PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104189}

Szkoła rocka

The School of Rock
6,7 49 526
ocen
6,7 10 1 49526
6,8 17
ocen krytyków
Szkoła rocka
powrót do forum filmu Szkoła rocka

Film bardzo mi się spodobał ponieważ w bardzo ciekawy sposób pokazuje nam na czym tak na prawdę polega muzyka rockowa. Nawiązują do tego kilka scen:
Np. kiedy Dewey pyta dzieci co ich najbardziej wkurza, to jest właśnie jeden z tych elementów tej muzyki. Chodzi o wykrzyczenie i powiedzenie wprost o tym co nas denerwuje, czego się boimy, co sprawia nam radość. Można powiedzieć, że jednym z celów muzyki rockowej jest wyrażanie własnych emocji. Oczywiście, że w tekstach rockowych można spotkać również teksty bulwersujące konserwatywną część społeczeństwa ale akurat film nie skupia się na łamaniu tabu w tekstach niektórych piosenek.

Druga scena to ta kiedy Dewey wyciąga Freddiego z rąk napranych pozerów. "Rock nie polega wyłącznie na chlaniu i wygłupach, to poważna sprawa." Święte słowa panie Black. Ludzie powinni przestać postrzegać rockowej muzyki wyłącznie jako skupiska ćpunów, degeneratów. Owszem w większości jest to muzyka outseiderów ale przede wszystkim dla nich to muzyka jest na 1 miejscu.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3

"Ludzie powinni przestać postrzegać rockowej muzyki wyłącznie jako skupiska ćpunów, degeneratów."
Święte słowa panie Floyd The Baber. Moja matka dokładnie tak myśli i dlatego sceptycznie podchodzi do tego co chce w życiu robić(a chcę założyć zespół,grać na gitarze).
" Można powiedzieć, że jednym z celów muzyki rockowej jest wyrażanie własnych emocji."
I to jest super,bo np mamy taki pop w którym najważniejsza jest melodia a tekst może być o byle czym, albo hip hop w którym jest tylko narzekanie na otaczającą nas rzeczywistość. Oczywiście jest jeszcze techno ale tam nic nie ma:)

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
What_The_Fuck

W pelni zgadzam sie z Panami. Rock, wedlug mnie, jest najlepszym rodzajem muzyki, poniewaz wyraza emocje jego tworcow. W hip hopie nieliczac tekstow o "narzekaniu na otaczajaca nas rzeczywistosc" mozemy dowiedziec sie ze "rapujacy raper rapuje o swoim rapowaniu" jak to mowi moj kolega:P

ocenił(a) film na 3
nikhatlak

Chodzi tez o to że taki raper może śpiewać(a raczej gadać) jakie to ma ciężkie życie,itd. Tymczasem ma w domu kolekcje złotych łańcuchów,ze 4 luksusowe samochody i willę z basenem. Litości...

ocenił(a) film na 9
What_The_Fuck

powineines obejrzec z mama ten film:P



dziz za krotki

What_The_Fuck

"albo hip hop w którym jest tylko narzekanie na otaczającą nas rzeczywistość" HAHAHAHAAHAH!!! hahaahha!! O Witu Witu słyszysz i nie grzmisz .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones