1 godz. 45 min.
6,2 42 004
oceny
6,2 10 42004
2 776
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"type":"film","id":796414,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Kissing+Booth-2018-796414/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu The Kissing Booth
 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  i jeszcze jakiś strasznie seksistowski był ten film. Wstyd mi za główną bohaterkę za to, jak bardzo dawała się uprzedmiatawiać. "On ma wszystko. Wszystko oprócz Ciebie. I teraz i to ma." SERIO

 • reindeer_55 Mało takich egzemplarzy w tych parszywych czasach? Może się nie znam ale to film dla zaburzonych nastolatków tak mi sie zdaje. W sumie plus dla głownej roli, godzine być na ekranie i tak zagraac to sztuka.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  PanZielonka_G No tak, próba zwrócenia uwagi na krzywdzące uprzedzenia, które mogą spowodować wykreowanie w głowach dzieciaków nieodpowiednich wzorców do naśladowanie faktycznie ma wiele wspólnego z grubym kaszalotem.

 • PanZielonka_G Co ma do tego kaszalot? Kaszalotów w to proszę nie mieszać

 • Chile ocenił(a) ten film na: 7

  reindeer_55 Mam zupełnie inne odczucia, nie czułam, żeby bohaterka była uprzedmiotowiana. Film ogląda się super, a jeśli jest w nim cokolwiek seksistowskiego, nie zauważyłam lub nie raziło mnie to.

 • Chile Zgadzam się z tobą >>Chile. Film bardzo mi się podobał, nie było w nim nic seksistowskiego, po prostu

  SPOILER mini dla tych co nie widzieli

  główna bohaterka nie chciała zranić swojego przyjaciela, który był bratem jej pierwszego chłopaka. A wiadomo, że w tym wieku emocje są na najwyższym poziomie.
  Pease

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  Chile bohaterka miała stereotypowy charakter zagubionej, głupiutkiej księżniczki. Przykre jest to, że gdy oglądają to małe dziewczynki, mogą mieć potrzebę upodobnienia się do bohaterki.

 • manowce ocenił(a) ten film na: 5

  reindeer_55 no tak, bo zwykle nastolatki to takie ogarnięte jednostki, które wiedzą, kim są i czego chcą...

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  manowce Wiele nastolatek wie, czego chce. A potem muszą walczyć z seksizmem, ze względu na to, że druga czesc dziewczyn prezentuje zachowania zupełnie sprzeczne do tego, o co walczs kobiety. Między innymi o samowystarczalność i szacunek. :)

 • manowce ocenił(a) ten film na: 5

  reindeer_55 "wiele" - jakieś badania przeprowadzałeś? jak człowiek ma 16 lat, to jest głupi i robi głupie rzeczy. jeśli chcesz mi wmówić, że większość nastolatek czy nastolatków ma w 100% rozwiniętą strefę emocjonalną i umiejętność logicznego myślenia, to zabierz tę batalię gdzie indziej.

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  manowce jestem nastolatką :') stąd moje przemyślenia - z życia, zenada ta twoja wypowiedz

 • manowce ocenił(a) ten film na: 5

  reindeer_55 no tak, czyli nie dość, że nie jesteś obiektywna, bo mówisz o sobie, to jeszcze uważasz, że reprezentujesz całą grupę społeczną. pogadamy za 15 lat, wtedy mi powiesz, co uważasz na temat swojej młodości. a wiesz co jest doskonałym przykładem Twojej nieumiejętności opanowania emocji? tekst o "żenadzie" (:

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  manowce Przykro mi, że twoje dzieciństwo nie wyszło i uważasz je za czas zupelnie zmarnowany i wstydzisz się siebie z tamtego okresu. W mojej "grupie społecznej", której nie reprezentuję, tylko po prostu mam do niej wgląd, staramy się wykorzystywać swój czas jak najlepiej i po prostu się rozwijać. A rozwijając się, między innymi rozwijamy się emocjonalnie. Stąd moja opinia o filmie, ponieważ strasznie zeszłaś z tematu - ważam, że nie wpływa dobrze na rozwój emocjonalny dziewczynek młodszych ode mnie. Weż pod uwagę, że to nie dla ciebie przeznaczony był film (ze względu na grupę wiekową bohaterów chociażby) i sam fakt, że go mimo wszystko obejrzałaś - dziwnie o tobie świadczy. Może właśnie o niewykorzystanym czasie młodości. Nie zabieraj więc jej innym swoimi słowami, ponieważ nie do ciebie należy.

 • manowce ocenił(a) ten film na: 5

  reindeer_55 :D dziecko, nie baw się w psychologa, bo Ci to zupełnie nie wychodzi. radzę przyhamować z obrażaniem obcych ludzi w internecie. mam powiedzieć, które filmy z Twojej listy "dziwnie o Tobie świadczą"? (; np. American Beauty... brakuje Ci romansu z dorosłym facetem może? :D

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  manowce Bardzo dorosłe, sugerowanie jawnie nielegalnej relacji "dziecko" - dorosły mężczyzna. Nie chodzi o to, czy to dojrzałe, czy nie. Jeżeli bawią cię takie rzeczy, może warto by się udać do specjalisty, bo to w żadnym wypadku zabawne nie jest. Ta rozmowa nie idzie w dobrym kierunku, a ja tylko bronię swojej opinii na temat filmu i starałam się nie schodzić z tematu.

 • reindeer_55 Typowa szesnastka, która myśli, że jest wielce dorosła. Jak to czytałam to widziałam siebie w tym wieku. Proszę nie pluj jadem bo zobaczysz za lat X jaka naiwna i glupiutka byłaś i będziesz z uśmiechem wracać do tych czasów. Ba w wieku 20 kilku lat bedziesz się zachowywać jak dziecko tyle, że dla odmiany z premedytacją mając gdzieś opinię innych.
  Jakbym mogła to sama wrocilabym do tych czasów gdzie moim największym problemem było to z jaką oceną zdałam do następnej klasy. Nie naburmuszaj się tylko korzystaj ile wlezie, bez spiny ;)

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  fureur Błagam nie zakładajcie, że jeżeli jesteście po 40 to macie naprzyrodzoną moc zgadywania czyjegoś wieku :')

 • Vanillia ocenił(a) ten film na: 5

  reindeer_55 Podbijam. Jak miałam 16lat ociekałam nieomylnością. Teraz ciężko patrzeć w tył nawet przez palce. My brzmimy jak matki, babki, ciocie klocie..... które kiedyś i nas irytowały. Ale swoją arogancją&ignorancją tylko potwierdzasz tezę, że nasto są jak mur upartości. Berliński zburzyli, to i Twój czas najprawdopodobniej zweryfikuje. Dorosłego, dojrzałego emocjonalnie człowieka cechuje to, że przy niczym się nie upiera, nie zakłada swojej nieomylności i jest otwarty na możliwość zmiany zewnętrznej jak i wewnętrznej a także świadom swojej niedoskonałości, drogi jaką musi przebyć żeby o mały procencik się udoskonalić, a także rozbudowaną empatią do świata i pozostałych jej mieszkańców, czego z całym szacunkiem Tobie brakuje :) Pozdrawiam ciepło. Nawet jeśli Ty jesteś jedną (jedyną jaką znam/znałam) nastolatką, która wie czego chce i w 100% zna swoją wartość, nie walczy z kompleksami, a także obca jest jej chęć podobania się chłopakom i afiliacji wśród rówieśników to napisze tylko WoW - bez ironicznego wybrzmienia.


  p.s moim zdaniem nie chodziło bohaterowi jak wypowiedział tę kwestię o fakt, że jest dziewczyną, bo nie odczuwał do niej pociągu. Tylko o samą ich relację - jej wyjątkowość, przyjaźni jaką go obdarzyła. Że musiałby się siłą rzeczy nią dzielić, jej czasem, zwierzeniami, emocjami. I to akurat bardzo naturalna reakcja, bo nawet w damskich przyjaźniach bardzo często pojawia się zazdrość o chłopaka. A tam seksizmu byś już chyba się nie dopatrzyła.

 • Chile ocenił(a) ten film na: 7

  reindeer_55 Bohaterka zupełnie nie przypominała mi głupiutkiej księżniczki, ale nawet gdyby tak było, to by nie znaczyło, że muszę się z nią utożsamiać i dlatego źle ocenić film. Podczas projekcji bawiłam się dobrze i to jest dla mnie ważne przy wystawieniu oceny dla tego typu projektu.

 • reindeer_55 ocenił(a) ten film na: 3

  Chile No jasne, to tylko moja opinia. Mniej lub bardziej obiektywna. Ale przecież o to też chodzi, prawda? O normalną wymianę zdań :)

 • Chile ocenił(a) ten film na: 7

  reindeer_55 Jasne:)

 • Tuerina ocenił(a) ten film na: 7

  reindeer_55 To nie było uprzedmiotowienie głównej bohaterki, tylko kompleks młodszego brata. Jej ojciec zresztą też uważał, że to nie jest chłopak dla niej. Obaj mieli solidny powód, żeby tak sądzić.

 • unkindbanana ocenił(a) ten film na: 1

  reindeer_55 Ciężko się nie zgodzić, przez cały film towarzyszyło mi uczucie zażenowania. Sama historia słabo rozwinięta, a jej początek to jakiś nieśmieszny żart ( tak chodzi mi o akcje ze spódniczką -.-).
  Zakończenie i dalsze zachowanie bohaterów do przewidzenia.
  Film był po prostu nudny, może to nie miało być kino wyższych lotów ale mimo wszystko...spodziewałam się czegoś bardziej interesującego.

 • reindeer_55 Gdyby dziewczyna powiedziala tak do chlopaka to byloby ok? Jesteś pewnie z gatunku tych co widzą wszędzie seksizm jednoczesnie uznając prostytucję za zawód jak kazdy inny nazywajac to "sexworkingiem"

 • dzenero ocenił(a) ten film na: 6

  reindeer_55 Wiecie, sexualizacje społeczeństw to celowy zabieg agentury. W USA jest to już swojego rodzaju norma - wystarczy spojrzeć na porno. U nich proces degradacji jest rytuałem przejścia z ucznia do masona. Przedmiotowość to swojego rodzaju niewolnictwo - USA już od wielu lat ma w tym doświadczenie. W Polin dopiero wrowadzany jest kolejny etap małymi kroczkami (LGBT), nie wszyscy kupują takie rzeczy. Jedni oglądają film nie skupiając się na ich "chorym" procesie, innych to razi - kwestia podejścia do sprawy. Ludzie dopiero teraz zauważają takie rzeczy, a przecież sexualizacja następowała wraz z rozpropagowaniem filmów, muzyki, pseudocelebrytów itd...cały showbiznes wiele lat wstecz. Tak samo z symboliką ukrytą w filmach, ludzie teraz się doszukują i zauważają takie rzeczy, a wystarczy włączyć film z lat '80tych i praktycznie w każdym można dostrzec masoński symbol trzech szóstek pokazywanych dłonią ( o zgrozo, że już nawet ta emotka funkcjonuje jako norma o.O ).
  Przypomina mi się tu werset z Biblii stworzonej przez żydów dla gojów:
  "...patrząc, nie widzą, a słuchając, nie słyszą ani nie pojmują. "
  Mt 13,13
  Żegnam Was w atmosferze skandalu. :-D

 • Linalee_2 ocenił(a) ten film na: 2

  reindeer_55 Dokładnie moje myśli - nie lubię rom-comów strasznie, ale przełamałam się i chyba zabrałam się za zły, bo ilość seksizmu i krzywdzących stereotypów w tym filmie jest po prostu obleśna.

 • reindeer_55 Niestety, dużo dziewczyn pozwala, żeby je traktować przedmiotowo.