PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033066}
4,3 238
ocen
4,3 10 1 238
4,0 4
oceny krytyków
Supersiostry
powrót do forum filmu Supersiostry

Również oczywiście jedna z głównych bohaterek musi być na wózku, bo teraz każdy szanujący się film musi mieć obowiązkowo przedstawiciela z niepełnosprawnością. Kiedy jest to zgrabnie prowadzony, istotny element fabuły to świetnie. Tylko że tutaj to ewidentny przypadek "dla zasady", bo taki teraz trend. Dziwne, że nie ma jeszcze bohatera z ADHD oraz z rzekomym autyzmem, choć może nie ma tylko w zwiastunie.

kiniusza

Jedyny sensowny zarzut z twojej wypowiedzi to to że nastolatkę gra trzydziestolatka. Szkoda, jest na pewno wielu dobrych młodych aktorów w Polsce, tylko pewnie łatwiej zatrudnić kogoś po filmówce z wyrobionym portfolio niż przeznaczyć hajs na casting młodych aktorów.

kiniusza

Co najmniej jedna będzie lezbijką lub bedą miały kolegę geja. Statystyka :)

RadoslawKamil

Wśród swoich znajomych na pewno masz nie jedną lesbijkę lub geja, więc co niby w tym takiego oburzającego lub dziwnego? Tak samo jak wśród znajomych masz blondynów, brunetów czy nawet łysych.

wuduxyab

Mocno przeceniasz liczebność homoseksualistów

kiniusza

Zesrałeś się, bo głównym bohaterem nie jest nastolatek? Wow

Nostrix

Brawo, wojowniku o sprawiedliwość społeczną! Pokazałeś mu miejsce w szeregu swoja wspaniałą kontrargumentacją. :)

Nostrix

Zesrałam się, bo mój układ wydalniczy jest zdrowy i sprawnie działa

kiniusza

Ja też poczułem ochotę na kupę po obejrzeniu zwiastuna

Nostrix

No problem w tym, że jest a gra go dorosły

Nostrix

ty srasz z zachwytu bo lubisz zboczenia

kiniusza

Jakby facet był na wózku to wszystko by było w porządku... A nie...zapomniałem- osoby niepełnosprawne istnieją tylko w jakimś celu. Zapewne by zdrowym byczkom jałówkom z sieczką w głowie utrudniać i uprzykrzać życie... ;-)

wuduxyab

Nie no myślę, że w swoim otoczeniu masz sporo niepełnosprawnych znajomości a kobiety poruszająxe na wózku to w polskim kinie bardzo częste zjawisko, wręcz norma.

wuduxyab

do psychiatry marsz

ataman2016

Właśnie przeczytałem, że w "Supersiostrach" mimo, że na początku Lena w pełni akceptuje swoją niepełnosprawność żyjąc z nią nie jak z przeszkodą a z faktem, bez większego wpływu na jej sprawczość, decyzje czy osobowość to potem żenująco prosi Alę o uzdrowienie bo tylko sprawne nogi pozwolą jej być w pełni szczęśliwą. Nazywa siebie "kaleką", jest ofiarą i ma wzbudzać litość bo jej niepełnosprawność to przecież anomalia. Bohaterki żyją w latach 90 - tych i myślą chyba tak jak wtedy mówiono w "Klanie" o niepełnosprawności. Szkoda, że na ten film pójdą dzieci z rodzicami i dostają taki portret niepełnosprawności. Bruchnicka tutaj to "polska Sadie Sink" czy "Jedenastka" z "Stranger Things". Niepełnosprawność nie może być także czytana jak "superbohaterstwo" bo ona po prostu jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones