PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791879}
6,6 3 569
ocen
6,6 10 1 3569
7,1 9
ocen krytyków
Sweet Country
powrót do forum filmu Sweet Country

Na film poszedłem z czystej ciekawości. Oto Australijczycy opowiadają swoją historię. Wydawało mi się, że o tym kraju wiem sporo. A tu zaskoczenie... Uciekająca para bohaterów (Aborygeni przecież...) napotykają dziwne plemię o czerwonej barwie skóry, przed którym sami muszą się chronić, a z których ręki ginie jeden ze "ścigających". Co to za plemię - wie ktoś?

ocenił(a) film na 7
winnis

Tacy sami Aborygeni, tylko "nieucywilizowani" przez białych, padło pytanie "do kogo należy ta ziemia?" Archie odpowiedział "do plemion", wysmarowani byli jakąś farbą/kredą.

ocenił(a) film na 7
mitrus80

aborygeni pojęcie ogólne.....tak jak indianie dzielili się na wiele plemion...mniej I więcej przyjaznych....

ocenił(a) film na 7
Reznik

rozumiem ale w tym wypadku wypowiadałem się o tych australijskich (zamieszkujących kontynent), są zapewne drobne różnice kulturowe w stosunku do tych na wyspach (np. Torres Islands), ale z tego co wiem to bohaterowie filmu nie płynęli nigdzie łódką

ocenił(a) film na 9
winnis

Może znajdziesz trop w książce W. Bębna - Aborygeni, pierwsi nomadzi., choć przyznam, że mapki prawie nieczytelne.

Izukar

dzieki, sprobuje zdobyc te ksiege. pozdrawiam, w.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones