PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30685}

Szansa dla karierowicza

Career Opportunities
5,5 3 848
ocen
5,5 10 1 3848
5,0 3
oceny krytyków
Szansa dla karierowicza
powrót do forum filmu Szansa dla karierowicza

Zachęcił mnie synthwave'owy numer ze scenami z filmu no i oczywiście przepiękna Jennifer (szczerze to w żadnym innym filmie ładniej nie wyglądała). Do tego to film Hughesa, więc przecież nie może być źle, prawda?
W końcu wleciał na netflix. Głównego bohatera nie sposób polubić. A ostatnie pół godziny to dziwna fala cringe'u z "bandytami" w roli głównej. Nie wiem czy scenariusz był tak słaby i dziurawy czy to kwestia reżysera.
Bardzo lubię filmy Hughesa, ale to zdecydowanie jeden z najgorszych (tak ogólnie) filmów z tamtego okresu.

ocenił(a) film na 2
lobo

Dokładnie to samo skłoniło mnie do seansu, liczyłem na jakąś nostalgię, naiwną niewinną miłość romansideł lat 90 z przyjemną muzyką. A otrzymałem... w sumie nawet nie wie czym to było. Wygląda to jak mokry sen scenarzysty / reżysera opakowany w nieudolną fabułę studenta pierwszego roku filmówki. Opis w Netflixie jako "dziwaczny" jest wyjątkowo trafiony.

ocenił(a) film na 4
lobo

Trochę tak bardzo faktycznie ciężko ogarnąć, jaki problem mają postaci. Ten główny bohater kłamie na poziomie 10-latka, no i faktycznie zlewa swoje obowiązki, obija się na potęgę wręcz, a jego iluzje nie są urocze tylko każą wysłać go do psychiatryka.
Też Jennifer ma jakiś problem, ale ciężko powiedzieć jaki. To nie tak, że stary ją bije i z chaty nie wypuszcza. Typowy bananowiec z niej, nawet pracy nie ma, a hajsu w opór. To tu nie mogę wręcz współczuć.

lobo

Hehe ja też z synthwave! Jennifer mega cudo, Hughes'a też lubię i chyba nie wiem czy mam ochotę to oglądać. Ale skoro lata '80 i początek '90 to tandeta, która urosła do miana czegoś kultowego - przynajmniej dla mnie, tego właśnie pokolenia - to może warto... się sparzyć:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones