PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111869}

Urodziłem się, ale...

Otona no miru ehon - Umarete wa mita keredo
7,5 420
ocen
7,5 10 1 420
Urodziłem się, ale...
powrót do forum filmu Urodziłem się, ale...

Widziałem go na przeglądzie filmów japońskich w Krakowie. Ze wszystkich filmów niemych, jakie widziałem (tylko kilka, ale zawsze coś) ten podobał mi się najbardziej. Bardzo dobra reżyseria i zdjęcia oraz urzekające postaci chłopców, które to bawiły salę niejeden raz w trakcie seansu.

Amon

a ktore filmy jeszcze widziales na tym przegladzie? ktore bys polecil? wybieram sie na ten przeglad w wawie a to bedzie zaraz!! z gory dzieki za odp. :)

naga

To może ja odpowiem, bo trochę poruszam się w temacie i przyjrzałem się programowi przeglądu. Prezentuje się o tyle ciekawie, że wybiera mniej znane dzieła wybitnych reżeserów.
Chyba najwyższą jakość artystyczną z całego przeglądu przedstawia "Bunt" Kobayashiego - okrutny, ale też bardzo mądry i piękny wizualnie dramat samurajski.
Na pewno warto też zobaczyć "Ukrzyżowanych kochanków" Mizoguchiego (jakoś go dużo na tym przeglądzie!) i "Cichy pojedynek" Kurosawy, choć to jeden ze słabszych filmów mistrza...
Ech, szkoda, że mnie w Warszawie nie będzie, bo to wszystko są unikaty, niesłychanie trudnodostępne!
Miłego oglądania!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones