PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812222}

Tajemnice Joan

Red Joan
6,3 6 131
ocen
6,3 10 1 6131
4,3 10
ocen krytyków
Tajemnice Joan
powrót do forum filmu Tajemnice Joan

operacje KGB

ocenił(a) film na 5

Film całkiem udany, a tak na marginesie wpisując tytuł skojarzyłem, że gdyby zabrać ze skrótu KGB "k" wychodzi GB, taki sympatyczny rebusik.
Motywacje dziewczyny mogłyby być inne niż twierdzi staruszka, ale po pół wieku wiele sobie można ułożyć w głowie usprawiedliwień. Nie jest dla mnie rozumiały motyw śmierci agenta Leo, bo z jednej strony po jego "zakochaniu" nikt nie uwierzy w samobójstwo, natomiast teza, że KGB zlikwidowało swojego agenta, do tego tej kasy, jest karkołomna, bo akurat swoich agentów to oni szanowali, szanują i będą szanowali. Końcowe przesłanie filmu jest takie: nie daj się capnąć do emerytury, a potem już ci nic nie grozi. Z królowej Wiktorii babci zawisłaby na stryczku.

ocenił(a) film na 9
adimem

mnie najbardziej "uwiodło" to, że film oparto na faktach i to w ogromnym stopniu. Co do Leo, nie udało mu się dalej współpracować, pozyskiwać danych, więc okazał się niepotrzebny a przy okazji niebezpieczny, bo dużo wiedział... wcale się nie zdziwię jak kiedyś dowiemy się że zlikwidowałą go Sonia przed ucieczką do Rosji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones