film

The Present

2020
25m
6,8 539
ocen
6,8 10 1 539
W rocznicę ślubu Yusef i jego mała córka wyruszyli na Zachodni Brzeg, aby kupić żonie prezent. Między żołnierzami i punktami kontrolnymi, jak łatwo będzie zrobić zakupy? Zobacz pełny opis
The Present zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

Palestyńczyk Yusef (Saleh Bakri) każdego ranka zmuszony jest stać godzinami w kolejce do punktu kontrolnego między Izraelem a Zachodnim Brzegiem. Tylko w ten sposób może dotrzeć do pracy. W rocznicę ślubu kolejny raz przekracza granicę, aby odebrać nową lodówkę dla Noor (Mariam Basha). Z córką Yasmine (Mariam Kanj) u boku Yusef godzi sięPalestyńczyk Yusef (Saleh Bakri) każdego ranka zmuszony jest stać godzinami w kolejce do punktu kontrolnego między Izraelem a Zachodnim Brzegiem. Tylko w ten sposób może dotrzeć do pracy. W rocznicę ślubu kolejny raz przekracza granicę, aby odebrać nową lodówkę dla Noor (Mariam Basha). Z córką Yasmine (Mariam Kanj) u boku Yusef godzi się na pogardliwe spojrzenia i upokorzenia ze strony izraelskich żołnierzy, by tylko zdobyć prezent dla żony.

Zdjęcia do filmu zrealizowano w Betlejem (Palestyna).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niby nic a tak wiele mówi... Poniżanie, siła władzy, upokorzenie. Smutne i trudne życie w miejscu gdzie obowiązuje "prawo silniejszego".
Ciężko coś napisać bo zaraz można być posądzonym o antysemityzm...
Może po prostu obraz jak można "stłamsić" obywatela tylko dlatego, że ktoś posiada przepis, procedurę, siłę,...

Kwintesencja bezmyślnego i okrutnego wykorzystywania władzy. Dlaczego ludzie ludziom to robią? Bo mogą. Bo stoi za nimi cały aparat represji. Bo wtłoczono im w głowy, że mają prawo traktować innych jako gorszych. Tak różne ideologie wygrywają z człowieczeństwem (chociaż ten termin znaczy coraz mniej).

gdzie zobacze

ocenił(a) film na 7

ktos wie?

Opnia

ocenił(a) film na 4

Jak wam się podobał ten film? Jakie macie wrażenia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones