PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486763}

Test

Exam
6,6 16 339
ocen
6,6 10 1 16339
Test
powrót do forum filmu Test

Dałbym 7/10...

ocenił(a) film na 5

...gdyby nie spartaczona do granic dobrego smaku końcówka. Tak jak czasem ostatnie minuty seansu ratują odbiór całego seansu (patrz:"Passion play")) tak tu popsuły mi doszczętnie całkiem fajne "widowisko". Nie wiem po co twórcy koniecznie dążyli do wyjaśnienia całej sytuacji i to w tak żenujący sposób. Cały film jest fajnym psychologicznym zabiegiem obnażającym ludzkie słabości, sprowadzającym grupę białych kołnierzyków do roli stada; jest morałem samym w sobie. Po co te pseudo mesjanistyczne bzdety na końcu...? Może innym się spodoba, mi zepsuło całość.

ftw_2

SPOILER !!!! mi końcówka również się nie spodobała z dwóch powodów. Pierwszy to taki że spodziewałam się że pytanie będzie banalne ale nie aż tak banalne. Drugi powód to taki że nadzorujący mówi że jest jedno pytanie i jedna odpowiedź. Skoro pytanie brzmi sami wiecie jak to odpowiedzi powinny być 2 - tak lub nie.

ocenił(a) film na 5
iwona1510005

Nie ma jak spostrzegawczość:)

iwona1510005

SPOILER!!!! Nie zgodzę się z tobą. Odpowiedź jest jest tylko jedna dlatego iż...Nadzorca pyta czy są jakieś pytania ;p na kartce pisze (sprytnie ukryte) "pytanie 1 " i obok nic, czyli nie ma pytania. wniosek? Odpowiedź na pytanie-czy są pytania (w sensie na kartce) brzmi NIE. Myślę że to nie kwestia interpretacji tylko dokładnie o to chodziło :)

ocenił(a) film na 10
chudymk666

Idealnie (według mnie) trafiłeś w sedno !!
Dokładnie tak samo myślę, tylko jest to trochę naiwne, bo gdy nadzorca pyta "Czy są jakieś pytania" a tu nagle by ktoś krzyknął nie, to po filmie :D
Mimo to film świetny !

chudymk666

a kurcze nie pomyślałam o tym w ten sposób ale faktycznie masz rację.

chudymk666

Odświeżam.
Rozpatrując twoją wersję - "biały" pierwszy odpowiedział na to pytanie mówiąc, że "nie ma pytania". Czyli był najszybszy i to on powinien wygrać, gdyż nie było wymogu, że odpowiedź musi paść dopiero po 80 minutach.
Jako kontrargument do twojej wersji - egzaminator zapytał czy są jakieś pytania - odpowiedź może brzmieć "tak", bo w końcu egzaminator zadał to jedno pytanie.
Końcówka beznadziejna, niespójna, a do tego wygrała "blondynka", która tak naprawdę niczego przydatnego nie udowodniła.

ocenił(a) film na 8
vbazyl

Odpowiedź nie może brzmieć "tak", bo szukają do pracy człowieka, który nie będzie zadawał pytań :)
"Blondynka" udowodniła, że jest empatyczna, zależy jej na innych itp. - też jest wyraźnie powiedziane, że to są cechy konieczne na to stanowisko.

ocenił(a) film na 3
Lex17

Jaka empatyczna?
1. nie zareagowała gdy Czarny celował do Białego i gdy do niego strzelił
2. ryzykowała życiem Czarnego "ready"
3. tylko stała, patrzyła i pozwoliła pociąć nogę i oko innej dziewczynie
4. gdy Czarny uderzył białego stwierdziła tylko, że Biały może im się przydać

Zależało jej tylko i wyłącznie na pytaniu/odpowiedzi, gdyby to nie było oskryptowane, aby nikomu nic się nie stało to gdyby ktoś chciał kogoś zabić/wyeliminować to by to zrobił, a ona by miała to tak samo w dupie.

Poza tym nie wygrała, bo:
1. znalazła pytanie/odpowiedź po czasie
2. oznajmiła, że chce wyjść, zasada brzmiała, że wystarczy, że ktoś będzie chciał wyjść

ftw_2

<<<<spoiler>>>>Dla mnie sam zamysł filmu jest trochę naciągany ! Takie dzikie emocje w ludziach po GODZINIE przebywania w zamkniętym pomieszczeniu?Kolesie zaczynają świrować, biją się, jeden wyciąga broń, mierzy do człowieka. Drugi mówi 'zastrzel mnie". No bo co tam po godzinie ześwirował , życze mu obojętne i w ogóle pała żądzą mordu. Dźgają się ołówkami, jeden kolo zabija drugiego. Po godzinie testów. lol. Dajcie spokój ostro podrasowali ludzkie zachowania. Wiadomo, że ludzie biją się o robotę w dzisiejszych czasach, ale ten film tak naciągany, że aż naiwny

milenasy

taaak, sporo naciągania.

milenasy

ludzie do gangu jak maja inicjacje zabijaja ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co dopiero jak maja w najwieszej korporacji swiata pracowac

ocenił(a) film na 6
milenasy

Przecież świat w którym dzieje się film to świat opanowany przez wirusa gdzie śmiertelność to 100%. Z lekami to 50% Połowa z tych co tam była to była nosicielem, chorym albo miało kogoś zmarłego bądź chorego w rodzinie, a praca w firmie która opracowuje lek daje profity na zniżki leków oraz pracuje nad lekiem który wyleczy całkowicie z choroby(co było pokazane na końcu filmu). Więc tak nic dziwnego że zaczęli świrować po tak krótkim czasie. Pomijając fakt że praca mimo profitów jest dobrze płatną i jak by była krajem zajmowała by 6 miejsce na świecie jako gospodarka, a stanowisko to asystent głównego prezesa który ma wprowadzić lek na rynek. Także chyba nie oglądałeś uważnie.

ocenił(a) film na 7
ftw_2

Popieram, pomysł ciekawy, ale końcówka mogłaby być o wiele lepsza.

ocenił(a) film na 7
ftw_2

Zgadzam się, łopatologia upokarzająca.

ocenił(a) film na 5
taxipompey

:) Gratuluję avatara! Lemmy rules!:)

ocenił(a) film na 7
ftw_2

Jest to oczywiste :)

taxipompey

Końcówka też mi lekko zepsuła seans. Abstrahując od tego co zostało powiedziane, to cały pomysł z lekiem na regenerację mi się średnio podoba, wystarczyłaby informacja o X leku na Y chorobę, zamiast wymyślać takie cuda. Tak naprawdę to finał jest najmocniejszą stroną tego typu filmów, a tutaj nawet był element zaskoczenia, ale autorzy i tak woleli całe rozwiązanie podać na tacy, żeby na pewno wszyscy zrozumieli.

ocenił(a) film na 7
ftw_2

Dokładnie. Odpowiedź byłą niepotrzebna

ocenił(a) film na 8
ftw_2

Mi się podobał koniec o tyle, że to wreszcie jakieś szczęśliwe zakończenie tego typu filmu ;)

ocenił(a) film na 6
Lex17

Nikt nie pokusił się jeszcze o wyjaśnienie. Jak miało by im się udać odczytać pytanie bez okularów.

ocenił(a) film na 6
BigBoss

Nie trzeba było okularów, trzeba było odrazu odpowiedzieć "nie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones