PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617373}
7,3 160 258
ocen
7,3 10 1 160258
6,3 10
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 6
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 6

Ciekawe jest to, że rozmawiam o tym filmie i wspominamy sobie zabawne sceny z kolegą z pracy, który normalnie próbuje ze mną rozmawiać o filmach .... chorwackich itp., o których nikt nie słyszał ;D
A tu mimo wszystko, nie jesteśmy dziećmi i potrafimy oglądnąć taki film nie gorączkując się nad tym czy realne było, że czołg rozjeżdża samochody po autostradzie czy, że samochody jeżdżą po za długim lotnisku i pełno innych takich ... bzdetów, których wypatrują gimnazjaliści.

My wciągnęliśmy się w klimat relacji między bohaterami :) Po prostu było czuć, że aktorzy się dobrze bawią na tym filmie :) "Chodźcie nakręcimy jeszcze jednych szybkich :) Pojeździmy brykami, pogadamy sobie śmieszne nasze teksty, podroczymy się ze sobą - będzie po prostu zabawnie" :)

Najbardziej spodobał nam się/ubawił nas wątek "męskich" relacji :) Gdy np. dwóch bohaterów jest regularnie bitych przez tego złego azjatę - po wszystkim mówią do siebie "nikt się nie może o tym dowiedzieć". Czy też najlepsza "męska" scena w tym filmie...to końcowe 'wyznanie' między Dislem i Dwaynem — gdzie prawdziwi mężczyźni nie mogą sobie mówić przyjemnych rzeczy patrząc sobie prosto w oczy :D więc mówią niby do siebie, ale stojąc obok siebie i patrząc w dal przed siebie :D :D :D

I jeszcze jedno "WAŻNE" spostrzeżenie. Gdy oglądałem 3 raz (już na suwaku, wybrane sceny żeby lepiej wypatrzeć jakieś szczegóły ;)) to zauważyłem, że lektor ANI RAZU gdy mówił o SAMOCHODZIE nie przetłumaczył używając 'pedalskiego', poniemieckiego A U T O!
Tylko męskie, twarde, Polskie samochód, a jeśli nie samochód to bryka lub równie Polskie, swojskie i twarde WÓZ.
Bo wyobraźcie sobie 'twardzieli' jak Disel czy Dwayne jak składają usta jakby chcieli komuś obciągnąć i mówią o swoich masywnych, twardych samochodach.......auto!
TFU!!

rhotax

Mimo, że napisałeś "dla mężczyzn", to i jako kobieta muszę Ci przyznać rację :) Mam podobne spostrzeżenia i praktycznie od 2001 roku oglądam ten film dla postaci, które stworzył Gary Scott Thompson i aktorów bawiących się świetnie zarówno na planie, jak i poza nim...
W Stanach skrytykowali ten film za "teksty rodem z Hamleta" i "drewno na ekranie" oraz surrealistyczne akcje jak np. przeskok nad mostem zwodzonym w drugiej części. Dla mnie jest to po prostu świetna rozrywka i zastanawiam się, czy kiedykolwiek wyrosnę z tej wyścigowo - rodzinnej sagi :)
W 6 części to już wybitnie przesadzili z Vinem i Michelle w powietrzu, po czym zastanawiałam się, czy wypada mi jeszcze (dorosłej osobie) to oglądać :P
W każdym razie to jest przecież moje F&F, prywatny odmóżdżacz, świetna rozrywka i dobra zabawa na ekranie, więc "Salute mi familia" :P

ht tp:// www.youtube. com/watch?v=PH-LZ-BFbSw

Pozdrawiam

rhotax

wspaniała przyjaźń między bohaterami, jak się ogląda od razu wszystko po kolei to widać jak się ta więź tworzy, lojalność i oddanie życia za przyjaciół - piękne , uwielniam tą serię, nie ma znaczenia dla mnie czy przedstawione obrazy są realne, dla mnie liczy się ten niesamowity klimat, także między aktorami, mięć taką ekipę marzenie, Ride or Die!!!!
-What are you smilling about?- Dominic Toretto
-Dude, I almost had you -Brian O`Conner
I can`t wait ... 10.04.2015
R.I.P. Paul Walker (*)(*)(*)
Brian O'Connor will live forever !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mia Toretto-O`Conner, Gisele Harabo, Elena Neves, Letty Ortiz, Dominic Toretto, Brian O`Conner, Han Lue, Roman Pearce, Jack Toretto <3, Luke Hobbs, Tej Parker , chyba nikgo nie pominęłąm :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
rhotax

"My wciągnęliśmy się w klimat relacji między bohaterami :) Po prostu było czuć, że aktorzy się dobrze bawią na tym filmie :) "Chodźcie nakręcimy jeszcze jednych szybkich :) Pojeździmy brykami, pogadamy sobie śmieszne nasze teksty, podroczymy się ze sobą - będzie po prostu zabawnie" :)"

Tzn. że niczym się nie różnicie od tych "gimnazjalistów".

"..to końcowe 'wyznanie' między Dislem i Dwaynem — gdzie prawdziwi mężczyźni nie mogą sobie mówić przyjemnych rzeczy patrząc sobie prosto w oczy :D więc mówią niby do siebie, ale stojąc obok siebie i patrząc w dal przed siebie :D :D :D"

No... Sceny z Diesel'em i Rockiem to już całkowity facepalm. Takiej żenujacej imitacji kumpli-twardzieli w kinie nie było dawno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones