PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11398}

Upadek

Falling Down
7,7 99 481
ocen
7,7 10 1 99481
8,0 27
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Pytanie: Dlaczego nie Jack Nicholson ? Przecież Douglas zupełnie nie nadaje się do roli świrów/wariatów - on pasuje do ról typu "The Game" czyli np. biznesmana, bogacza, a napewno nie wariata, choleryka i mordercy. Mimo że fabuła ciekawa, to jednak rola głównego bohatera zupełnie mnie nie przekonała.

ocenił(a) film na 9
Doom123123

Nicholson zawsze wygląda jak świr, żeby realistycznie zwariowac trzeba wygladac jak normalniej, myslę że widziałem już zbyt wiele Jacków z siekierą czy innym młotkiem aby kolejna taka kreacja tego aktora mnie przekonała

ocenił(a) film na 5
homster

jak można "realistycznie zwariować" ? albo ktoś wygląda na wariata albo nie... nie ma czegoś takiego jak przeistoczenie się w wariata - jeśli dzisiaj ktoś by nakręcił film z wariatem Bogusławem Lindą w roli głównej to ktoś by uwierzył że to wariat ? Aktor musi pasować do roli a nie rola do aktora.

ocenił(a) film na 9
Doom123123

Byc wariatem to jedno a zwariowac to drugie: w filmie Upadek obserwujemy proces, widzimy normalnego faceta w przeciętnym aucie a nie jak, w przypadku Lśnienia, wariata na zimowym wypadzie z rodziną. Istotnie nie ma czegos takiego jak PRZEISTOCZENIE sie w wariata, ale myslę że wypuszczenie wariata ze środka głowy jest możliwe

Doom123123

D-Fens nie był żadnym wariatem ani demonicznym świrem, tylko względnie normalnym człowiekiem, który nie miał nic do stracenia i w którym jednocześnie skumulowała się cała frustracja wywołana coraz to kolejnymi absurdami świata codziennego. Douglas zagrał świetnie - między innymi dlatego, że "świr" nie jest pierwszym skojarzeniem do jego osoby i najbardziej rozpoznawalnych ról.

ocenił(a) film na 8
Doom123123

No to ja mam inne odczucia, Nicholsona w tym filmie nie widzę bo jego wariactwo połączone jest z tym jego uśmieszkiem, a tu potrzebna była twarz która w poważny sposób i brana na poważnie ma swoje idee, taki bardziej psychopata intelektualista niż psychopata biegający z siekierą;-). Douglas bardziej według mnie pasuje, ale spoko mi też często coś w filmach nie pasuje. ;-)

ocenił(a) film na 8
Doom123123

Wszyscy ględzicie jak afektowane panienki.

ocenił(a) film na 7
Doom123123

Dlaczego według ciebie główny bohater jest świrem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones