plakat - The Tale of Sweety Barrett (1998)

opisy filmu

(2)
  • Sweety Barrett, opóźniony w rozwoju analfabeta, traci pracę i mieszkanie. Wyrusza w nieznane z Flickiem, który utrzymuje sie z handlu bimbrem. Wraz z nim Sweety trafia do irlandzkiego miasteczka, gdzie wplatuje sie w brudne interesy miejscowego gangu.

  • Sweety Barrett (Brendan Gleeson) jest osiłkiem o mentalności dziecka. Zwolniony z cyrku, gdzie występował jako połykacz różnych najdziwniejszych ingrediencji, trafia do małego portowego miasteczka , które jest terroryzowane przez miejscowego mafioso-Flick'a(Tony Rohr). Sweety najmuje się u niego do pracy, nie podejrzewając nawet, że jego nowe zajęcie jest sprzeczne z prawem. Znajduje przyjaciela w osobie kilkuletniego chłopca-Connora (Dylan Murphy), który jest zafascynowany "artystyczną" przeszłością Sweety'ego. Tymczasem ojciec chłopca-Leo King (Andy Serkis) lada moment ma zostać wypuszczony z więzienia...
    Film wart obejrzenia przede wszystkim ze względu na genialną kreację, stworzoną przez Brendana Gleeson'a. Fani Cilliana Murphy'ego (28 dni później, Disco Pigs) mają okazję zobaczyć aktora w niewielkiej, lecz znaczącej roli barmana.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe