PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512784}

6,1 10 1 71680
3,4 16
ocen krytyków
Terminator: Genisys
"Terminator: Genisys" zaczyna się, jak James Cameron przykazał. Deszcz wystrzelonych przez Skynet głowic... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Reasumując, "Terminator: Genisys" nie jest filmem idealnym, lecz jest tym na co warto było czekać. Jest to efektowny, sprawnie zrealizowany film, póki co zamykający trwającą przeszło trzy dekady historię. Po przeciętnej trzeciej części i tylko dobrej czwartej, dostaliśmy film adresowany zarówno do wiernych fanatyków cyklu, jak i widzów nie mających z oryginalną trylogią nic wspólnego. Pozostaje jedynie życzyć Schwarzeneggerowi co najmniej dwustu lat życia, bo bez niego tytuł "Terminator" nie brzmi tak wspaniale.  więcej
"Scenariusz 'Genisys' jest poplątany bardziej niż kocie futro po długiej drzemce, co dobitnie wpływa na klarowność zdarzeń mających miejsce w fabule. Historia skacze między epokami jak szalona, zaś wyjaśnienia serwowane przez Terminatora/Schwarzeneggera przypominają recytację wykutych na blachę formułek (...). Co więcej, autoironiczny humor, będący siłą napędową 'trójki', w 'Genisys' osiąga małe apogeum (...). Pomimo chwiejnego szkieletu fabularnego i chybionej obsady, nowy 'Terminator' oferuje masę mrugnięć okiem do widza, zabawę uniwersum i sporo imponujących, choć głównie opartych na CGI, scen akcji. więcej
"Terminator: Genisys" miał potencjał i jakoś dałoby się wybaczyć wady, ale nokaut w postaci złych decyzji obsadowych i, co jest tegoż skutkiem, kiepskiego aktorstwa, sprawia, że film leży na deskach i nie ma nadziei, że się podniesie. więcej
Niewiele elementów tak naprawdę wypada tu dobrze, reszta stoi na co najwyżej średnim poziomie – od scenariusza, przez aktorów, po efekty specjalne. Za głównych winowajców należy brać scenarzystów, którzy potraktowali wszystkie wątki wyjątkowo płytko.  więcej
Wizyta w przyszłości się nie udała. Przynajmniej nie w takim stopniu jak oczekiwano. "Terminator: Ocalenie", choć miał swoje momenty, na wielu płaszczyznach rozczarował. Jaki jest zatem najlepszy... więcej
"Terminator: Genisys" miał nam przywrócić wiarę w to, że ikoniczna postać zabójczego robota, którego świat pokochał ponad 20 lat temu, wciąż może zawładnąć naszymi sercami i wyobraźnią. Miał być odkupieniem win "Terminatora: Ocalenia" (na którego narzekał nawet sam Arnold Schwarzenegger) . Czy Adam Taylor, reżyser megaprodukcji Marvel Studios  -  "Thor: Mroczny Świat" podołał wyzwaniu? Niestety, nie do końca. więcej
Ze wszystkich trzech części wyprodukowanych po 2000 roku, "Terminator: Genisys" najbardziej zbliżył się do kultowych pierwowzorów i udało mu się po części zachować ich magię. Dziadek Schwarzenegger dotrzymuje swej wielokrotnie wygłaszanej obietnicy "I’ll be back" i powraca z przytupem, serwując nam sporą dawkę dobrej zabawy. więcej
Wybitny brytyjski komik Rowan Atkinson zapowiedział jakiś czas temu, że już nigdy więcej nie wcieli się w rolę poczciwego Jasia Fasoli. Swoją decyzję uargumentował tym, że w pewnym wieku nie wypada grać określonych ról, gdyż takie błaznowanie jak w popularnym serialu z lat dziewięćdziesiątych mogłoby się nam zacząć kojarzyć z demencją. więcej