Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:57
Film

Oddball

2015 1 godz. 35 min.
6,4 1 574
oceny
6,4 10 1 1574
1 294
chce zobaczyć
{"id":"722578","linkUrl":"/film/Szajbus+i+pingwiny-2015-722578","alt":"Szajbus i pingwiny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/25/78/722578/7740387.2.jpg"}
Przygody sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który próbuje ocalić przed zagładą stado australijskich pingwinów.
{"userId":"978334","thumbnail":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/25/78/722578/633979_1.2.jpg","title":"Na ratunek pingwinom","link":"/reviews/recenzja-filmu-Szajbus+i+pingwiny-18960","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Na ratunek pingwinom
Twórcom "Szajbusa i pingwinów" udało się całkiem zgrabnie obudować intrygę wątkami pobocznymi, dzięki czemu... ... czytaj więcej
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Szajbus i pingwiny
Zwiastun nr 1 (polski) 1:57
Szajbus i pingwiny - Zwiastun Nr 1 (polski) Szajbus i pingwiny - Zwiastun Nr 1 (polski)

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń.Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

dystrybucja
studio
The Film Company / WTFN Entertainment
inne tytuły
Cudak i pingwiny (tytuł festiwalowy) Polska
Oddball and the Penguins Wielka Brytania
Oddball (I) (inny tytuł) Australia
Więcej...
Zdjęcia do filmu były kręcone w Warrnambool (Australia).
W prawdziwej historii, na podstawie której powstał film, żona Swampy'ego nie była martwa, zaś on wykonywał swoją misję z 9-letnią córką, a nie wnuczką.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Familijny

  cavern ocenił(a) film na 6

  Bardzo przyjemne i lekkie kino familijne.

 • Dobre kino rodzinne

  ChrisKrasz ocenił(a) film na 6

  Dobry australijski film rodzinny. Doskonały przykład jak promować własny kraj poprzez produkcje filmowe. Piękne zdjęcia urwistych klifów w stanie Victoria. Miejscowa ludność zakochana w kolonii pingwinów i zdesperowana aby ją bronić. Nie tylko ludność ale także jeden biały pies. Sporo wesołych ... więcej

  3
  • Tak dla rodziny

   ela999 ocenił(a) film na 7

   Taki typowo familijny przyjemy film. Pewnie gdyby nie paszport filmowy byśmy nie poszli, bo sąłabo reklamowany w Gdańsku, a bardzo fajny. ;)

  • Chyba każdy chciałby mieć takiego psa, jak Szajbus

   Serce

   Ocena filmu ode mnie 6, od syna 7lat - 10. Najlepsze były momenty komediowe. W sumie można zobaczyć.

   2
   • Szajbnięty

    DoktorLejdo

    ten film nie jest jednak mogę go porównać do Walecznego Celta tam też odgrywa główną role pies jednak ten film jest lepszy od Walecznego Celta bardziej ciekawiej się ogląda ale do Bingo mu brakuje i to sporo.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.