PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723372}

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Dark Fate
6,0 31 167
ocen
6,0 10 1 31167
5,0 13
ocen krytyków
Terminator: Mroczne przeznaczenie
powrót do forum filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

Dlaczego walka z maszynami po 2000 roku została przedstawiona tak marginalnie, połowicznie.

1. Rok 2029 walka z maszynami gdzie maszyny mają do dyspozycji działa laserowe i plazmowe. No więc James Cameron wyciągnął tą datę z kapelusza od tak sobie gdyż jak wiadomo data ta nie jest nam aż tak odległa więc powinien dać datę np rok 10.000 lub dalszy ale nie 2029.

2. W Terminatorze 3 w okresie teraźniejszym z wojskowym Brewsterem widzimy jak armia USA ma już do dyspozycji groźne maszyny bojowe z działami plazmowymi - już w teraźniejszym okresie mieli maszyny z działkami plazmowymi ?? A może nie, może maszyny w późniejszym okresie wymyśliły broń plazmową? Ciekawe, że same maszyny bez użycia ludzkiego mózgu stworzyły super nowoczesną broń plazmową.

3. Bunkry w których przebywają niedobitki bo ataku nuklearnym są jakąś kpiną, widzimy Kyla Reesa który wchodzi do takiego bunkra (Terminator 1) a tam syf kiła, jacyś ludzie kaszlą, choroba wisi w powietrzu nic nie trzyma się kupy.

A) Dlaczego James Cameron niby taki lotny gość a tak spłycił to wszystko? Baza armii USA powinna wyglądać jak w grze Half - Life oraz więcej. Baza ludzi powinna być jak potężne sztolnie głęboko w skałach gdzie jest szczelne zamknięcie i promieniowanie nuklearne nie dociera. Gdzie mamy reaktor atomowy produkujący energię oraz generatory produkujące tlen. Specjalne szklarnie gdzie produkuje się żywność i właśnie generatory produkujące tlen. Powinna być też fabryka produkująca przyszłe pokolenia żołnierzy czyli produkcja dzieci. Broń jaką dysponowaliby ludzie powinna być porównywalna swoją skutecznością do broni przeciwników ludzkości. A tego w filmie nie przedstawili co jest ujmą dla takiego reżysera.

4. Zastanówmy się nad inną rzeczą, w terminatorze 3 mamy Crystal Peak gdzie ukryli się John Connor i Kate Bewster widzimy że to bzdura bo nie ma tam wyżej wymienionych rzeczy jak w podpunkcie a). I niby czym walczyliby z maszynami gołymi rękami??

5. Tak jak pisałam wcześniej, w jaki sposób Skynet usprawnił swoja broń poprzez wprowadzenie dział laserowych oraz super zasilania maszyn w postaci silników plazmowych dzięki którym maszyny poruszałyby się stale bez konieczności ładowania paliwa??

6. Nawet jeśli armia USA dysponowałaby sprzętem takim jak w podpunkcie a) czyli super sztolnie to aby wyjść na skażony teren w wyniku ataku nuklearnego ludzie musieliby dysponować skafandrami specjalnymi oraz własnie super bronią oraz jakimiś bio-modułami jak w grze Syndykat byłego Bullfroga po to by być lepiej zabezpieczonym przed atakami maszyn.

7. Cofanie się w czasie jest bujdą oraz stworzenie maszyny do cofania się w czasie przez maszyny skynet jest kompletną bzdurą.

8. Zabrakło pomysłu, zabrakło scenarzystom wyobraźni i stąd gniot za gniotem czyli seria Terminator.

Jako dziecko podobał mi się film Terminator 1 i część druga ale z perspektywy czasu widzę iż to co ukazuje sobą seria Terminator zwłaszcza części począwszy od części trzeciej to kompletna bzdura. I tyle.


użytkownik usunięty
nudecroft

Ok, dla czytelności wypowiedzi, poniższy mój post będzie dotyczył nie treści zawartych powyżej, ale Twojego wpisu z innego wątku czyli :

"Jakiś czas temu wyszedł film Kler, nie wiem czy film jest propagandowy czy nie bo nie oglądałam ale jedno wiem na pewno : Dostrzegam niesprawiedliwość jaka dotyka Kościół i wcale tu nie bronię Kościoła (mam własną religię) ale dostrzegam ciągłe ataki na Kościół który i tak całkowicie podlega illuminatii. To teraz powiedz mi czy ja przesadzam wyszukując teorie spiskowe? Bo może być tak że wymyślam sobie różne rzeczy więc chciałabym poznać Twoje zdanie.

Jeszcze nieco rozwinę temat Kościoła otóż próbują za wszelką cenę oczernić i zohydzić kościół ukazując pedofilię u księży czy inne skandale. Wiem że Kościół nie jest bez skazy i nie jest świętością wcale ale bez przesady ciągłe nagonki na Kościół co wydaje mi się bardzo dziwne i mocno zastanawiające dlaczego to robią".

użytkownik usunięty
nudecroft

Jak bym nie kombinował, nie mogę dodać wcześniej zapisanej odpowiedzi, ani w całości, ani na części.
Wysłałem Ci ją więc w pliku tekstowym, który można ściągnąć tutaj :

https://we.tl/t-A74De6xhUx

Nic nie szkodzi. Powinno być ok.

No i to się nazywa wyczerpująca odpowiedź, dzięki.

ocenił(a) film na 1

Bardzo odpowiada mi twój sposób myślenia i wypowiedzi, całkowicie
identyfikuje się z twoimi przekonaniami, dosłownie z każdym słowem które napisałeś.
Z czystej ciekawości chciałabym poznać twoją opinię na powyższe pytanie., niesety plik stracił już ważność, czy była by możliwość abyś udostępnił go jeszcze raz? Z góry dziękuję i pozdrawiam

użytkownik usunięty
Skay23

Zamieściłem go ponownie, daj znać, gdyby był jakiś problem z pobieraniem (link powinien działać 6-7 dni)

https://we.tl/t-OcEf0Luju3

Bardzo też ważne, w tym i każdym innym przypadku, aby zbytnio nie przywiązywać się do cudzych sądów, ale zawsze szukać własnych, do nich się również zbytnio nie przywiązując ;-)

ocenił(a) film na 1

Tak, wszystko porządku, dokladnie na coś takiego czekałam, dziękuję i pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones