Film

Ulysse & Mona

2018 1 godz. 22 min.
5,5 82
oceny
5,5 10 82
33
chce zobaczyć
{"id":"821308","linkUrl":"/film/Ulysses+i+Mona-2018-821308","alt":"Ulysses i Mona","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/08/821308/7873004.2.jpg"}
Zaszytego w głuszy artystę niespodziewanie odwiedza pełna życia młoda adeptka sztuki. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ponad pięćdziesięcioletni Ulysses (Eric Cantona) był niegdyś znanym francuskim artystą. Kilka lat temu uciekł jednak od rodziny i postanowił zakończyć swoją karierę. Teraz mieszka ze swoim psem Josephem w starej rezydencji pośrodku lasu. Dni spędza w samotności, grając w tenisa z maszyną lub słuchając ścieżek dźwiękowych filmów grozy.Ponad pięćdziesięcioletni Ulysses (Eric Cantona) był niegdyś znanym francuskim artystą. Kilka lat temu uciekł jednak od rodziny i postanowił zakończyć swoją karierę. Teraz mieszka ze swoim psem Josephem w starej rezydencji pośrodku lasu. Dni spędza w samotności, grając w tenisa z maszyną lub słuchając ścieżek dźwiękowych filmów grozy. Ulisses jest znudzony na śmierć, ale jest zbyt dumny, aby się do tego przyznać. Mona (Manal Issa) natomiast ma dwadzieścia lat i jest studentką sztuki. Jej życie jako artystki nie mogło być bardziej beztroskie. Dni spędza między warsztatami rysowania a lekcjami teorii. Pewnego dnia dziewczyna niespodziewanie decyduje się odwiedzić Ulissesa. Po pierwszej próbie i pewnym niepowodzeniu, para wyrusza w podróż, która na zawsze zmienia ich życie.

studio
Centre National de la Cinématographie (CNC) / Envie de Tempête Productions / Hold Up Films (koprodukcja) / Więcej...
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Ulysse & Mona
inne tytuły
Ulysses i Mona Polska
Więcej...
  • Eric Cantona zagrał mistrzowsko, tak jak kiedyś na boiskach tak teraz przed kamerą. Brawo, mistrzostwo świata. Kurczę, widziałem już Cantonę w filmach, ale nigdy bym nie podejrzewał, że da taki pokaz. Zresztą jego brat w epizodzie też wyszedł nieźle...Brawo!