PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707970}
7,7 178 679
ocen
7,7 10 1 178679
6,9 42
oceny krytyków
Thor: Ragnarok
powrót do forum filmu Thor: Ragnarok

Wielkie nadzieje i jeszcze większe rozczarowanie. Trochę jak oglądać 2 godziny stand upu komika, który cały czas ZA BARDZO się stara. Tak naprawdę nowy Ragnarok to nie film, a sklejka rozmaitych gagów i żartów. Owszem jest śmiesznie, ale to byłoby na tyle, bo nie ma ani klimatu, ani tak naprawdę jakiekolwiek fabuły. Po prostu widać, że chodzi tylko o to, żeby widza rozśmieszyć - nieustannie, aż do znudzenia. Nawet Iron Man nie miał takiego przesytu "niewymuszonego" humoru. Żadna scena nie obejdzie się bez dowcipu, a sam Thor przez 40% czasu robi z siebie idiotę, przez 30% totalną łamagę, a przez 30% właściwie sam nie wie kim jest. OK bywa uroczy, bywa śmieszny, ale wszystko jest takie na siłę.

Podsumowując - czy dobrze się bawiłam? Miejscami. Nowy Thor jest raczej idealny dla grupy wiekowej 12-16, starsza widownia, trochę się pośmieje i szybko o nim zapomni. Daleko tej produkcji do Avengers, daleko do poprzednich części i... właściwie daleko do czegokolwiek co wyprodukował Marvel ostatnio. Szkoda.

ocenił(a) film na 6
LeBomB

"w końcu rozrywkowe kino S-F do czegoś zobowiązuje i raczej nie ma co doszukiwać się nie wiadomo czego, jakiejś głębi czy fabuły"
O my głupi ! Doszukujemy się fabuły w filmach rozrywkowych... Przecież nie o to chodzi w filmie, żeby miał trzymającą się kupy fabułę, pff.

ocenił(a) film na 8
Skowi13

Nie chodzi o brak fabuły ale o to, że nie musi być ona jakoś specjalnie rozbudowana i taka w tym filmie jest.

ocenił(a) film na 8
Willow_2

Ja się nawet dobrze bawiłam, chociaż fakt, że czasem humor był na siłę, zwłaszcza w przypadku tego kolesia-kamienia.
Liczyłam też na więcej mitologii nordyckiej. Podobno Hela była córką Lokiego. Ten wilk który był w filmie miałby być tak ogromny, że jak otwarłby pysk to dotykał nieba i ziemi. Żadnego gigantycznego węża też nie było xd
ale i tak bawiłam się dobrze :)

szepcik

"Liczyłam też na więcej mitologii nordyckiej." Sęk w tym, że to nie jest film o mitologii nordyckiej i nie próbuje nawet udawać, że nim jest :) Dlatego Hulk naparza Fernira po pysku, Skruge naparza z maszynówek, a Asowie uciekają kosmicznym statkiem. To film o komiksach, które zaczerpnęły kilka wątków z mitologii. Tyle. Przecież różnic jest od groma i to już w samych relacjach między postaciami - Loki to syn Odyna, nie brat krwi, Laufey jest ojcem Lokiego, nie matką, Frigg jest matką Thora. A więc Hela nie jest córką Lokiego, a jego przybraną siostrą.

ocenił(a) film na 8
Bianka_Lg

Poza tym, komiksową siostrą Thora i Lokiego jest Angela.
Komiksowy Thor, Loki, Odyn i Asgard, poza nazwami i atrybutami nie mają wiele wspólnego z mitologią Nordycką.

ocenił(a) film na 8
szepcik

Był wąż ;) Thor wspomina jak Loki zamienił się w węża by go przestraszyć ale mu się to nie udało, bo Thor lubi węże :)

Willow_2

Dla mnie 8/10. Swietne kino rozrywkowe. GotG dostali swietnego konkurenta w swoim swiecie. Aktorsko miodzio. Swietna muza efekty i walka. Mamy wszystko czego trzeba. Kazdy fan komiksow znajdzie cos dla siebie. Fani MCU beda w 7niebie. Bawilem sie przednie wraz z znajomymi. Teraz pojdziemy na JL tez bedziemy sie swietnie bawic a trollom srodkowy palec.

ocenił(a) film na 5
JusticeMan

Tylko, ze muzyka nie byla tworzona pod te czesc. Jest naprawde slaba.. I te zarty, począwszy od sceny na poczatku, kiedy to wisi na łancuchu:

- Hehe poczekaj chwilę, hehe, az sie odwroce, hehe

Serio, kogos to smieszylo? To ja moze pokiwam palcem, to tez was rozsmiesze.

ocenił(a) film na 7
pinker_2

Mnie też nie ruszyło niestety.

Willow_2

Film nawet niezły, jednak zbytnio nie podoba mi się wizja postaci Thora żartownisia. Zbyt lukrowate kolory, trochę kiczowato to wyglądało. Ogólnie niech ktoś uwzględni w gatunku komedię. Jedyne co najbardziej mi się spodobało w tym arcydziele (jak niektórzy piszą i oceniają) to pulsujące syntezatory z lat 80, taki chwyt, który miał zadowolić rzeszę fanów takiej muzyki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Willow_2

Dla mnie bardzo dobre kino rozrywkowe, to najlepszy film o Thorze, zwłaszcza po bardzo słabym Mrocznym Świecie, a najbardziej mnie cieszyło że nie było tutaj Portman; Narzekają ludzie na to że było dużo żartów ok, ale jaki ostatni film od Marvela nie był w ten sposób nakręcony ? jeśli się nie mylę to chyba Zimowy Żołnierz (ale jeśli się mylę to mnie poprawcie), Marvel od jakiegoś czasu robi tak filmy i trzeba się z tym pogodzić.
Co do gry aktorskiej, Cate Blanchett bardzo mi się podobała i wg mnie dostała za mało czasu, Hopkins wiadomo na swoim poziomie, Jeff Goldblum również fajna rola dla niego, słabo natomiast Tom Hiddleston w poprzednich dwóch częściach zagrał lepiej, w ogóle postać Lokiego była słabo napisana w Ragnarok.
Nie podobało mi się co zrobili z postacią Hulka, to że Banner nie wiedział co robi jako Hulk (bo może się mylę ale w Avengersach Bruce był chyba świadom tego co robi pod postacią Hulka tylko nie mógł go kontrolować mam racje ?)
W ogóle nie przemawia do mnie postać Walkirii jako zapijaczonej ex bohaterki, która nagle postanawia zmienić swoje życie i uratować Asgard; czy Skurge do którego najlepiej pasuje zdanie: nie chce ale muszę.
Fajna ścieżka muzyczna w tym filmie, która dobrze komponowała się ze scenami akcji, walka Thora z Hulkiem to najlepszy moment w filmie po nim czekałem na walkę z Helą i tutaj niestety zawód podobnie jak walka Hulka z Wilkiem.
Ja i znajomi bawiliśmy się świetnie na tym filmie, nie dłużył się i stąd nota 8 ode mnie (może trochę zawyżona, ale nie ma 7,5)
Scena na której całe kino wybuchło śmiechem - gdy Bruce wyskakuje z samolotu przed walką w Wilkiem :-)

von_schlecht

"Nie podobało mi się co zrobili z postacią Hulka, to że Banner nie wiedział co robi jako Hulk (bo może się mylę ale w Avengersach Bruce był chyba świadom tego co robi pod postacią Hulka tylko nie mógł go kontrolować mam racje ?)"
Tylko zwróć uwagę na to, że wtedy był pod postacią Hulka przez ile... kilkadziesiąt minut? Kilka godzin? Tym razem został wysłany w tej postaci na inną planetę i być może przez związany z tym stres na początku nie mógł się przemienić, może kolejny raz Hulk uratował im przez to życie, nieważne - chodzi o to, że tym razem był pod postacią Hulka przez ponad dwa lata. A więc o wiele, o wiele dłużej niż kiedykolwiek wcześniej.

von_schlecht

Jeśli chodzi o Hulka to Banner nigdy (w MCU) nie pamiętał co robił pod postacią Zielonego.

ocenił(a) film na 8
kkwdk

Wiesz znalazłem coś takiego: "Po przeistoczeniu się w Hulka, świadomość Bannera ma na niego wpływ, ale bardzo ograniczony." z czego by wynikało że powinien wiedzieć co robił pod postacią Zielonego. Kojarzy mi się taka scena z Avengers w której Banner mówi, że próbował się zastrzelić, ale ten drugi wypluł kule, więc chyba wie co robi jako Hulk, wydaje mi się też że w filmach z Baną i Nortonem Bruce wiedział co robił jako Hulk, ale nie będę się sprzeczał bo filmy oglądałem dość dawno (nie pamiętam nawet końcówki Czasu Ultrona i nie wiem po co Hulk uciekł z tej Sekovi), a komiksów nie znam w ogóle także moje argumenty nie są zbyt mocne, po prostu coś dzwoni ale nie wiem gdzie ;-)

von_schlecht

Fakt faktem od Avengers Hulk był dojść ujarzniony, doszedł też ten motyw z kołysanką. Jednak o ile dobrze wiem, to Banner pamięta skrawki tego co się dzieje gdy jest Hulkiem. Hulk wspominał o tym, dlaczego uciekł z Sokovii "Bo ludzie nie kochają Hulka| (lub się boją? Cholera, nie pamiętam :D) A to ta scena o której wspominasz: https://www.youtube.com/watch?v=1iRxzMFMgWY

ocenił(a) film na 8
kkwdk

obejrzałem dwie części Avnegesrów i faktycznie Banner pamiętał tylko fragmenty gdy stawał się Hulkiem, także zwracam honor twórcom filmu; a co do jego ucieczki z Sokovii to wydaje mi się że była to decyzja Bruca, bo bał się że zrobi krzywdę Nataszy i w jakiś sposób wpłynął na Hulka i odlecieli.
A tak na marginesie, wracając do Thora 3 (uwaga spoiler ), jak myślicie Loki zabrał Tesarkt i to on wezwał Thanosa ? Czy to nie Thanos pojawił się tym statkiem w scenie po napisach ?

von_schlecht

Nope, zdecydowanie to nie była świadoma decyzja Hulka o opuszczeniu Ziemi. Nie Bannera. Powód? Banner kompletnie nic nie pamiętał gdy przez te dwa lata był Hulkiem, po prostu Zielony przejął "stery"
Tak, to niemal pewne że Loki zabrał Tesseract. W zwiastunie Infinity War który krąży po sieci jest scena w której Loki daje go Thanosowi. Tak, to napewno Thanos :)

Willow_2

Dla mnie to filmowy zawód roku 2017 :( Tak jak napisałaś masa gagów (w większości wciśniętych na siłę i dla mnie nieśmiesznych) i zero sensownej fabuły. Po filmie zadałam sobie pytanie: jaki był cel tej produkcji? I nie znalazłam na to pytanie odpowiedzi. Sceny z dr Stephenem Strangem zupełnie niepotrzebne, sceny z Odynem słabe (uwaga spoiler: moment jego śmierci ukazany w sposób fatalny, jego śmierć nie poruszyła mnie ani trochę). Do tego Korg, który miał być chyba jak Drax w SG, ale twórcom to zupełnie nie wyszło (jego żarty były wymuszone). Postać Lokiego zepsuta - w poprzednich częściach była fajne zarysowana, była wyrazista i mała jakiś konkretny cel. W tej części w zasadzie przez większość filmu mogłoby tego bohatera nie być. Postać Thora też na minus - zrobili z niego idiotę i łamagę. Co do nowych bohaterek: Walkiria nie była najgorsza, ale jakoś nie wzbudziła we mnie większych emocji, za to Hela to jedyny plus filmu - Cate Blanchett rewelacja! Super zagrała, dobrze wyglądała, i jako jedyna z całej obsady do mnie przemówiła. Ogólne dla mnie "Thor: Ragnarok" to najgorszy, najsłabszy film z całego uniwersum :(

silence_is_the_enemy

"Ogólne dla mnie "Thor: Ragnarok" to najgorszy, najsłabszy film z całego uniwersum :(" - Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale naprawdę jest to gorszy film o AoU i GotG v.2 pod względem fabularnym? AoU było strasznie poszatkowane, a humor i logika w wielu miejscach leżały, a GotG v.2 przez pierwszą część filmu w ogóle tej fabuły nie miały, a humor sprowadzał się do żarów o wymiotach i penisach. Tutaj od początku do końca był chociaż jakiś cel. Choć za najlepszy film MCU i tak uważam CA:WS, który pokazał, że jak chcą dać więcej fabuły w miejsce gagów, to potrafią.

ocenił(a) film na 5
silence_is_the_enemy

"Do tego Korg, który miał być chyba jak Drax w SG, ale twórcom to zupełnie nie wyszło (jego żarty były wymuszone)." Dokładnie!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
silence_is_the_enemy

"Tak jak napisałaś masa gagów (w większości wciśniętych na siłę i dla mnie nieśmiesznych) i zero sensownej fabuły."

Idealne podsumowanie drugich Strażników, swoją drogą...

ocenił(a) film na 8
silence_is_the_enemy

Hahahaha... Śmieszne rzeczy gadasz

ocenił(a) film na 7
Willow_2

trudno się nie zgodzić, jak DC przesadziło z mrokiem to Marvel przesadza z gagami
i tak w kółko, jak nie urok to sraczka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Willow_2

Zgadzam się. Humor na siłę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
czlowiekfrank

czekaj, bo jeszcze nie zajarzyłam, to jakie są Twoje odczucia w związku z filmem? I czy może przypadkiem nie napisałeś własnej recenzji, bo nie mogę znaleźć.

Willow_2

A już myślałem, że tylko mi ten film nie przypadł do gustu. Owszem, mniej więcej wiedziałem na co idę, ale nie spodziewałem się, że zmienili gatunek na komedię. Początkowo nagromadzenie żartów bawiło, ale szybko zaczęło męczyć. Tytułowy ragnarok został sprowadzony do roli gagu, zresztą jak wszystko inne. Ogląda się to jak fanowski filmik na youtube. Było śmiesznie, aż za bardzo.

ocenił(a) film na 6
StaryXD

Trójki jeszcze nie oglądałem ale wszystkie 2 części Thora są lepsze niż Kapitan Ameryka

ocenił(a) film na 8
bigdady33

Kapitan Ameryka the First Avenger czy masz na myśli też Winter Soldier oraz Civil War? ;)

ocenił(a) film na 5
Ryloth

kazda czesc kapitana ameryki to byla szmira

ocenił(a) film na 8
leszek_kw

Masz prawo do swojej opinii, ale takie filmy ewidentnie ci nie leżą, więc po co je oglądasz? :D

ocenił(a) film na 5
Ryloth

a skad wiesz jake filmy mni leżą?? to że słabo je oceniłem nie znaczy, że nie podoba mi sie takie kino... nie podobała mi sie taka koncepcja tego fiolmu.
Prakrycznie za każdym razem czekałem z niecierpliwością na prenierę kinową. Jak już poszedłem do kina okazywało się ze niestety przeliczyłem się w oczekiwaniach. Tak to już bywa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
czlowiekfrank

czlowiekfrank Przestań tym spamować - Ludzie mają w 4 literach twoje recki .

ocenił(a) film na 8
leszek_kw

Nie lubisz Thorów, nie lubisz Winter Soldier i Civil War, które są jednymi z najlepszych filmów w tym gatunku, teraz krytykujesz też Ragnarok -> myślę, że można wysnuć nieśmiały wniosek, iż takie kino ci nie leży. Nie krytykuję, po prostu wyciągam wnioski.

ocenił(a) film na 8
Ryloth

No dokładnie

ocenił(a) film na 9
Willow_2

Przecież było dużo wątków

Willow_2

Hej.moze sie to wydac smieszne ale Jestem nowy na filmwwb i nie moge odtworzyc zadnego filmu tylko zwiastuny.mozesz mi wytlumaczyc jak to ogarnac?

Willow_2

Hej.Jestem swierzy na filmweb i nie moge odtworzyc zadnego filmu tylko zwiastuny.mozwesz mi wytłumaczyć jak obejrzec film?

ocenił(a) film na 8
Piotrus82_filmweb

Już Ci mówię, idziesz do kina, kupujesz bilet, wchodzisz na sale i wtedy możesz obejrzeć film

ocenił(a) film na 6
Willow_2

Z czego chcesz się śmiać w tym filmie? Przecież żarty w tym filmie są tak płytkie a film jest denny i nie wynosisz nic z niego.

ocenił(a) film na 8
Mercer_Frey123

a co chciałeś "wynieść" z takiego filmu ? to film na relaks, zabicie czasu, aby oderwać się od rzeczywistości

ocenił(a) film na 7
Mercer_Frey123

Moje wrażenia podobne, nie rozumiem zbyt wysokiej oceny tego filmu. Moja recka:
https://www.youtube.com/watch?v=5XqneW-_30A

ocenił(a) film na 8
Mercer_Frey123

Hahaha, kolejny debil

ocenił(a) film na 5
Willow_2

Tak wygląda całe dzisiejsze kino. To już nawet nie rozrywka a zwykły KICZ

Willow_2

Łee tam jest ok ciekawe co będzie teraz z mieszkańcami Asgardu

ocenił(a) film na 4
Willow_2

przyzwyczajaj się to samo będzie dotyczyć filmów w innych kategoriach i akcji typu walka i nagle w tle piosenka ze slow motion wyrwana zupełnie z kontestu deszczowa piosenka czy jakieś disco z lat 80 aby było śmieszniej i mniej poważniej bo humor najlepiej się sprzedaje na tym dziś zarabiają kina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones