PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720986}

Theeb

6,0 1 425
ocen
6,0 10 1 1425
5,0 3
oceny krytyków
Theeb
powrót do forum filmu Theeb

Pierwsza wojna światowa, pustynna prowincja Hijaz Imperium Osmańskiego. Theeb, młody Beduin, zna pustynię jak własną kieszeń. Podejmuje się zadania przeprowadzenia przez odludzie brytyjskiego oficera, który ma do spełnienia tajemniczą misję. Dla chłopca, który niedawno stracił ojca, podróż staje się przyspieszoną lekcją dorastania. Aby osiągnąć cel, musi wykazać się cechami prawdziwego mężczyzny.

Rey_Aviador

Nie do końca się zgodzę z tym opisem. Nie poddaje wątpliwości czasu i miejsca fabuły, ale nie koniecznie zgodzę się z tym, że Theeb zna pustynie jak własną kieszeń. Zadania przeprowadzenia przez pustynie podejmuje się Husajn, starszy brat dzieciaka (Theeba) - Młody dogania karawanę i mimo protestów brytyjskiego oficera i jego towarzysza, kontynuuje z nimi wędrówkę, gdy wszyscy dorośli giną z rąk wroga, musi radzić sobie sam - niekoniecznie wiedząc co robić i gdzie iść.

ocenił(a) film na 6
Brzydulocholiczka

Treściwie i na temat. Rey chyba nie oglądał tego filmu, tylko kopiuj-wklej ...

Brzydulocholiczka

Pięknie to ujęłaś. Faktycznie (jak słusznie zauważył jjarek_filmweb) opis filmu zaczerpnąłem "z netu", a dopiero potem obejrzałem "Theeba". Po prostu zapomniałem dopisać, że opis pochodzi z sieci. Lekko odbiega od treści filmu, ale i tak uważam, że lepszy taki niż żaden, prawda? Natomiast z Twoimi poprawkami jest kompletny i rzeczowy - miło mi, że mnie "poprawiłaś". :)

Rey_Aviador

dzięki

ocenił(a) film na 6
EVE100

Dzięki Wam za te opisy, bo bardziej przystępne stało się oglądanie tego filmu.

ocenił(a) film na 6
majkalipcowa

+ Opis z oczekującej kontry: http://www.filmweb.pl/film/Theeb-2014-720986/contribute/descriptions/4502857/0

ocenił(a) film na 6
creep_

Nie rozumiem czemu ten opis tak długo oczekuje.

majkalipcowa

I tak będzie czekał do wręczenia oskarów. No zarobieni są, trzeba 48 nowych plakatów do Hunger games dodać :P

ocenił(a) film na 6
hellblazer

Gdyby grał w tym jakiś Brad Pitt, Leo albo Hardy to niewątpliwie szybciej by poszło. Co ciekawe nawet film Sundance'owy (sic!) ostatnio zaakceptowano mi poza kolejką, a Oscarowy sobie czeka :).

ocenił(a) film na 6
creep_

Chyba ktoś na FW nie zauważył tej nominacji do Oscara. A to niewątpliwie wstyd dla tego portalu.

ocenił(a) film na 6
majkalipcowa

Pamiętam, że uzupełniałam też bio Pawlikowskiego po Oscarach - zupełnie od niechcenia, bo zasadniczo nie apdejtuję osób, ale utrzymujący się dłuższy czas brak info o statuetce aż kłuł w oczy. Dodawałam też np. polskie tytuły Jego filmów (pojawiły się dopiero po Oscarze, bo tvp je emitowała po raz pierwszy w PL, w specjalnym cyklu), ich opisy też (tzn. paru, które widziałam) - I to też czekało kilka m-cy. Werzy najszybciej weryfikują swoje własne kontrybucje do c#%! wie czego, byle punkty leciały, albo info do jakichś mainstreamów. Może też jest ich po prostu niedost. liczba względem dodających (też często na zasadzie byle czego, byle dużo - dla punktów), zapychających kolejkę (czymś czego nawet nie widzieli, i często nikt nigdy nie obejrzy), niczym PiS Trybunał Konstytucyjny (tzn. chciałby...).

ocenił(a) film na 6
Rey_Aviador

Miałeś może najlepsze intencje ale nie zgodzę się, iż kompletnie kłamliwy i nieodpowiadający fabule opis jest lepszy niż żaden. Pzdr!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones