PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629121}

Sztuka latania

The Art of Flight
8,0 11 173
oceny
8,0 10 1 11173
Sztuka latania
powrót do forum filmu Sztuka latania

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 6

Uwaga, spojlery.
Muszę przyznać, że jestem bardzo zawiedziona, a nawet rozczarowana "The art of flight". Po obejrzeniu niesamowitego trailera bardzo długo oczekiwałam na tę produkcję, niestety mój entuzjazm opadł już po pierwszych kilku minutach. Owszem, ogląda się niesamowicie, za zdjęcia daję 10/10 - to niekwestionowane mistrzostwo, jednak jeśli chodzi o przekaz - dno! Daję wymuszone 2/10! Banda, głównie amerykańskich dzieciaków, strzelających do butli z gazem czy drzew, raczej nie wywołała mojego zachwytu, wręcz wywołała lekki grymas obrzydzenia. Osoby kochające góry, ekstremalny sport jakim jest snowboard, raczej nie zachowują się w ten sposób. No ale, rozumiem, że ten element miał być "cool", niemniej jednak ogromnie rzutował na mój dalszy odbiór obrazu ;/ Może po prostu jestem za stara i ten film jest kierowany do 13-14 latków, albo po prostu lepiej byłoby go nakręcić tak, żeby główni bohaterowie się nie wypowiadali. Sumując, daję 6/10 i nie obejrzę go drugi raz, choć jestem wielką fanką gór i sportu. Pozdrawiam

chawwa22

film jest bardzo słaby w swojej klasie naprawdę mało jazdy na desce jedynie co to najazdy na skocznie nic poza tym wyłuskać samą jazdę na desce to zostaje ok 10 minut filmu.
Osobiście ogromnie rozczarował mnie ten film.
Dodam, że fullhd przyrody nie robi na mnie wrażenia mam to na co dzień.

ocenił(a) film na 7
chawwa22

Podobnie. Zdjęcia niesamowite. Ich zabawy mi nie przeszkadzały, ale spodziewałem się czegoś lepszego pod względem samej jazdy. Zdjęcia super, ale jazdę lepszą można znaleźć na YT, a to powinien być najmocniejszy element filmu.

chawwa22

Autorzy filmu mieli pozwolenie na wycinkę drzew i zrobienie ogniska - jako drewno opałowe klasyfikowane są drzewa zniszczone wskutek naturalnych pożarów lasu, uschnięte lub zaatakowane przez szkodniki (wyraźnie widać, że drzewa, do których strzelają bohaterowie filmu są chore). Naprawdę sądziłaś, że w USA można dokonać takiej samowolki, umieścić scenę w wysokobudżetowym filmie i nie ponieść z tego tytułu konsekwencji prawnych?

W ogóle Alaska stanowi cenne źródło drewna opałowego:

www.forestry.alaska.gov/wood/firewood.htm

Czasem warto najpierw pomyśleć, poczytać, a dopiero potem otworzyć buzię ;)

ocenił(a) film na 6
Kazim-Kazim

Hej, jeśli przeczytałeś moją opinię to zauważyłeś, że nie chodziło tylko o drzewa, ale dziękuję za informację. Niemniej jednak, nie zmienia to mojej oceny ogólnej. Myślę, że oglądając ten film po trzech latach rozczarowałabym się jeszcze bardziej, choć może warto spróbować i się przekonać...
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
chawwa22

Kazim-Kazim, PS. Chyba nie o to chodzi w forach dyskusyjnych aby być przygotowanym merytorycznie na 101 % by móc wyrazić swoją opinię. Uważam, że zbędne jest to co napisałeś w ostatniej linijce Twojego posta.

ocenił(a) film na 6
Kazim-Kazim

Kazim-Kazim, PS. Chyba nie o to chodzi w forach dyskusyjnych aby być przygotowanym merytorycznie na 101 % by móc wyrazić swoją opinię. Uważam, że zbędne jest to co napisałeś w ostatniej linijce Twojego posta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones