Film

The Son of the Sheik

1926 1 godz. 8 min.
6,7 194
oceny
6,7 10 194
222
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"32852","linkUrl":"/film/Syn+szejka-1926-32852","alt":"Syn szejka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/28/52/32852/6992237.2.jpg"}
Ahmed, syn wpływowego szejka, zakochuje się w córce przestępcy, pięknej tancerce Yasmin. Pewnego dnia zostaje... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ahmed, syn wpływowego szejka, zakochuje się w córce przestępcy, pięknej tancerce Yasmin. Pewnego dnia zostaje uprowadzony dla okupu przez bandę, której przewodzi ojciec dziewczyny. Wkrótce udaje mu się uciec. Przekonany, że Yasmin go zdradziła, w akcie zemsty porywa ją i gwałci. Zachowanie Ahmeda zdecydowanie potępia jego ojciec. ChłopakAhmed, syn wpływowego szejka, zakochuje się w córce przestępcy, pięknej tancerce Yasmin. Pewnego dnia zostaje uprowadzony dla okupu przez bandę, której przewodzi ojciec dziewczyny. Wkrótce udaje mu się uciec. Przekonany, że Yasmin go zdradziła, w akcie zemsty porywa ją i gwałci. Zachowanie Ahmeda zdecydowanie potępia jego ojciec. Chłopak ma ogromne poczucie winy, które dodatkowo wzrasta, gdy dowiaduje się, że niesłusznie oskarżał tancerkę... Ostatni rola Rudolpha Valentino, uważana za jedną z jego najlepszych kreacji.

studio
Feature Productions
data produkcji
1926
tytuł oryg.
The Son of the Sheik
inne tytuły
Syn szejka Polska
Więcej...
Film kręcono na wydmach Guadalupe-Nipomo Dunes i Buttercup Dunes (Kalifornia, USA) oraz w Yumie (Arizona, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ogólnie niezły sequel "Szejka"

  Jarek30081984 ocenił(a) film na 6

  Niezły film, ale dla mnie lepsza poprzednia część opowieści przygód Szejka.Poprzednia część wyróżniała się grą aktorską Rudolfa Valentino, ale tutaj już niestety tego nie można było zobaczyć.

  • Lepszy od "Szejka"

   czipsy_dwa ocenił(a) film na 6

   Valentino w podwójnej - i ostatniej! - roli: swego czasu wielki hit, dziś już nieco ramota, choć ma swój urok, a Rudolf nigdy nie był tak dobry.

  • "gwałci" ??

   rezzou ocenił(a) film na 8

   k**** m** miałem wersję CENSORED. Ale przecież była 1 godz. 8 min... Ale nie narzekam. W końcu była to "Ostatni rola Rudolpha Valentino". Tak w ogóle to dużo lepszy od jedynki, moim skromnym zdaniem. Akcenty komediowe świetne. No i nie wiedziałem, że wykręcanie sutów jest takie stare (nie, nie u Yasmin, ... więcej

   • Pytanko

    Stacy

    Czy występuje tutaj naprawdę Agnes Ayers? (Diana z Szejka 1921) Czy jest tak, że Ahmed jest z Dianą ale zdradza ją z z Yasmin czy jakoś tak? Bo ja osobiście wolę Dianę i chciała\bym wiedzieć czy tak istotnie jest. Proszę o odpowiedź.

   • Można obejrzeć pod linkiem

    annikhonore

    http://www.youtube.com/watch?v =NeDaP5qEXTo&feature=relat ed