film

Tańcz, Elise

En corps
2022
1h 57m
6,0 239
ocen
6,0 10 1 239
Obiecująca, 26-letnia baletnica ulega kontuzji, która przekreśla jej dotychczasową karierę i zmusza do odnalezienia nowego kierunku w życiu. Inspiracją do zmian i odkrycia samej siebie staje się jej nowa pasja - taniec współczesny. więcej mniej
Tańcz, Elise zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Tańcz, Elise
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2022-08-30T08:36:19 https://fwcdn.pl/webv/23/32/62332/62332.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/276/10008276/TANCZ__ELISE___oficjalny_polski_zwiastun.vp9.1080p.webm

Elise Gautier jest utalentowaną 26-letnią baletnicą, która – wydawałoby się – ma w życiu wszystko: idealnego chłopaka i obiecującą karierę tancerki klasycznej. Jednak jej świat rozpada się niczym domek z kart, gdy pewnego dnia przyłapuje ukochanego na zdradzie z inną tancerką, a potem, podczas występu, upada na scenie, doznając kontuzji,Elise Gautier jest utalentowaną 26-letnią baletnicą, która – wydawałoby się – ma w życiu wszystko: idealnego chłopaka i obiecującą karierę tancerki klasycznej. Jednak jej świat rozpada się niczym domek z kart, gdy pewnego dnia przyłapuje ukochanego na zdradzie z inną tancerką, a potem, podczas występu, upada na scenie, doznając kontuzji, przekreślającej dalszą karierę w balecie. Droga do zdrowia, nie tylko fizycznego, ale też psychicznego, zaprowadzi Elise od Paryża do malowniczej Bretanii, gdzie - z pomocą przyjaciół, nowej miłości i wolności tańca współczesnego - odbuduje relację z ojcem, a przede wszystkim – pogodzi z losem i na nowo odkryje samą siebie.

boxoffice
$11 227 484 na świecie
$11 227 484 poza USA
na podstawie
studio
Canal+ (udział) / Ce Qui Me Meut / Ciné+ (udział) / więcej
tytuł oryg.
En corps
inne tytuły
Rise Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Paryżu, Réminiac, Corbeil-Essonnes, Viarmes i na Półwyspie Quiberon (Francja).
Okres zdjęciowy trwał od 21 grudnia 2020 roku do marca 2021 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Polski wątek

ocenił(a) film na 7

Ciekawostką jest fakt, że odtwórczyni głównej roli, Marion Barbeau, wystąpiła w teledysku naszej polskiej pianistki Hani Rani:
https://music.youtube.com/watch?v=N2srQX4dkKY&si=drdjRhFTBC0ZP5hh

Polskie powiązania

ocenił(a) film na 7

Ciekawostką jest fakt, że główna bohaterka filmu, Marion Barbeau, wystąpiła w teledysku naszej polskiej pianistki Hani Rani:
https://music.youtube.com/watch?v=N2srQX4dkKY&si=drdjRhFTBC0ZP5hh

Warto!!!

ocenił(a) film na 7

Psychologia bohaterów uproszczona, ale to film, który daje dużo przyjemności osobom wrażliwym na sztukę (muzyka, balet).
Po prostu przyjemnie spędzony czas!

Dla pięknej dziewczyny tytułowej bohaterki, dla pozostałych młodych aktorów-tancerzy, dla muzyki, dla pięknych wnętrz, dla układów tanecznych nowoczesnych i klasycznych, dla pięknych dań na talerzach, dla fabuły, miło spędzony czas, relaks. Polecam dobry film.