PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854564}

Surogatka

The Surrogate
6,0 601
ocen
6,0 10 1 601
5,6 5
ocen krytyków
Surogatka
powrót do forum filmu Surogatka

Konstytucja: Art. 47. Zasada ochrony życia prywatnego
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Decyzja o dokonaniu aborcji nigdy nie jest łatwa. Możliwość wyboru nie jest jednoznaczna z koniecznością skorzystania z niej. To decyzja każdej kobiety, każdej pary będącej w ciąży.
Film w prosty sposób pokazuje, jak ciężki jest to dylemat.Chociaż moim zdaniem bohaterka kompletnie nie zdawała sobie sprawy, na co ewentualnie chce się zgodzić. To dziewczyna, która nie wie, co ma zrobić ze swoim życiem i w pewnym momencie spodobała jej się misja bycia matką dziecka z zespołem Downa. Poznała dziecko z tą dysfunkcją, ale wysokofunkcjonujące. Ciekawe, czy byłaby tak zapalona do tego pomysłu, gdyby trafiła na mniej inteligentne z wieloma współistniejącymi schorzeniami (co zdarza się zdecydowanie częściej). Ale z tym w ogóle nie chciała się konfrontować. Denerwowała mnie, bo wykazywała się naprawdę niewielką dojrzałością.

Agatonik

"Konstytucja: Art. 47. Zasada ochrony życia prywatnego
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym." - zgadza się, zatem jak się mają do tego debilizmy typu "paszporty COVIDowe" i tym podobne wynalazki?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

I nikt Cię nie zmusza, żebyś miał paszport Covidowy. Szczepienie też jest dobrowolne.

Agatonik

Masz na myśli dobrowolny przymus? Obawiam się, ze nie masz pojęcia co się dzieje w pewnych firmach oraz instytucjach. Prawo sobie, a oni sobie...

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Skoro zaszczepienie się tak ingeruje w twoją wolność wyboru, to wyobraź sobie jak czuje się kobieta zmuszana do bycia w ciąży i urodzenia. Zapewniam cię, że to nie ma nic wspólnego z przestrzeganiem praw człowieka.

Agatonik

SWOIM życiu. Myślę, że masz kłopot z nazywaniem podstawowych rzeczy.

ocenił(a) film na 7
dyziodarek

I ty oczywiście mnie wyedukujesz

Agatonik

W życiu :-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones