PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523620}
5,8 24 655
ocen
5,8 10 1 24655
5,5 11
ocen krytyków
Supermarket
powrót do forum filmu Supermarket

Wy tak naprawdę?

ocenił(a) film na 7

Przyznam się, co pozwolę sobie swoim komentarzem za chwilę wyrazić, że jestem lekko zszokowany. I to pomimo mojej niezaprzeczalnej estymy dla dzieła Macieja Żaka, wcale nie ono samo w sobie jest tego bezpośrednim powodem. Jak można tak gremialnie bez mała tak nisko oceniać ten film? Widok piątki u góry ekranu wprawia mnie w osłupienie nie mniej niż ów złowrogi Supermarket.
Gęsty, naprawdę rzadko spotykany w polskich produkcjach klimat (co jak co, ale thrillery czy też horrory na pewno nie są naszą główną specjalnością), od samego początku wciągająca i ciekawa fabuła (że dla wielu niewiarygodna i nierealistyczna? Śmieszny to przyznam dla mnie zarzut. Film jest sztuką, a ta wcale nie musi wiernie odwzorowywać rzeczywistości, i chwała Jej za to), bez zarzutu gra aktorska (Marian Dziędziel to absolutna i niezaprzeczalna klasa sama w sobie, ale i z innymi jest całkiem przyzwoicie), ukryta pod pozorem i płaszczykiem uproszczeń istotna wielowymiarowość, czy wreszcie te wszystkie emocje, które oglądanie filmu wywołuje. Ja czuję się usatysfakcjonowany. Dobra robota.
Pewne nielogiczności, niekonsekwencje bądź też inne głupotki, niespecjalnie w gruncie rzeczy w obliczu tego co napisałem ważne, które tak wszyscy z uporem maniaka wytykają, oczywiście dostrzegam, ale nie uzasadniają one w moim przekonaniu aż takich niskich not, z jakimi miałem przykrość się spotykać.
Bardzo ciekawy film. Od roku nie widziałem równie udanej polskiej produkcji.

ocenił(a) film na 7
dentryt

Spoko! Nie jesteś sam :-)
Też uważam, że film jest udany, a tylko żal, iż nie jest bardziej udany ;-), bo 8 chętnie bym wystawił. Tak niewiele brakowało.
Moim skromnym zdaniem - gdyby poprawić "co nieco" to mocna 8-semka na poziomie światowym byłaby zasłużona.
Tak się zastanawiam, a nie znam procesu powstawania filmu - w kuluarach ma się rozumieć ;-) - czy nikt nie mógł reżyserowi zwrócić na to czy owo uwagi?? Czy reżyser przedstawia swoją pre-produkcję komuś więcej niż znajomym, którzy mu przyklaskują?
Delikatna, choć odważna, acz celna krytyka to skarb!

ocenił(a) film na 6
dentryt

Dokłądnie zgadzam się z każdym słowem ! Film niedoceniony mi sie wydaje że ocena niska ze względu na to że jest to film Polski ,zauwazyłem juz od pewnego czasu że od parunastu lat filmy mają obniżaną ocene ze wzgledu na to że jest produkcjii Polskiej ,przykro mi to mówić ale jestem pewien że gdyby film był produkcjii Amerykańskiej to zostałby dobrze przyjęty ,bardzo to jest smutne ;(.
A film polecam niech nie zmyli nikogo ocena ,jest to świetny thriller !

ocenił(a) film na 9
dentryt

Niskie oceny ponieważ w filme pominięty został wątek homoseksualizmu i lobby LGBT ma Filmwebie postanowiło zaniżyć ten film.

Menkar

Udalo ci sie Menkar:D Powaznie, to o co chodzilo w koncowce, bo troche wtedy bylem zajety? Kto wyladowal w szpitalu i o co chodzilo z tym morderstwem (mam nadzieje, ze nikomu nie za spojleruje) + Najlepszy opis filmu na kino Polska "Chłopak podejrzany o kradziez" Choc to byl dorosly mezczyzna:D

ocenił(a) film na 7
dentryt

wady filmu:

zbytnie osadzony w polskich realiach.
całość fabuły zrozumiała tak naprawdę dla wąskiej grupy wiekowej nawet w Polsce co widać tutaj po komentarzach.

Jak ktoś nie zrozumiał z historii współczensj Polski, ze wszelkich esbeków, katów milicyjnych i wielkich bandyckich oponentów powsadzali po fuchach to mu się ten film wydaje śmieszny.

Mi ciężko było przebrnąć przez całość i nie mam ochoty tego filmu więcej oglądać ale nie mogę powiedzieć, że jest kiepski.
Myślę, że jest kultowy dla pewnej grupy osób i powinien być pokazywany na lekcjach wiedzo o obywatelstwie. historii nowożytnej jako uzupełnienie.

dentryt

Jakie czasy, taki odbiór filmów. W kinematografii światowej osiągnięto wszystko, na razie "remake'i" i filmy "inspirowane faktami" zapewniają jej byt. Moim zdaniem to dlatego ten kaszan wzbudził taki zachwyt. Fabuła wręcz karykaturalna, jak obrazek żaby, która zobaczyła, że kują konie i sama nogi podstawia. Zakończenie po pierwsze: przewidywalne, po drugie płaskie jak cały film. Ciekawa to tam jest dla mnie może jedynie osoba Kołcza w jednej z ról. W ogóle aktorstwo prezentuje świetny poziom i trzyma ten wrak na powierzchni.

dentryt

Wcale nie taki "nierealistyczny". W mediach co rusz pojawiają się doniesienia że gdzieś ochroniarze kogoś pobili.

Akurat Biedronka ma u siebie takich historii sporo. Średnio dwa razy do roku czytam gdzieś, że ochroniarz w biedronce kogoś uderzył, zaatakował a już ta historia, jak ochroniarze z Biedronki pastwili się nad niepełnosprawnym bodaj dwa lata temu to już szczyt wszystkiego. W innym markecie, w Legnicy, ochroniarz zaczął obmacywać klientkę w miejscach intymnych pod pozorem przeszukania.

W USA taki sklep od razu straciłby klientów, ale u nas gdzieniegdzie w internecie to się nawet z tego śmiano. Wstyd mi za mój kraj, że tu ludzi bawią takie rzeczy!



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones