PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617373}
7,3 160 187
ocen
7,3 10 1 160187
6,3 10
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 6
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 6

pas startowy

ocenił(a) film na 7

Jaką długość miał ten pas startowy? Sądząc po szybkości jazdy i długości musiał mieć z 50-60km:D

BlakJoint

Czy ja wiem - parę scen rozgrywało się 'w tym samym czasie', a jedynie były ukazane jedna po drugiej : )

ocenił(a) film na 7
matiiii

No właśnie też mi to przyszło do głowy

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

pas to jest nic w porównaniu z akcją na moście z czołgiem i łapaniem w powietrzu dawno sie tak nie uśmiałem. Ogólnie film przyjemny na wieczór ale tylko raz

ocenił(a) film na 5
Chrzan

Film jest bardziej absurdalny niż James Bond. Np. ten samolot spłoną jak Hindenburg. Ogólnie cała seria nie jest już samochodowe, bardziej liczy się lans aktorów tam występujących, bo nawet fabuła trąci klimatem Chucka Norrisa.

Chrzan


dobrze napisałeś
złapał ja i walnął w auto jak superman , wstał i walnął taki text ze ręce opadają---- mało się nie porzygałem

1 miała klimat
2 była ok
3 fajne sceny w Tokio
4 szkoda gadać
5 bzdet
6 ręce opadają
7 chyba nie ma sensu jej oglądać , to już wole supermena

ocenił(a) film na 8
janekgromada

Przecież 4,5,6 była ok.. 6 oprócz tych zesranych scen które napisaliście to całkiem niezły film ;) 1 i 4 to w tej chwili moim zdaniem najlepsze części.

Putis_K

Jeśli dobrze pamiętam to w tokio drift koleś wybił tylną szybę samochodu rzucając piłką baseballową a w 5 to co się działo z sejfem(10 tonowym) pokazuje poziom serii. 1 część była dobra ale każda następna coraz bardziej przypominała kreskówkę w której nie ma praw fizyki itp. tyle że postacie nie były rysunkowe i udawały że to film ;)

ocenił(a) film na 4
Putis_K

I właśnie o to chodzi - byłby całkiem udany film (patrząc oczywiście przez pryzmat serii, a nie porównując z ambitniejszymi filmami), ale te niedorzeczności psują oglądanie całości. Pas startowy, autostrada, The Rock skaczący z wiaduktów... Ok, "F&F" trzeba oglądać z przymrużeniem oka, ale te elementy zachęcają by wzrok raczej odwrócić.

ocenił(a) film na 8
kawakao6

No więc właśnie, co do sejfu - wiem, że był nie realny ale jest już bardziej jestem w stanie w to uwierzyć niż kurde jakieś skoki autem jak w 7, wrzucanie granatów jednocześnie i Bóg wie co jeszcze, albo jadąc na pełnej prędkości zrobić obrót dwoma samochodami i przerzucić między nimi dziewczyne :D Tak jak pisałem już nie raz tutaj na FW apropo F&F - ja jeszcze przeboleje, kradzież corvetty z pociągu i skok nią z cliffu, przeżyje widok sejfu który ciągną ( starali się troche to urealnić więc za to plus) no ale akcje co miały miejsce w 7 to już nawet nie tyle łamią prawa fizyki, co są głupie. tak samo przejazd pod cysterną w 4.. ja w 2009 sobie mówiłem - dobrze, że jest tylko jedna scena, w 2011 "no przegięli ale jeszcze jest znośnie", w 6 było OK i podczas seansu 7 byłem zażenowany..

ocenił(a) film na 4
Putis_K

Siódemki jeszcze nie widziałem, więc widzę że czeka mnie ciekawy seans, okaże się że może będzie bardziej już śmieszny, niż żenujący ;)

ocenił(a) film na 8
kawakao6

8 - nowy reżyser, zobaczymy co dalej.. zapowiada się dobrze. Obsada się rozrosła o gwiazdy największego formatu :D

Putis_K

I ten, i ósemka i Hobs i Show są świetna jak na sensacyjne filmy akcji

ocenił(a) film na 4
BlakJoint

Myślę, że ten pas startow
y to miał bynajmniej 80km.

ocenił(a) film na 8
anikka4

Bynajmniej

ocenił(a) film na 5
anikka4

a może nie zwróciliśmy uwagi a samolot kilka krotnie "kołował" przed startem? :)

ocenił(a) film na 7
anikka4

na pewno bynajmniej?

ocenił(a) film na 8
BlakJoint

Spece z BBC obliczyli, że pas startowy musiałby mieć 30 km długości.Linki można znaleźć na google.

ocenił(a) film na 3
BlakJoint

Cały ten film jest niedorzeczny , nierealistyczny i śmieszny . To powinna być esencja wyścigów/ poscigów gdzie samochody i pokaz ich mozliwosci powodują wypieki na twarzy, a zrobili paszkwil zdrowego rozsądku.

ocenił(a) film na 4
parhelia_filmweb

taaa... zgadzam się....lipa

ocenił(a) film na 7
parhelia_filmweb

Zależy jak patrzeć. Jak z dystansem na kino relax to jest OK

ocenił(a) film na 3
BlakJoint

Jak ludzie mogą się jarać takim gów...ym filmem....ocena na Filmweb świadczy o tym, że ta strona schodzi na psy...no i pas startowy nie mający końca,...no coments..

ocenił(a) film na 7
1bolek1989

Co ma strona wspólnego z ocenami ludzi ?

zborek96

Mozna cos lubic, byc czegos fanem, interesować sie otoczka, np jak z klubem pilkarskim. To, ze przykladowo, lubisz ekstraklase, niektore mecze sa interesujące i ciekawe, ale obiektywnie nie nazwiesz je dobrymi. Tak samo jest z filmami jak ten. Mozna miec sentyment czy lubic ostra jazde, ale niektore sceny to robienie z ludzi na ekranie supermanami, a przed ekranem debilami.

ocenił(a) film na 5
BlakJoint

Scena z lądowanio-jechanio-startowaniem trwa w filmie 11 minut i 15 sekund
Prędkość startowa to 245 kmh, ale nawet zakladajac, ze an 124 jechal 200 kmh,
Pas startowy musialby miec jakies 35 kilometrow
Tylko ze najdluzszy pas na swiecie ma 9,5 km i jest w usa

Nidorzecznosci tego filmu nie daja spac po nocach

Maniek_74

nie liczyłem, ale oczywiste że sceny zawarte w tych 11 minutach dzieją się w większości jednocześnie :)

tupac1991

Tak sobie tłumacz

ocenił(a) film na 1
BlakJoint

O to samo mialem zapytac, ale w koncu zatrzymali sie przy koncu tego pasa. Dla mnie film 1/10 kasowa bajka do robienia pieniedzy

ocenił(a) film na 5
BlakJoint

Też się nad tym zastanawiałem. To przekracza wszelkie granice co się działo na tym pasie, a także "obezwładnienie samolotu" wywołało u mnie prawdziwe zażenowanie.

ocenił(a) film na 7
Matt223

Ale za to sama akcja niezła była:)

użytkownik usunięty
BlakJoint

oczekiwanie jakiegokolwiek realizmu we współczesnym kinie rozrywkowym osłabiło waszą wrażliwość

ocenił(a) film na 7

Nie oczekuję realizmu. Wręcz przeciwnie, oczekuję oderwania od rzeczywistości i dobrej zabawy :)

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

To taak jak ja:)

BlakJoint

Ja się tam dobrze bawiłem.
To kino rozrywkowe które ma zapewnić rozrywkę a nie lekcji fizyki, matematyki itd
Czasem można wyłączyć mózg ( No ja się przyznam że ja w przeciwieństwie mogę czasem go włączyć ).
Do każdego filmu można się doczepić ( Obywatel Kane - skąd wiedza jakie były ostatnie słowa Kane'a skoro nikogo nie było w pokoju podczas śmierci?), a filmy rozrywkowe czasem nawet musza być bardziej oderwane od rzeczywistości dla widza. Do Planet Terror pewnie byście się nie doczepili bo Tarantiono ( Tak, wiem, QT bardziej odpowiedzialny za death Proof ).

ocenił(a) film na 7
movies_2

Zamiast się produkować, to przeczytaj post powyżej :)

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

No ja niby też ale niektóre sceny kaskaderskie w tym filmie to niesamowity absurd :)

ocenił(a) film na 8
BlakJoint

Też się nad tym zastanawiałam. xD

BlakJoint

O tym samym pomyślałem. Przez tą scenę zaniżyłem ocenę filmu, wg. mnie to była żenada, niech nie traktują widza jako idioty bo dobrze wiemy że nie ma tak długich pasów startowych, nawet na mega lotnisku w Dubaju...

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Też o tym myślałem właśnie, ale sceny były chwilami równoległe

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Ile by nie mial,to najdłuzszy pas startowy na swiecie,bez dwóch zdan.

ocenił(a) film na 3
BlakJoint

Mi się najbardziej podobał ważący 1800 kg Ford Mustang, który zatrzymał w miejscu 70-tonowy czołg <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones