PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596084}
5,7 18 831
ocen
5,7 10 1 18831
4,2 4
oceny krytyków
Syberiada polska
powrót do forum filmu Syberiada polska

Nienawidzę...

ocenił(a) film na 7

Nienawidzę tego narodu, tego języka i w ogóle tego co z tym wszystkim związane... dzicz, dziadostwo
i smród, nawet moja świętej pamięci babcia mówiła, że Niemcy w porównaniu do dziczy która
przyszła "ratować" Polskę byli "aniołkami"...śmierdziało od ruskich na kilometr (specyficzny smród
potu i alkoholu kto wie to potwierdzi), mydło zjadali, i załatwiali się tam gdzie spali... dzikusy byli, są i
będą

pyniu85

Strasznie płytki koleś z ciebie, widać mało wiesz o życiu. Poznaj najpierw choć jednego Rosjanina a później się wypowiadaj.

ocenił(a) film na 5
ObiczamTe

On jest płytki?! ;) Ach ty zawszona krynico "mądrości". Naoglądałeś się filmów o "rosyjskiej duszy" i wydaje Ci się że to jest prawdziwy romantyczny obraz Rosji? Sam g*wno wiesz o życiu. Jakby Twoją nieszczęsną pryszczatą d!pę wydymało 10 czerwonoarmistów, to by Ci się punkt widzenia diametralnie zmienił. A bo teraz to inne czasy, wszystko się zmieniło, nie można wrzucać wszystkich do jednego worka... sr@nie w banię.

Człowiek ma rację w 100%. Dzicz, smród i brud. Najpierw z Tobą popłacze pijąc wódkę, a na drugi dzień wbije Ci kosę w plecy. Nienawidzę tego narodu, tak samo jak autor tego wątku.

Mrok

Ktoś po przeczytaniu tego postu mógłby uznać, że każdy Polak to cham i prostak nie potrafiący przedstawić swoich poglądów w sposób kulturalny . Miejmy nadzieję, że tych wrzucających do jednego worka jest jednak na świecie mniej niż więcej. Dyskusja nie ma sensu pewnie Ty tak gardzisz moimi poglądami jak ja Twoimi i nic nie może tego zmienić. Pogratulować jednak muszę wyobraźni! Dziwi mnie przyznam, że w naszym narodzie gdzie po nie aż tak dawnej historii dotykającej naszych krewnych powinniśmy mieć do tego wstręt szczególny są osoby zdradzające hitlerowski sposób myślenia. Nic tylko żal można odczuwać z tego powodu...

ocenił(a) film na 5
ObiczamTe

Ty jesteś idealistą, ja natomiast pozbawionym złudzeń realistą, który sowietów nie darzy sympatią.

W wyszukane słownictwo można się bawić, ale nie w tym konkretnym wypadku. Jeden worek w wypadku Sowietów, jest jak najbardziej usprawiedliwiony. Na taką opinię pracowali nie od 1917 roku, ale od kilku wieków. Jeśli mieszkasz na wschodnich rubieżach Polski, to nie wykluczone że za jakiś czas sam się o tym przekonasz.

Z mojej strony EOT

pyniu85

jak można nienawidzieć cały naród? język? dramat, jak Wam wyprali mózg na tej obowiązkowej religii w szkole...

babcia mogła nazywać tych Rosjan których poznała "dziczą", ale Ty? współczesnych Rosjan, tak wszystkich razem? do kupy? a niedługo pewnie powiesz do pieca...uważaj, bo takie postawy nie dobrze się kończyły w historii

ocenił(a) film na 7
gochia

a dlaczego nie? przecież widać co się dzieje na świecie, mi to zupełnie wystarczy by trzymać się w przekonań. Dzicz niereformowalna, buńczuczna i wiecznie pijana, gwałciciele albo alfonsi, przemytnicy i oszuści to ich dzisiejszy obraz.

pyniu85

He, he. Na całym świecie takich znajdziesz.

użytkownik usunięty
pyniu85

A Polacy lepsi? W dużej części banda cwaniaków, złodziei, brudasów, oszustów i pijaków. Do tego wszędzie zawiść, nietolerancja i złośliwość. Jesteśmy jednym narodem, który na obczyźnie jest przeciwko sobie. Polaka za granicą najszybciej oszuka albo okradnie drugi Polak. A co najzabawniejsze, jesteśmy teoretycznie jednym z bardziej religijnych państw Europy. No ale to już dawno historia pokazała, że czym gorliwszy katolik tym większa menda.

ocenił(a) film na 3
gochia

ty to zostaw religię w spokoju

pyniu85

Nie ma złych narodów, są tylko źli ludzie.

rebelmale_2

100% racji!

rebelmale_2

O, dokładnie.

pyniu85

Ogarnij się chłopie, to jest forum filmowe i tu się rozmawia o filmach a nie wylewa swoje zaściankowe, ksenofobiczne żale. Poza tym jedynie człowiek, który zna każdego Rosjanina na Ziemi, może powiedzieć że nienawidzi całego narodu. Tak samo u nich jak i u nas znajdziesz ludzi mądrych jak i głupich, dzikich jak i cywilizowanych. Też nie przepadam za ta nacją, ale daleko mi do nienawiści, a tym bardziej do obwieszczania jej na forum.

atique

Rzadko zdarzają się tak mądre opinie, jak adwersarzy Pyniu85 w tej dyskusji.

pyniu85

Buńczuczny naród? nie szukałbym daleko. Przez takie przekonania wszyscy oprócz Polski zarabiają na interesach z "dziczą"

skalarek99

"Buńczuczny naród? nie szukałbym daleko."
No dokładnie...

ocenił(a) film na 5
pyniu85

Zero pojęcia o kulturze,o mentalności Rosjan,pewnie nawet nie znasz żadnego Ruska,ale "nienawidzisz",przynosisz wstyd nam wszystkim gamoniu,żal mi Cię.

ocenił(a) film na 7
michnik6666

kultura rosjan jest mi znana i na co dzień wiele się o niej słyszy:) mentalnośc też jest specyficzna:) lubią chłopaki wódę, wódę i może jeszcze...hmmm a no tak wódę:)

pyniu85

No wiesz, spytaj o komentarz kogoś z zagranicy o mentalność Polaków... "Jeśli ktoś pijany w nocy się drze, to wiadomo, że to Polak".

Zresztą wystarczy się wokół rozejrzeć... Wyjdź wieczorem na ulicę, zobaczysz tak samo naprutych, a bigoteria, zawiść etc. przerastają normę. I to nie dotyczy WSZYSTKICH Polaków.
W każdym narodzie jest część ludzi, których można określić dziczem, więc nigdy nie posunę się od uogólnień, bo to nie jest ani prawdą, ani mądre.
Nie znasz kultury Rosjan, znasz tylko obiegowe złośliwe opinie, które wygłaszają prymitywy, a ci, jak wiadomo, mądrością nie grzeszą.

ocenił(a) film na 7
maciusiko

no Polacy to również jak najbardziej tak się zachowują, w końcu przez lata mogli się uczyc od wielkiego i kochanego brata ze wschodu..

pyniu85

Słuchaj, nikt nikomu nie kazał się mentalności uczyć ani od wschodniego, ani zachodniego , ani innego brata.
Każdy człowiek w każdym narodzie jest inny. Przyswaja to, co jest zgodne z JEGO wartościami.
Cham lubi chamskie, mądry przyswoi mądre.
Ale widzę, że nie chcesz przemyśleć tego, co piszemy, tylko wygłaszać swoje poglądy. A to nie jest dyskusja.

użytkownik usunięty
pyniu85

Co Ty bredzisz? Już od szlachty Polacy myśleli tylko o chlaniu i lenistwie. Polskę rozbierali na części sąsiedzi a szlachta w tym czasie leżała pijana. Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy chorym narodem. Jak ojciec taki syn w końcu.

ocenił(a) film na 7
pyniu85

a jeszcze zapomniałem dodac czasem jeszcze mały gwałcik...na kobietach i dzieciach tak jak W II wojnie później w Czeczenii i Gruzji.

pyniu85

Wiesz, no piszesz już jak maniak.

ocenił(a) film na 7
michnik6666

a Rosjanie są chlubą całego świata, obecnie wszyscy ich kochają...na Ukrainie w Gruzji szczególnie no i w Czeczenii gdzie mordowali i gwałcili... ale przecież to tylko uogólnienie

pyniu85

...a ja nienawidzę wszelkich uogólnień!!!

Boomslang76

Ja też, wygłaszają je po prostu głupi.

pyniu85

Wiesz co, mój Tata walczył pod Berlinem. Nazwanie Niemców aniołkami to jest jednak nie do przyjęcia.

pyniu85

Zamiast przemyśleć, nasyciłeś się zajadłością po prostu.

ocenił(a) film na 7
maciusiko

Tak a Ty uogólniasz po prostu, że są w porządku a to nie prawda NIE SĄ. I naprawdę śmierdzą...ktoś kto kiedyś był miejscu gdzie jedzą np rosyjscy pracownicy sezonowi lub budowlani wie co to ten ich specyficzny smród...oj wie

pyniu85

Człowieku, gdybyś czytał ze zrozumieniem to, co piszę, wiedziałbyś że ja NIE uogólniam, a robisz to TY.
Więc zero dalszej dyskusji - o czym wspomniałam wyżej.

A co do śmierdzenia, to sam ponachrzaniaj na budowie, polu itd. to zobaczysz, jaki nowy zapach stworzysz. Potem go opatentuj najlepiej.

pyniu85

Masz całkowitą rację,kacap gorszy był i do teraz jest od gestapowca.Sprzedał by własną matkę i siostrę.Szkoda rozwijać temat a z komuchami i czerwonymi nie dyskutuj.A na smród wystarczy mydło i zimna woda .Pozdro

pyniu85

no masz poniekąd rację.też słyszałem że niemcy byli jak to powiedzieć "lepsi"....okay,dziwnie to zabrzmiało....ale tak,dopiero ruscy pokazali na co ich stać...

lovelukasz

Niemcy byli lepsi? Może wtedy gdy strzelali w głowę dzieciom na rękach matek? Albo podczas przyjazdu pociągu do obozu, kiedy niemowlęce główki roztrzaskiwali o ścianę wagonu? A może wtedy gdy gazowali ludzi w komorach, systematycznie zwiększając wydajność i efektywność? Pewnie wtedy gdy szczuli psami, które zagryzały niegodnych by żyć "podludzi"?
Jak ktoś wygłasza takie opinie, choć sam gówno wie, bo tego nie przeżył, to nie mam ochoty dyskutować, tylko z miejsca jebnąć go w pysk aż się nakryje kopytami.
A jeśli chodzi o Rosjan, to pracowałem rok w Londynie i jedyni porządni ludzie, to byli Rosjanie i Ukraińcy. Przyjaźni i mili. Jeden za drugiego by w ogień skoczył, lub oddał ostatnią koszulę. A Polak? Aby tylko wyruchać drugiego Polaka. Każdy szef jest lepszy, nawet Murzyn, od szefa Polaka. Wiem to z doświadczenia, pracując u kilku Polaków. Nigdy więcej. Oszuści, krętacze i złodzieje za których mi wstyd, bo tak nas postrzegają na Zachodzie.

paolo1976

wiesz tyle że Rosjanie a bardziej rząd rosyjski ukrywa swoje zbrodnie a Niemcy przyznają się do tego może umywają ręce że to było dawno i to wszystko przez hitlera ale przynajmniej szczerze mówią tak to zrobili Niemcy a Rosjanie z Katyniem ukrywali się do momentu aż nie mogli zaprzeczyć dowodom i wiesz porównując łagry z obozami pracy nie wiem co było gorsze

pyniu85

Byłeś tam i widziałeś ? Ludzie litości poczytajcie trochę, Putin, Stalin i ich aparatczyki to nie Rosjanie, a pisać, że gestapo było lepsze może tylko człowiek co za grosz historii nie zna, albo babcia bajki na dobranoc opowiadała makabryczne. Zapytajcie ludzi co maja numer na przedramieniu czy na udzie, czy też uważają, że gestapo było fajne. Kgb też było fajne, do dziś setki tysięcy ludzi szukają swoich krewnych. Nie oceniajmy ludzi jakiejś nacji, a władze tej nacji.

ocenił(a) film na 6
pyniu85

Moja Babcia opowiadala to samo.
I co ??
I teraz mieszkam w Niemczech, a moja sasiadka (i przyjaciolka) jest Rosjanka.

Ludzie, minelo 80 lat, obudzcie sie !!!!

ocenił(a) film na 4
pyniu85

Raczej się nic nie zmieniło od tamtego czasu!

pyniu85

Dzicz dziczą, ale co powiesz na to, że ten naród to ojciec największej prozy, pięknej poezji, wielkiej muzyki. Słyszałeś kiedyś o rosyjskim balecie? Czytałeś Dostojewskiego? Czechowa radzę przekartkować. To naród przez stulecia trzymany mocną ręką za mordę, to tam najpóźniej zniesiono pańszczyznę; to naród biedny i zgnębiony. Trzeba dać im czas.

pyniu85

W dużej mierze ludzie wykonujący rozkazy na Polakach, byli pochodzenia żydowskiego lub czysto np.Katyń co jest prawdą. ZSRR było różnych narodowości, prawdziwi Rosjanie jak zresztą reszta Słowian poniosła ofiarę co także jest napisane w "Archipelagu GUŁAG" Aleksandra Sołżenicyna. Co ciekawe, sam Putin powiedział "Pierwszy rząd sowiecki był „w 80% żydowski”", jednak w przeciwieństwie do Sołżenicyna boi się on odzywać na temat systemów, unika go często jak ognia co daje przewagę kosmopolitycznemu liberalnemu zachodowi w dzieleniu Słowian.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones