film

Tigertail

2020
1h 31m
6,4 572
oceny
6,4 10 1 572
Mężczyzna wspomina dawno utraconą miłość i swoją podróż z Tajwanu do Ameryki. Jednocześnie próbuje naprawić relację z córką. Zobacz pełny opis
Tigertail zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Tigertail
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2020-03-27T09:14:03 https://fwcdn.pl/webv/33/51/53351/53351.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/153/850653/tigertail___film_alana_yanga___oficjalny_zwiastun___netflix.vp9.1080p.webm

Ten przejmujący, wielopokoleniowy dramat opowiada historię Pin-Juia (Hong-Chi Lee), niezależnego, choć ubogiego młodego tajwańskiego pracownika fabryki, który podejmuje trudną decyzję o opuszczeniu ojczyzny i kobiety, którą kocha, aby szukać szczęścia w Ameryce. Lata monotonnej pracy i zaaranżowane małżeństwo bez uczuć sprawiają, żeTen przejmujący, wielopokoleniowy dramat opowiada historię Pin-Juia (Hong-Chi Lee), niezależnego, choć ubogiego młodego tajwańskiego pracownika fabryki, który podejmuje trudną decyzję o opuszczeniu ojczyzny i kobiety, którą kocha, aby szukać szczęścia w Ameryce. Lata monotonnej pracy i zaaranżowane małżeństwo bez uczuć sprawiają, że dojrzały wiekiem Pin-Jui (Tzi Ma) staje się zaledwie cieniem młodego siebie. Nie potrafi znaleźć nici porozumienia ze swoją córką Angelą (Christine Ko) i obawia się, że resztę życia spędzi w samotności. Aby móc w końcu zbudować życie, o jakim marzył, musi naprawić błędy z przeszłości. Akcja "Tigertail" rozgrywa się na różnych kontynentach i przez wiele dekad, od Tajwanu lat 50. po dzisiejszy Nowy Jork.

dystrybucja
Netflix
studio
Netflix
tytuł oryg.
Tigertail
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny

ocenił(a) film na 10

Film gdzieś głęboko porusza, a emocje i uczucia bohaterów na ekranie są autentyczne. Kadry są nacechowane symbolika a muzyka na żywo dodaje wrazliwosci w przekazie.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

skupić się na jednym etapie życia bohatera, np. młodość (poszerzenie wątków) i zakończyć film na wyjeździe do Ameryki. Rozłożenie na 3 etapy rozcieńczyło ciężar historii bohaterów. Ponadto amerykańsko-chiński, to nie to samo co chiński, nie zawsze to kliknie. Ogłaszam 1-0 dla Lulu Wang i "The Farewell".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones