PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468223}

Tybet: Trylogia Buddyjska

Tibet: A Buddhist Trilogy
6,3 123
oceny
6,3 10 1 123
Tybet: Trylogia Buddyjska
powrót do forum filmu Tybet: Trylogia Buddyjska

Są lepsze...

ocenił(a) film na 4

...filmy o buddyźmie dla zachodniego widza, choćby "Samsara" czy "7 lat w Tybecie". Z pewnością "Trylogia" to film unikalny, ale ciekawy chyba tylko dla tych, którzy mają hopla na punkcie tybetańskich rytuałów. Buddyzm zachodni jest prostszy i bardziej logiczny, niż przedstawiono go tutaj.

ocenił(a) film na 6
janekw

"7 lat w Tybecie", to film uroczy, ale równocześnie jest papką dla mas. Czyli tutaj jednak dochodzę do tej samej tezy - jest dobry dla zachodniego widza - mimo, że napoczątku miałam niejasną chęć skrytykowania tej wypowiedzi:P "Tybet: trylogia buddyjska" to na pewno niełatwy film. Sporo osób wyszło z kina w czasie projekcji; zwłaszcza druga część wydawała się monotonna, w odróżnieniu od pierwszej i trzeciej, które oglądałam z zainteresowaniem. Po tym filmie spodziewałam się czegoś innego - więcej odniesień politycznych i więcej krajobrazów. Niestety, całość nie jest łatwa dla laika, który niewiele ma doczynienia z religiami świata. Generalnie, "Tybet...", co warto dodać, to film wielokrotnie łatwiejszy w odbiorze niż "Wielka cisza".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones