PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151740}
7,8 94
oceny
7,8 10 1 94
Thérese Desqueyroux
powrót do forum filmu Thérese Desqueyroux

Fantastyczny, niedoceniany film ze świetnie odegranymi rolami Rivy i Noireta. Niestety trudno go odnaleźć, a szkoda, bo zasługuje na więcej uwagi. Mauriacowi udało się przedstawić rozbudowany portret psychologiczny inteligentnej kobiety zakotwiczonej na wsi w małżeństwie bez miłości - wzbudzający empatię, mimo jej czynu. Therese i Bernard to naprawdę ciekawe postacie - uwięzieni ze sobą w sakramencie w tradycyjnej rodzinie i społeczności, mimo wzajemnej niechęci - przez wysoki status, majątek i patriarchalną tradycję. Będę na pewno chciała przeczytać powieść, na podstawie której powstał film, oraz jej kontynuację.

Everra

gdzie można obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 8
bayyal2000

Ja znalazłam dawno temu na jakimś blogu z recenzjami, gdzie krytyk wstawił cały film do obejrzenia sobie, bo wcześniej był na YouTube, ale go usunięto, i dopiero później zrobiono reupload.

Tutaj jest obecny film na YT z napisami angielskimi: https://www.youtube.com/watch?v=YUZ_ZCXxTWA

W razie jakby tą wersję też usunięto, to mam film też na dysku, to mogę przesłać.

Everra

Witam, czy dalej posiada Pani film na dysku? Jeśli tak, proszę o kontakt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones