PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31470}

Tron we krwi

Kumonosu jô
7,9 21 363
oceny
7,9 10 1 21363
8,6 20
ocen krytyków
Tron we krwi
powrót do forum filmu Tron we krwi

Dzis miałem bardzo przyjemną okazję zdawać polski ustny :). Moja prezentacja to "wybierz adaptację filmową lub teatralną utworu literackiego i dokonaj analizy porównawczej". Zatem jeden film-jedna książka czyli rewelacja xD i oczywiscie 20/20 :P. Jak ktoś bedzie chęny na takową prezentację to proszę się odezwać "Tron we krwi" rulez !! xD

ocenił(a) film na 8
pachura24

Też miałem okazje zdawać polski w tym roku a mój temat dotyczył Szekspira i adaptacji filmowych jego dzieł.
Ogólnie o Tronie we Krwi można bardzo wiele powiedzieć i także polecam. :)
A z polaka dostałem 18/20 :P

ocenił(a) film na 10
wismerin

I właśnie dlatego język polski jest wspaniały i ma przewagę nad matematyką. Pozdrawiam, nauczyciel literatury.

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

Wylicz całkę przy pomocy języka polskiego to Ci przyznam rację.

ocenił(a) film na 10
Mikz

Nie jestem żadnym nauczycielem, jaja sobie robiłem

Mikz

A za pomocą wzorów napisz powieść na 400 stron.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Może nie za pomocą wzorów, ale matematyką o miłości.
"Zwariowałeś chyba. Matematyką o miłości? Nie, ty masz źle w głowie - zaczął Trurl. Lecz zamilkł wraz z Klapaucjuszem, ponieważ Elektrybałt jął deklamować:





Nieśmiały cybernetyk potężne ekstrema

Poznawał, kiedy grupy unimodularne

Cyberiady całkował w popołudnie parne,



Nie wiedząc, czy jest miłość, czy jeszcze jej nie ma.



Precz mi, precz, Laplasjany z wieczora do ranka,



I wersory wektorów z ranka do wieczora!

Bliżej, przeciwobrazy! Bliżej, bo już pora

Zredukować kochankę do objęć kochanka!





On drżenia wpółmetryczne, które jęk jednoczy,

Zmieni w grupy obrotów i sprzężenia zwrotne,

A takie kaskadowe, a takie zawrotne,



Że zwarciem zagrażają, idąc z oczu w oczy!





Ty, klaso transfinalna! Ty, silna wielkości!

Nieprzywiedlne continuum! Praukładzie biały!

Christoffela ze Stoksem oddam na wiek cały

Za pierwszą i ostatnią pochodną miłości.





Twych skalarnych przestrzeni wielolistne głębie

Ukaż uwikłanemu w Teoremat Ciała,

Cyberiado cyprysów, bimodalnie cała

W gradientach, rozmnożonych na loty gołębie!





O, nie dożył rozkoszy, kto tak bez siwizny

Ani w przestrzeni Weyla, ani Brouwera



Studium topologiczne uściskiem otwiera,

Badając Moebiusowi nie znane krzywizny!





O, wielopowłokowa uczuć komitanto,

Wiele trzeba cię cenić, ten się dowie tylko,

Kto takich parametrów przeczuwając fantom,

Ginie w nanosekundach, płonąc każdą chwilką!





Jak punkt, wchodzący w układ holonomiczności,

Pozbawiany współrzędnych zera asymptotą,

Tak w ostatniej projekcji, ostatnią pieszczotą

Żegnany - cybernetyk umiera z miłości."

Lem

pachura24

jeśli jeszcze mogłabym Cie prosić o tą prezentację... byłąbym baaaardzo wdzięczna.

ocenił(a) film na 8
pachura24

Spadliście mi z nieba! Z jakich opracowań korzystałes do Tronu we krwi?
A czy ktoś moze wpadł przy okazji interpretacji Szekspira na Trzy wiedźmy Terrego Prattchetta?

ocenił(a) film na 8
dernhelm

"Film japoński a kultura europejska. Obcość przezwyciężona?"

Super książka z której głównie czerpałem informacje jeśli chodzi o "Tron we Krwi". Jest tam cały ogromny dział poświęcony temu filmowi.
Korzystałem jeszcze z kilku innych książek, które znalazłem w Bibliotece Śląskiej w Katowicach ale nie podam Ci ich nazwy bo po prostu nie pamiętam. :P

ocenił(a) film na 8
wismerin

Dzieki, na pewno mi to pomoże, wprawdzie Radom jest zadupiem i nic tu nie ma, ale blisko do Warszawy, takze juz ją znalazlam:)
Z jakich adaptacji jeszcze korzystałes?

ocenił(a) film na 8
dernhelm

Wiesz zabawne, rok temu sam pytałem się na tym forum o jakieś fajne adaptacje :P zresztą sama możesz zobaczyć to kilka tematów niżej.
Ogólnie przymierzałem się do "Ranu" też Kurosawy ale w końcu swoją prezentacje oparłem tylko na Tronie chociaż mój temat mówił o kilku utworach.
Po prostu o tym filmie i samym Makbecie można gadać bez końca. :PPP
Tyle, że na samym początku prezentacji musiałem powiedzieć, że "znalazłem tyle ciekawych i obszernych informacji na temat Tronu, że skupiłem się tylko na tym jednym filmie"

Taka moja rada, przy opisywaniu poświęć trochę czasu na Teatr Nō do, którego Kurosawa dość mocno nawiązuje w tym filmie. Jest to dość nieznany temat w Polsce i bardzo możliwe, że polonistka, która Cię sprawdza nie będzie za bardzo orientować się w temacie a wtedy będziesz miała prościej. :)


ocenił(a) film na 10
pachura24

Ja bym chętnie zobaczyła Ramowy Plan wypowiedzi w tym temacie..możliwe jest abyś mi uchylił rąbka tajemnicy..Pozdrawiam mój email: kkopanska@wp.pl

pachura24

Byłabym wdzięczna, jeśli ktoś zechciałby mi wysłać prezentację oraz konspekt. Nie użyję jej jako swojej, chciałabym jedynie zobaczyć spojrzenie innych ludzi na ten temat, aby móc udoskonalić swoją prezentację.
Bardzo proszę o przesłanie mi jej na e-mail paulinka _ 120 małpa vp. pl ( nie wiem dlaczego nie mogę napisać e-mailu, dlatego wszystko w nim jest bez spacji a znak _ należy do e-mailu)
Pozdrawiam,
akaiisora

ocenił(a) film na 9
pachura24

Chcę! Miałam to samo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones