PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11312}

Uciekinier

The Running Man
6,7 27 766
ocen
6,7 10 1 27766
6,1 12
ocen krytyków
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

Moim zdaniem z perspektywy lat widać, że film wyprzedził rzeczywistość! A do tego wciąż się go świetnie ogląda!

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

Ja tak uważam!

ocenił(a) film na 8
Shyne

Ja tak samo!

ocenił(a) film na 8
Shyne

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

Był to pierwszy film, dzięki któremu, jeszcze jako dziecko, zrozumiałem, że telewizja kłamie. Bardzo ważna lekcja w życiu każdego człowieka. Zdaje się, że niektórzy współcześni młodzi ludzie, wychowani na zakłamanej telewizji, nie wiedzą właśnie tego, że telewizja kłamie. :P

ocenił(a) film na 8
Shyne

Dokładnie! Ten film to jakbym teraz telewizję widział - przekłamać i zmanipulować można niestety prawie wszystko

ocenił(a) film na 10
Shyne

Telewizja kłamie, a radio mówi prawdę?

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Radio nie jest wcale lepsze. Ale chyba jeszcze nikt nie zrobił filmu o tym, że radio kłamie, bo byłoby to mało efektowne. Łatwiej pokazać kłamstwa telewizji. :)

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

W pełni popieram!

ocenił(a) film na 8
swoj_ze_swaja

Popieram Twoje poparcie!

ocenił(a) film na 8
Shyne

:) Pozdrawiam!

nono_doktor

ja! Wciąż aktualny film

ocenił(a) film na 8
Wretoness

Dokładnie!

nono_doktor

film jest genialny ( w latach 80-tych ) powstało wiele wspaniałych filmów po prostu KINO :)

ocenił(a) film na 8
tr9453

Nic dodać nic ująć, też tak uważam

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

Film ma to coś w sobie że jak leci to zawsze oglądam, na pewno wyprzedził swoje czasy, jak i był świetnie zrealizowany.

ocenił(a) film na 8
klaryns

Mam dokładnie tak samo, niby wiem jak się skończy, ale zawsze oglądam

nono_doktor

Kiedy przeczytałam książkę zdecydowałam się na film i wtedy... Doznałam szoku. Z tak niesamowitej powieści mojego ulubionego autora zrobili jakieś gó*no ! Gdyby film był pod innym tytułem, może i bym go polubiła, ale zachciało mi się płakać po 20 min filmu ;(

ocenił(a) film na 8
Dajanafw

Wiesz, książki naprawdę niełatwo się ekranizuje, rzadko udają się naprawdę udane ekranizacje. Ja nie czytałem książki, ale film mi się dobrze oglądało, samo pokazanie jak można opinią publiczną manipulować

ocenił(a) film na 9
nono_doktor

Właśnie mam zamiar obejrzeć kolejny raz ten film i popieram Twoje zdanie!
Do tego Harold Faltermeyer napisał fajną muzykę!

ocenił(a) film na 8
Gianni_

O tak, muza super!!! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
nono_doktor

Z perspektywy lat to widać ubogie efekty specjalne(facet choinka:)) Remake w nowej technologi by się przydało, o wiele bardziej jak Total Recall

ocenił(a) film na 8
pokemon227

No ale wiesz, równie dobrze możemy powiedzieć z dzisiejszej perspektywy dlaczego pod Grunwaldem nasi nie używali RKM`ów... czasu się nie oszuka i nie można tego porównywać. Boję się, że remake nie dorównałby oryginałowi, teraz te filmy już nie maja takiego klimatu

ocenił(a) film na 7
pokemon227

Dajcie już spokój z tymi remake. Tego typu komentarze widnieją pod 80 % filmów akcji i s.f. z lat 80. No i po co ten remake w "nowej technologii"? Żeby jakiś piz*owaty laluś mógł zagrać Bena Richardsa? Idąc Twoim tokiem myślenia większość starych filmów z efektami specjalnymi trzeba by było odnowić. Tylko jaki w tym sens. Szlag mnie trafia jak czytam takie komentarze, bo wychodzi na to, że liczą się tylko efekty, a reszta już nie.

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

Zgadzam się, ale to co mnie urzeka w tym filmie to aż wylewający się klimat lat 80-tych. Niby przyszłość, niby taka dystopia, ale te stroje, muzyka no i ARNOLD. Ten film porusza sporo ważnych tematów a jednocześnie wciąż potrafi być niemiłosiernie kiczowaty(ale w tym dobrym znaczeniu) i "cheesy" jak cholera. Potrafi dać do myślenia, ale jednocześnie zapewnia kupę rozrywki, czy to przez akcje czy to przez właśnie tą kiczowatość(włącznie z kultowymi one-linerami Arnolda).
Jest przede wszystkim bezpretensjonalny. I tego mi brakuje w dzisiejszych filmach, tego luzu. Teraz nawet durna rozrywka musi być "epicka" a epickie filmy muszą być epickie do kwadratu. Teraz widzę, że trochę się rozpisałem nie na temat, ale po prostu uwielbiam ten film i to co sobą reprezentuje

ocenił(a) film na 8
kozas15

Sama racja! Mam dokładnie tak samo! Ten klimat jest niepowtarzalny i obawiam się, że żaden remake nie oddałby już tego klimatu

nono_doktor

skoro film wyprzedził rzeczywistość to co powiedzieć o książce która powstała kilka lat wcześniej? Już tam pojawił się motyw zamachu na wieżowiec z wykorzystaniem samolotu...

ocenił(a) film na 8
Darq85

Wiadomo

nono_doktor

To akurat dosyć jasne, wyraźnie widać, że twórcy piją do ówczesnej ameryki. Japioszoni, ludzie żyjący w slumsach, ogłupiająca telewizja odciągająca uwagę ludzi od problemów, jest pokazana nawet moda na japońszczyznę. To akurat typowy film końcówki lat 80 gdzie odchodziło się od zwykłej frajdy w filmach na rzecz krytyki politycznej i spolecznej vide oni żyją czy czarownice z eastwick.

ocenił(a) film na 8
Wostock

Ale to się robi właśnie teraz jeszcze bardziej aktualne

nono_doktor

Rollerball z 1975 r. opowiada o tym samym. Jeszcze wcześniejsza o 10 lat włoska "Dziesiąta ofiara" też.

ocenił(a) film na 7
grzegorz_cholewa

Ten film z Arnoldem pierwszy raz widziałem 23.11.1991 o 23:30 na TVP1 :)
Dziesiątą ofiarę widziałem w 1993 roku na Polsacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones