PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=350090}

Tekkonkinkreet

Tekkon Kinkreet
7,9 3 001
ocen
7,9 10 1 3001
Tekkonkinkreet
powrót do forum filmu Tekkonkinkreet

Nie ukrywam, że pierwsza godzina zleciała szybko i przyjemnie, jednak później było coraz gorzej. Historia zupełnie mnie nie ciekawiła. Bohaterowie byli nijacy - wyjątkiem jest para głównych 2 chłopaków (Shiro i Kuro).
Przyznaję, że kreska, animacja i muzyka sprawiały, że film ten nie koli nas w oczy/uszy.
Lecz po zachwytach w komentarzach i wysokiej ocenie spodziewałem się czegoś więcej - tymczasem dostałem dobrze zrealizowaną od strony audio-wizualnej animację i bardziej niż przeciętną od strony fabuły, czy postaci.

ocenił(a) film na 6
Vamadas

To typowe dla japońskiego kina, "syndrom połowy filmu". Mówię tylko ze swoich obserwacji, ale Japończycy zazwyczaj świetnie zaczynają, żeby potem rozdrabniać się na poetyckich smrodkach i nachalnym wciskaniu widzowi filozofii do gardła. Esencją tego jest dla mnie druga część "Battle Royale". Mówię oczywiście o współczesnym kinie, ale elementy niepotrzebnego przedłużania można znaleźć nawet w kinie poprzednich dekad.

ocenił(a) film na 4
Vamadas

Spośród filmów anime które dotąd oglądałem to ten jest obecnie najmniej interesujący.
Sadziłem ze tylko w serialach anime występuje mnogość nie potrzebnych bohaterów, ale widze pierwszy raz to spotykam w filmie.
Ten cały 'Szczur' nie widzę celu jaki tutaj odgrywał, minotaur tez taki odlot twórców bez sensu.
Skoro zaczynali z potyczkami dzieciaków to wolałem aby w tym zostali, a dodali świat/ reguły dorosłych i film jest prostym przedstawieniem 'o złych dorosłych co w drodze do zysku nie maja żadnych zahamowań' .
Jeżeli oglądać anime gdzie zło czai się na słabych mieszkańców miasta to już lepsze jest Akira czy Metropolis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones