PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=350090}

Tekkonkinkreet

Tekkon Kinkreet
7,9 3 001
ocen
7,9 10 1 3001
Tekkonkinkreet
powrót do forum filmu Tekkonkinkreet

pod każdym względem ,dawno niewidziałem czegoś tak cudnego ,pieknego i do
tego muzyka Plaid , co za klimat :)

ocenił(a) film na 10
temteges

Oglądałam jedynie ostatnie 30 min ok.+AMV na YouTube i choć nie do końca wykryłam fabułę to zauważyłam (choć to wszędzie zauważam, bo myślę inaczej niż inni, dojrzalej), że anime to porusza bardzo ważne współcześnie tematy-oczywiście walkę dobra ze złem.
Piękna kreska, wspaniała muzyka, niezwykły klimat, bogata symbolika.
Jak dla kogoś może być nudne i niezrozumiałe to dla tych, którzy sami są nudni i niczego się nie uczą-życie wymaga by się ciągle uczyć, życie jest walką, a kto jest bierny ten przegra. To anime psychologiczne :P

agnessailormoon

Dokładnie :) Niektóre anime są dość ciężkie w odbiorze, ja do dzisiaj pewnych rzeczy w tekkon nie rozumie, ale uwielbiam tą animacje, podziwiam twórców, że stworzyli coś tak pięknego,to sztuka w czystej formie, która osobiście porusza moją dusze, to coś żeby odlecieć z tego świata. Gdyby nie grupa Plaid nigdy bym sie o tej anime nie dowiedział - a jak wiadomo Plaid to wyższy poziom muzyki, wiec z góry wiedziałem, że to bedzie Genialne !! poza tym słowo arcydzieło jest dla mnie takim słowem którego rzadko moge do czegoś konkretnego użyć, ma ono najwyższą wartość a już napisane wielkimi literami świadczy tylko o tym, że to prawdziwy Diament w Dziedzinie Sztuki :D

ocenił(a) film na 10
temteges

Ja akurat poznałam tę anime poprzez AMV będące jej skrótem, a fenomen AMV poznałam bardziej na Magnificonie VI, choć już wcześniej je widziałam. Polecam konwenty, bo można poznać wiele ciekawych osób i wiele się dowiedzieć. Moim ostatnim był Krakon 2011 :)) (i choć będę pewnie od jesieni pracować w fizjoterapii i kończyć 2 rok Obsługi ruchu turystycznego w szkole policealnej Żak i zająć się chłopakiem to wiem, że to dopiero się rozkręca i pewnie kiedyś będę mieć japoński mundurek.
Wiem za to, że chcę dla swoich dzieci być przyjaciółką i cieszę się, że mam świadomość tego, że mam w sobie wewnętrzne dziecko-to ono pomoże mi być wspaniałą matką. Najgorsze, że dorośli zabijają zwykle swoje wewnętrzne dzieci, a potem krzywdzą w różny sposób własne dzieci-to jest smutne :(
Powinniśmy gromadzić nasze wspomnienia, archiwizować co się tylko da, to co kochamy-zdjęcia, filmy, bajki, anime, książki-póki jest jak to robić. Nie ma prawdziwej wolności, Polska i świat nie są wolne, więc ratujmy co się da ;)

agnessailormoon

Ja szczerze powiem Ci, że nie lubie mangi, tak uogólniając! lubie dobrą kreskę oraz całą filozofie tao i yin yang a akurat w tej anime jest to podstawą, lubie jak przez cały film można przysłuchiwać się sie tak pięknym dźwiękom budującym niesamowity klimat całego dzieła. Mam tak, że jak oglądam jakiś film, w którym przez wiekszośc czasu jest cisza to co chwila musze robić sobie przerwy na jakiś dobry utwór muzyczny, tak już mam od zawsze wiec dla mnie muzyka w filmie jest najważniejszą wartością, tutaj muzyka jest klimatem, która bardzo pasuje do całości - lepiej już być nie mogło a jeżeli chodzi o techniczne sprawy takie jak ujęcia, oraz nasycenie kolorów to najwyższa liga naprawdę przy tak pięknej formie treść jest tylko dodatkiem. A sama treść w tym przypadku można ją odbierać na różne sposoby tak mi sie wydaje, jest wieloznaczna, metaforyczna, całe miasto można porównać do całego świata do ludzkich charakterów, lub też do własnych cech, własnych myśli oczywiście wypchana jest na maxa symbolami, przekazami, myślę, że mimo wszystko u nas anime to jednak bardzo niszowy gatunek, sam nie przepadam jakoś szczególnie za tym, ale do kogo ma trafić to trafi i to jest najważniejsze.
peace

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones