PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629121}

Sztuka latania

The Art of Flight
8,0 11 174
oceny
8,0 10 1 11174
Sztuka latania
powrót do forum filmu Sztuka latania

Zdjęcia, genialnie poprowadzona historia zimowego hardkoru.Slow motion wymiata jakością.
Muzyka, umiejętności, patrzy się , słucha i chce więcej.
Dawno tak mnie nie zachwycił dokument, chociaż ten rodzaj filmu powinien mieć swoja nazwę.

Genialny, koniecznie dla userów lubiących serię Qatsi czy Baraka- inne przesłanie ale podobna koncepcja. Polecam

Handlarz_trolli

jak ktoś lubi patrzeć na fullhd zdjęcia helikoptera i przyrody to czemu nie, jednakoż jeśli jazdy na snowboardzie to już niestety pierwsze jazdy zaczynają się ok 30 minut po starcie filmu. Ogólnie mówiąc film całkowicie słaby i tylko poprowadzony właśnie po slowmotion i fullhd.
Dokument hmmm
First Descent, Lost In Transition, Absinthe Neverland, Optimistic-Absinthe, xstreem-coolstory i w EXTREME są snowboardowe sceny.
Tutaj masz snowboardowe filmy.
A nie ten denny filmik przyrodniczy.

A i nie zapominaj, że ten film to jest reklamówka a nie żaden dokument.

ocenił(a) film na 10
markin

First Descent widziałem i faktycznie klasyk w tym gatunku, jednak w "Art.." bardzo podoba mi się sama realizacja. Przypuszczam że dużo jeździsz na desce i 30 min widoków w takiej realizacji może nudzić. Co do nazwania filmu reklamą to już się nie zgodzę, gdyby pierwowzór powstawał w czasach tylu producentów/sponsorów sportów zimowych jak dziś, też mogło to tak wyglądać.

Resztę podanych przez Ciebie filmów chętnie wpisze do listy zimowych seansów:)

Handlarz_trolli

te co wpisałem to są bardzo stare filmy jedne z pierwszych które powstawały mogę Ci podać aktualną listę na 2013 rok.
Jednak z twoją opinią co do "Art..." absolutnie się nie zgadzam. Zdjęcia jak to zdjęcia taki mamy czas że fullhd to już standard wchodzi powoli 4K który już widziałem i przyznam że równie ładny.
Ciągle powtarzam i zrobię to jeszcze raz w Art... nie ma snowboardu jest helikopter i przyroda a ze snowboardu jest tylko najazd na hopa i hop i to w wykonaniu kaleki Ricea. Rice paskudnie stoi na desce i wstrętnie jeździ wygląda jak wsiok z PGRu na ciągniku.
Jeśli chcesz piękny film przyrodniczy to polecam "Błękitna planeta" w fullhd z komentarzem Attenborough dosłowni wbija w fotel i zapewniam że po tym seansie jakieś misie nad jeziorkiem nie zrobi na tobie wrażenia.
Co do dokumentu to jest to reklamówka i taki był zamiar tego filmu.

Zrób sobie eksperyment obejrzyj sobie Art... w rozdzielczości rmvb czyli ok 240 szybko zmienisz zdanie i zobaczysz jak nudny i kiepski jest to film.

ocenił(a) film na 10
markin

Markin, trochę inaczej rozumiemy tego typu kino. Dla Ciebie kunszt, styl itp jazdy na desce są wyznacznikiem dla takich produkcji. Jednak czasami na film patrzy się jak na obraz i zachwyca sposobem jego przestawienia/realizacji w tym przypadku także soundtrackiem grupy M83.
Do takiego przykładu mogę dać za przykład film Avatar.. Wielu przeciwników oglądało w wersji Cam lub właśnie w nędznej skompresowanej wersji RMVB. Faktem jest że fabuła nie rzuca na kolana lecz widzieć w kinie z prawdziwą stereoskopią (3D), robi wrażenie.
Nawet jeśli uznamy że "Art.."to reklama to jest zrobiona bardzo, bardzo dobrze. Idąc dalej, reklama to też sztuka:)

Co do jazdy Ricea to się nie wypowiadam, niedzielny ze mnie "papuciorz" jak to górale godają na parapeciarzy:)

Serial "Błękitna planeta" -widziałem lecz nie wszystkie, bardzo zacne widoki i ujęcia zakątków Naszej ziemi.

Wrzucaj te nowości z 2013:)
Pozdro


PS. 4K to tylko na dużych TV, ma nadzieje że nie oglądałeś na 47 calach;)


Handlarz_trolli

4k na 47 cali hmmm nie chce mi się tłumaczyć czym jest rozdzielczość ale generalnie to zależy od wielkości plamki/punktu ogólnie telewizory to słabe urządzenie dużo lepsze są monitory a do 4k w zupełności wystarczy 30 calowy.

Film snowboardowy to film o jeździe na snowboardzie a nie inaczej i nie ma co tłumaczyć jakimś slowmotion. Wyskakują z helikoptera.
Nie ma żadnego tłumaczenia że w tym filmie brak snowbardu.

a oto kolekcja filmow wraz z producentem:

Boobilicious - Lipstick Productions
Brain Dead and Having a Heart Attack - Think Thank
Daggers - Random Bastards
Distorted Reality - Pirate Movie Production
Dopamine - Absinthe Films
Down to Earth - Nitro Snowboards
DTF - Lobster Snowboards HD / Teaser trailer
Gone Wild: Timberline - Airblaster
Incoming - WhatWeWantFilms
Jake Blauvelt- Naturally - Friday
Livin - WillFilmForFood
Mind Games - Grindhouse
Mission Antarctic - TimeLine Films
Nation - Transworld Snowboarding
Never Not - Nike Snowboarding
Out N About - True Color Films
Roll Call - Keep The Change
Root 9 - Stumped
Scandalnavians - Junkyard.com
Synchronicity - Hywod
Take It Easy - Quiksilver
The Colors of Snowboarding - CHAMaLEON - Red Bull
The Last Ones - Videograss
Welcome: Jake Blauvelt - Adidas Snowboarding
When the going gets rough! - Rough Snowboards
Wilder - Roxy

markin

Dopamine - Absinthe Films oczywiście to obowiązkowo należy obejrzeć

ocenił(a) film na 10
markin

Dzięki , nie wiedziałem ze tego jest tak dużo.

Handlarz_trolli

w Polsce ciężko o takie informacje totalnie niekompetentne osoby pracują w sklepach nic się nie dowiesz, ważne żeby deskę sprzedać i wy... ze sklepu

Handlarz_trolli

tak czy siak pomyliłem się w dokumencie chodziło mi o "Planet Earth" a nie o "Blue Planet"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones