Alan Tudyk 

Alan Wray Tudyk

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":9686,"rate":8.014040883749741,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1400,"rate":7.960714285714285,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":83,"rate":7.72289156626506,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8.75,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
8,0
9 686 ocen gry aktorskiej
Alan Tudyk
Urodzony w El Paso, w rodzinie o polskich korzeniach (dziadkowie ze strony ojca), dorastał w Plano w Teksasie. Po ukończeniu szkoły średniej Plano Senior High School postanowił studiować grę aktorską w Lon Morris Jr College, w latach 1990 do 1991. W czasie studiów był aktywnym członkiem bractwa uczelnianego, znanego z aktywności pozaszkolnej. Studia ukończył z doskonałym wynikiem, zdobywając nagrodę dla "tego, który prawdopodobnie odniesie sukces".
W 1993 roku rozpoczął studia aktorskie w Julliard, nie zakończył ich ponieważ w 1996 opuścił uczelnię. W 1997 r. po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w filmie "35 Miles From Normal". Po kolejnych filmach zetknął się z nietypową produkcją, w której charakteryzacja sprawiła, że jest trudno rozpoznawalny. Robotowi Sonny użycza nie tylko głosu, ale również mimiki i ruchów.
Na swoim koncie ma nie tylko kilkanaście ról filmowych i telewizyjnych, ale również gra jako aktor w teatrach na Broadwayu.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1971

miejsce urodzenia: El Paso, Teksas, USA

wzrost: 180 cm

Annie
Zdobył Annie, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Charissa Barton (od 24.09.2016)
Ukończył Lon Morris Jr. College w Jacksonville (Teksas, USA).
Przygotowując się do roli Sonny w filmie "Ja, robot" studiował taniec, ruch i pantomimę.
Ma polskie pochodzenie ze strony ojca (jego dziadkowie są Polakami urodzonymi w USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych