PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855257}
772
chce zobaczyć
The Passion of the Christ: Resurrection
powrót do forum filmu The Passion of the Christ: Resurrection

Dla nich Pasja nie jest dobrym filmem pewnie będzie też z drugą częścią. Największymi przeciwnikami filmu będą księża, biskupi i maniacy religijni.

Koneser_Kielce

>Potrzebne źródło

Największy problem z tym filmem miały pewne grupy w Hollywood o czym wspominali sam Gibson czy Caviezel, przeciwne były również pewne grupy religijne, ale niekoniecznie chrześcijańskie

mat_31

Z tzw. chrześcijańskich środowisk najgłośniej zaskowyczały te postępowe, te od dialogowania z Żydami i Sodomitami.

Koneser_Kielce

tak z pewnością maniacy religijni ale tej jedynie słusznej religii - żymiańskiej (jakbyś nie wiedział o jaką mi chodzi)

Koneser_Kielce

XD
Ze co?

Koneser_Kielce

To żyjesz w jakiejś rownoległej rzeczywistości, bo w parafiach organizowano wyjścia parafian na seanse >Pasji<, tysiące nauczycieli religii w szkołach emitowało ten film w klasach. Jedyna krytyka wystąpiła w pseudokatolickich (zwanych zabawnie postępowymi) pismach, jak Tygodnik Powszechny, konkretnie wypłynęła spod piora ks.A. Bonieckiego. I wyobraź sobie, jako że piszę na portalu parafii i w pisemku przez nią wydawanym, ks. proboszcz zaakceptował moją POLEMIKĘ z tamtym tekstem Bonieckiego, napisałem w roku 2004 czy 2005 recenzję. Wszędzie w Kk była akceptacja filmu, nawet cytuje się wypowiedź o >Pasji< Jana Pawła II, nieoficjalną, wypowiedzianą zaraz po emisji filmu: >Tak było<.

Koneser_Kielce

Co ty za głupoty piszesz xD? Największy problem będą mieć środowiska żydowskie jak to miało po pierwszej części. Do dzisiaj przez tych idiotów Caviezel jest skreślony z Hollywood.

Koneser_Kielce

I tu się mylisz

Koneser_Kielce

https://www.youtube.com/watch?v=R8AVCNurbSE

Koneser_Kielce

Mel Gibson inspirował się tworząc Pasję, objawieniami bł. Katarzyny Emmerich. Mamy od niej bardzo dokładny i szczegółowy opis męki Chrystusa. Gibson dosyć mocno to odwzorował. Objawienia te są zaakceptowane przez KK - stąd teza jakaś nietrafiona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones