ewakuacja a ja już jestem spakowany.

Moondog

Eee. Ok. Powodzenia.

ocenił(a) film na 8
pan_dziejaszek

I o czym to świadczy ziomeczku? Wybrałeś trzy nazwiska z nieprzebranej rzeszy osób uzależnionych, i ma to świadczyć o wysokim poziomie (intelektualnym, kulturowym) środowisk narkomańskich? Równie dobrze mógłbyś stwierdzić, że alkoholizm motywuje twórczo bo Bukowski i Pilch wydali parę ksiażek.

ocenił(a) film na 9
stonedfish

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, że inteligencja i skłonność do uzależnień nie mają ze sobą nic wspólnego, nie można oceniać jednej z tych rzeczy na podstawie drugiej.

PS. Nie jestem twoim "ziomeczkiem".

Aes

Polecam poszukać dokumentu " Bombin' " z 1987 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones