film

U311 Cherkasy

U311 Czerkasy
2019
1h 42m
6,0 456
ocen
6,0 10 1 456
6,0 3
oceny krytyków
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą. więcej mniej
U311 Czerkasy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Jest rok 2014. Miszko i Lew są kolegami z jednej wsi, którzy służą na trałowcu „Czerkasy” należącym do marynarki wojennej Ukrainy. Stacjonują w porcie krymskiego jeziora Donuzław połączonego z Morzem Czarnym. Kiedy rozpoczyna się inwazja Krymu przez „zielone ludziki”, a prezydent Janukowycz ucieka z kraju, „Czerkasy” wraz z innymiJest rok 2014. Miszko i Lew są kolegami z jednej wsi, którzy służą na trałowcu „Czerkasy” należącym do marynarki wojennej Ukrainy. Stacjonują w porcie krymskiego jeziora Donuzław połączonego z Morzem Czarnym. Kiedy rozpoczyna się inwazja Krymu przez „zielone ludziki”, a prezydent Janukowycz ucieka z kraju, „Czerkasy” wraz z innymi statkami floty ukraińskiej zostaje zablokowany na jeziorze. Kolejne ukraińskie statki poddają się Rosjanom, jedynie załoga trałowca „Czerkasy” stawia opór. Tymczasem Rosjanie przygotowują się do szturmu trałowca. Marynarze muszą podjąć decyzję czy bronić się za wszelką cenę i do końca. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą.

studio
Ukrainian State Film Agency
tytuł oryg.
U311 Czerkasy
inne tytuły
U311 Cherkasy Miedzynarodowe
Cherkasy Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Oczakowie i obwodzie czernihowskim (Ukraina).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piosenki

ocenił(a) film na 7

Czy ktoś może wie, co to za piosenki, ta z tekstem "Żołnierze światła i dobra straż, walczą w imię lata, biją się po brzask, Jah Rastafari, walczą aż do rana" i ta "Moją matką czarna góra hej, hej, hej. Czekaj przyjacielu, czekaj, hej".

Ani o walkach okrętów (dla nie "statków").
To jest kino o stanie ducha ukraińskiego. I jako taki ten film jest bardzo dobry - z całym rozchwierutaniem, niezdecydowaniem, niepewnością, brakiem perspektyw i determinacji jego bohaterów.

Dobre kino

ocenił(a) film na 7

Z technicznej strony czy gry aktorskiej oceniam film jako dobry bo oglądało się ciekawie.
Jedyne co można było bardziej zaakcentować to tło w jakich czasach odbywała się ta cała akcja bo kto nie interesuje się współczesną historią Ukrainy może się nie odnaleźć w realiach.
Co jeszcze uderza to fakt ,że w sumie zbytnio...

więcej

Myślę, że przede wszystkim jest to film od Ukraińców dla Ukraińców. Bo podobnie jak sporą część polskich filmów ciężko przełożyć na zagraniczny odbiór.

Od strony fabularnej dla widza spoza Ukrainy może być dosyć trudno. Ot, historia prostych chłopaków ze wsi, którzy niekoniecznie podyktowani patriotycznym zrywem...

Czy ktoś może zna tytuł i wykonawczynię ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones