PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743271}

Szklane piekło

Crystal Inferno
3,8 519
ocen
3,8 10 1 519
Szklane piekło
powrót do forum filmu Szklane piekło

Paradoksalne, pierwsze ok 20-30 minut, jeszcze przez katastrofą jest bardziej interesujące - wątek nielegalnego stosowania tanich elementów przy budowaniu wieżowca oraz sprowokowanie kłopotów małżeńskich głównych bohaterów.
Niestety potem, po wybuchu pożaru jest coraz gorzej, czym bliżej końca, tym niższa ocena, ostatnie minuty to już tak naciągane, że chyba na 1 zasługują.
Ponieważ film kręcono w Bułgarii , drugoplanowe role grają Bułgarzy, i niestety robią to bardzo sztucznie.

ocenił(a) film na 2
Montago

Budynek "napędzany" rurami kanalizacyjnymi mieszaniną wodoru z nitrobenzenem, a w systemie gaśniczym płynęła benzyna... Całą tę sieć niefrasobliwego zasilania przeciążył... pistolet na farbę! :O Masakra.
W pomieszczeniu sterowniczym obok monitorów, jakichś pecetów i dziwnych rozdzielni trwa malowanie rur z paliwem do rakiet, a tuż obok są klawiatury do sterowania tym przeciążeniem :[]

Film świetny, niczym szklana pułapka, wersja trudne sprawy ;p

ocenił(a) film na 3
ZSGifMan

Tak sobie myślę, że może ten wieżowiec w przyszłości na rakietę kosmiczną chcieli przerobić...
I od razu do "klimy" paliwo wlali :D :P

Źródło wybuchu było absurdalnie nieprawdopodobne nawet jak na filmy tej klasy.

Mimo to nie dałem tu "1" , zawsze jakieś małe plusy "ujemne" znajdę by "3" dać.

Jeszcze druga najgłupsza sytuacja - nie zakręcenie gazu w płonącym wieżowcu.
Straż stoi, po głowie się drapie i tylko ostrzega, że gaz wybuchnie, bo rury w podziemiu pękły.
Nikt zaworu nie szukał, nawet o tym nie myślał :P
I było "bum", akurat sekundy po wyjściu bohaterów...

ocenił(a) film na 2
Montago

Heeheehee!

Masz rację - to są minusy działające na plus ;)
Sam się zastanawiałem wcześniej na dwóją i po tym jak się plusy znalazły dzięki Tobie daję właśnie tyle.

Poza tym dzieciaki miały na oko 15 i 12 lat, w parku bawiły się jak para trzylatków, by potem szybem windy zasuwać jak komando foki... :O
Aha, no i rakieta prawie zatankowana, to rodzinka musi stawić się w komplecie! Taka niespodzianka dla rodziców na sprawę rozwodową ;) I ten główny strażak - stał i stroił miny pełne politowania dla kolejnych ofiar pożaru... nawet kilku kroków nie zrobił...
;p

ocenił(a) film na 3
ZSGifMan

Bo to bułgarski strażak był... :P
A u nich tak to się robi - stoi i patrzy, a jak już się wypali/wybuchnie/zawali to można zakończyć akcję :D

Ale "mamuśka" mięśnie miała, mogła sobie w szybie śmigać... ;)

ocenił(a) film na 2
Montago

Jakby taka mamuśka miała wartę, to sam bym wskoczył do tego szybu windy, żeby mnie wyciągała ;D

Claire świetna laska zawsze była i bardzo mi się podobała, szkoda, że tak nisko upadła, bo grała w wielu fajnych filmach z tuzami Świętolasu :) Trochę ją "ugryzł" ząb czasu, ale dalej by ją brał... w tango ;p

ocenił(a) film na 1
Montago

Oczy krwawią...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones