film

The Plague Dogs

1982
1h 43m
8,0 1 220
ocen
8,0 10 1 1220
Dwa psy uciekają z laboratorium dla zwierząt. W nieznanym świecie Snitterowi i Rowfowi pomaga odnaleźć się lis Tod. więcej mniej
The Plague Dogs zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Animowana adaptacja powieści Richarda Adamsa opowiadająca o dwóch psach. Snitter i Rowf zostają umieszczeni w laboratorium dla zwierząt, po tym jak zostają niesłusznie podejrzani o roznoszenie zarazków śmiercionośnej choroby. Udaje im się uciec, ale teraz muszą sobie poradzić w nieznanym świecie. Pomoże im w tym przebiegły lis.

na podstawie
Richard Adams (powieść)
studio
Nepenthe Productions / United Artists Corporation (koprodukcja)
tytuł oryg.
The Plague Dogs
inne tytuły
Jeremy Irons był początkowo zainteresowany rolą Rowfa.
To najdłuższy film animowany w dziejach brytyjskiej kinematografii.
Temat przewodni filmu, "Time and Tide" Alana Price'a, a także niektóre dialogi zostały użyte przez kanadyjską grupę Skinny Puppy w utworze "Testure".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Powiem tyle

ocenił(a) film na 9

Ten film to emocjonalna maszynka do mięsa. A później inni dziwią się, że nie płaczę na śmierci Mufasy...

Zbulwersowana brakiem tłumaczenia wykonałam napisy do tego znakomitego filmu. Łącznie z przetłumaczeniem końcowej piosenki, która stanowiła spore wyzwanie. W kilku miejscach musiałam pójść na kompromis pomiędzy wiernością tłumaczenia, a niuansami języka angielskiego, co mam nadzieję, zostanie mi wybaczone. Ten film...

To pierwsza produkcja (biorąc pod uwagę zarówno animacje jak i filmy), która tak dobitnie pokazuje, w jak okrutnym świecie żyjemy.
W Plague Dogs nie ma co liczyć na ładne obrazki, ale jeśli ktoś ma w sobie choć odrobinę empatii to bajka ta będzie o sobie przypominać jeszcze jakiś czas po seansie.

Opowieść o dwóch...

więcej

Film istna rewelacja

ocenił(a) film na 9

Przez wielu niedoceniona i niezauważana. Postać lisa Toda bardzo wyrazista. Jego jakoś najbardziej było mi żal z trójki bohaterów.

Szokujacy

ocenił(a) film na 10

Jeden z nielicznych filmow ktory wywolal u mnie lzy. Zapomniany klasyk angielskiej animacji autorstwa tworcow rownie znakomitego Watership Down. Mroczna, ponura, wzruszajaca historia dwoch psow-uciekinierow probujacych przezyc w odludnych terenach angielskiego Lake District. Polecam szczegolnie wersje nieocenzurowana,...

więcej